Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na balkonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na balkonie

Marcin89 14:46, 20 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Wklejam zdjęcie różanecznika mojej babci. Niestety biedaczek zmarniał jesienią...
Zdjęcie słabej jakości, ale może ktoś coś doradzi . Najpierw zaniepokoiły mnie czerwone i pomarańczowe dolne liście, które potem opadły. To chyba efekt starzenia się krzewu. Dużo gorsza jest jednak ta jasna barwa liści i żółte przebarwienia. Obstawiam, że to chloroza. Pomocy!
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 12:07, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniosłam watek do Naszych ogrodów bo ciągle tkwił w powitaniach.

O... i zmieniłam tytuł zgodnie z podpisem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:13, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marcin89 napisał(a)
Wklejam zdjęcie różanecznika mojej babci. Niestety biedaczek zmarniał jesienią...
Zdjęcie słabej jakości, ale może ktoś coś doradzi . Najpierw zaniepokoiły mnie czerwone i pomarańczowe dolne liście, które potem opadły. To chyba efekt starzenia się krzewu. Dużo gorsza jest jednak ta jasna barwa liści i żółte przebarwienia. Obstawiam, że to chloroza. Pomocy!


Musisz udać się na wątki o różanecznikach, tam jest wiele takich przykładów i pomocy dla nich.
Moim zdaniem pH gleby się zmieniło, musisz zbadac glebę pehametrem choćby.
Zakwasić albo przesadzić Rh w kwaśną, świeżą glebę najpierw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:13, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/forum/42-wrzosowate
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 14:40, 21 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Dzięki za radę, już drugi raz w sumie . Tak jak pisałem w innym wątku już podsypałem kwaśnym torfem, a na wiosnę zakwaszanie gleby innymi metodami .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
asica 16:29, 21 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
O, wątek przeniesiony - i dobrze .
Ja mam kilka młodych rododendronów pod 30 letnimi świerkami. Kiepsko wyglądały i nie zawiązały pąków kwiatowych. W tym roku lepiej o nie zadbałam. Zakwasiłam glebę i zastosowałam długodziałający nawóz do rodendronów, zgodnie z zaleceniem na opakowania. Podlałam też kilka razy nawozem interwencyjnym. Wszystkie mają pąki i wyglądają znacznie lepiej.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Marcin89 16:42, 21 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Mam nadzieję, że ten jeden jedyny okaz w ogródku babci w przyszłym roku będzie piękny .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 16:00, 18 gru 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
To już rok odkąd jestem zalogowany na Ogrodowisku. Dziękuję za ten rok .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
marta_d 11:53, 19 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Marcin89 napisał(a)
Po długiej przerwie wrzucam trochę wiosennych zdjęć .

Tulipany na moim balkonie





Cała "kompozycja" z cebulowych



Ponownie tulipany




Narcyz



piękne te tulipany, przymierzałam sie w tym roku na uprawy w donicach, ale nie zakupiłam donic cebule wsadziłam do ziemi, na przyszły rok nadrobię
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Marcin89 14:53, 19 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Jak bym miał kawałek ziemi to by tam były. Pewnie bym wydał fortunę na nie . A na balkonie dodatkowa ozdoba . W tym roku też mam - tulipany, narcyze i hiacynty.

Ale zauważ, że w moim przypadku donice nie mają dużego znaczenia - może być to zwykła skrzynia balkonowa lub inna. I tak nikt raczej nie widzi. Najważniejsze tu są kwiaty .

Co roku przymierzam się do zrobienia kompozycji z cebulowych i wiosennych kwiatów takich jak pierwiosnki, czy stokrotki. Ale nigdy nie wiadomo kiedy zakwitną cebulowe i czy wtedy dokupię pozostałe. A zostawić puste miejsce w skrzynce to głupio. Dlatego w tym roku mam w jednej doniczce dwie odmiany tulipanów i jedną odmianę narcyza .

Znowu się rozpisałem.

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies