Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na balkonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na balkonie

Marcin89 21:34, 19 sty 2021


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Mysza napisał(a)
Oj jak fajnie, że masz szklarnię.
Podobną chciałabym mieć u siebie i zastanawiam się czy taki rozmiar jest ok.
Wiadomo, chciałoby się większą...i większą..., ale trzeba mierzyć siły na zamiary
Piękną masz zimę...no i w końcu mamy fotkę z ogrodu hi hi.
U nas też napadało, koty nie chcą wychodzić z domu.


Tę szklarnię zbudował mój dziadek. Ma wymiary 5 x 2 m i taka jest wystarczająca. Ciut mniejsza też może być, zależy co kto potrzebuje.
Z oferty ogrodu było kilka fotek.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:35, 19 sty 2021


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Mysza napisał(a)
Oj jak fajnie, że masz szklarnię.
Podobną chciałabym mieć u siebie i zastanawiam się czy taki rozmiar jest ok.
Wiadomo, chciałoby się większą...i większą..., ale trzeba mierzyć siły na zamiary
Piękną masz zimę...no i w końcu mamy fotkę z ogrodu hi hi.
U nas też napadało, koty nie chcą wychodzić z domu.


Tę szklarnię zbudował mój dziadek. Ma wymiary 5 x 2 m i taka jest wystarczająca. Ciut mniejsza też może być, zależy co kto potrzebuje.
Z oferty ogrodu było kilka fotek.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Mysza 21:50, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
O...i po dziadku to super sprawa Uspokoiłeś mnie z wymiarami.Taką będę planowała.Ufff.
Planujesz w tym roku coś w niej uprawiać z warzyw, pomidorki jakieś?
Magnolię długo masz? Ładna odmiana. Moja w drugim roku zaczęła porządnie kwitnąć, chyba musiała odchorować przesadzanie. Teraz też chciałabym jakąś, ale najpierw muszę poobserwować teren, bo wieje tu u nas troszkę. One takie wrażliwe, tak wszyscy mówią.
____________________
Gosia
Marcin89 22:25, 19 sty 2021


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Mysza napisał(a)
O...i po dziadku to super sprawa Uspokoiłeś mnie z wymiarami.Taką będę planowała.Ufff.
Planujesz w tym roku coś w niej uprawiać z warzyw, pomidorki jakieś?
Magnolię długo masz? Ładna odmiana. Moja w drugim roku zaczęła porządnie kwitnąć, chyba musiała odchorować przesadzanie. Teraz też chciałabym jakąś, ale najpierw muszę poobserwować teren, bo wieje tu u nas troszkę. One takie wrażliwe, tak wszyscy mówią.

Najpierw musiał bym posprzątać, bo zrobił się składzik. Jest jeszcze jedna mała szklarnia, tam zawsze są pomidory .
Nie mam doświadczenia z magnoliami. Kupiłem w zeszłym sezonie przy okazji innych zakupów za kilkanaście złotych dosłownie, dlatego taka malutka. Rosła w mikro doniczce, więc ja przesadziłem do większej i zakopałem. Liczę, że jakoś to przetrwa. Chociaż jeszcze ten rok. Potem do gruntu.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Mysza 22:34, 19 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Magnolie nie lubią przesadzania.
Trzymam za nią kciuki, jest osłonięta
____________________
Gosia
Marcin89 22:50, 20 sty 2021


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Mysza napisał(a)
Magnolie nie lubią przesadzania.
Trzymam za nią kciuki, jest osłonięta


No to nie do końca wiedziałem. Po przesadzeniu nic jej nie było. Nie naruszyłem korzeni mocno. Przy sadzeniu będę uważał.

Szkoda, że nie mogę na wiosnę posadzić. Chcę ją blisko domu, więc na pewno była by zniszczona na placu budowy. Jeszcze nie ma ostatecznego poziomu gruntu itd.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 23:09, 20 sty 2021


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Szałwia omszona też kupiona w zeszłym roku.

Rabata przy szklarni, od lewej do prawej. Tutaj chociaż żurawki, funkie i bukszpany widać. Mam nadzieję, że w tym roku ładniejsza będzie, rośliny dostaną nawóz na wiosnę.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Mysza 12:48, 22 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Magnolię wykopiesz delikatnie z większą bryłą i będzie ok.
Pamiętam, że chyba Madżenka pisała, iż magnolie nawozimy zaraz po kwitnieniu i najpóźniej w lipcu. Jak zaczęłam tak robić to moja pięknie się ogarnęła.
Bardzo ładna szałwia na zdjęciu, jakaś konkretna odmiana??
____________________
Gosia
Marcin89 14:03, 22 sty 2021


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Mysza napisał(a)
Magnolię wykopiesz delikatnie z większą bryłą i będzie ok.
Pamiętam, że chyba Madżenka pisała, iż magnolie nawozimy zaraz po kwitnieniu i najpóźniej w lipcu. Jak zaczęłam tak robić to moja pięknie się ogarnęła.
Bardzo ładna szałwia na zdjęciu, jakaś konkretna odmiana??


Kupiłem przecenioną w markecie, nie była odmiana podana. Pasował mi kolor to wziąłem. Mam nadzieję będzie niezbyt wysoka.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Mysza 14:44, 22 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
ok. Ma ładne kwiaty
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies