Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 19:45, 05 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Od jesieni krążę po Ogrodowisku i chyba pora już się troszkę ujawnić. Działka około 1200m2 położona jest na południowym obrzeżu Borów Tucholskich, 20cm ziemi kl V a pod spodem pylisty piasek.
Pierwsze nasadzenia (ze starej działki) pojawiły się w 2003-2004r wraz z rozpoczęciem budowy domu.
2005/6 porządkowanie terenu i próby poprawienia struktury gleby a następnie sprawdzanie i uczenie się na błędach co i gdzie ma szanse na przetrwanie. Nadawanie formy całemu temu bałaganowi właściwe zaczęło się w 2009 a teraz wygląda to tak.:
(w nowym sezonie postaram się wstawić zdjęcia w kolejności pór roku)

widok od strony wejścia


widać parę żurawek i hortensje królowe tego "ogrodu" (może będzie za parę lat)
hortensje rosną wzdłuż i na skarpie -parę się ich nazbierało










pas trawnika obiega dom , w tle widać altankę "pod brzozą"




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 20:23, 05 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Witaj Zbyszku, jednak się zdecydowałeś, cieszę się . Mam tylko prośbę i pytanie czy mogę przenieść do Naszych ogrodów bo wizytówek nie komentujemy

Fajne paprocie i widoki ogólne, resztę się przyjrzę potem jak mi odpowiesz

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 20:52, 05 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Danusiu na razie niech zostanie jak jest, zmieniłem też avatarek na ten odpowiadający mojej drugiej/pierwszej? pasji czyli Tatry


Między trawnikiem a tarasem jest skarpa mozolnie kształtowana i umacniana tymi oto łapkami(ziemia z wykopu)


górne piętro








skarpa od drugiej strony


tyle na dzisiaj , będą jeszcze widoczki i szczególiki też - np takie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
hanka_andrus 21:29, 05 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Powitać! Prawie sąsiada!Góry też lubię,ale już teraz w nich nie bywam,a raczej zaglądam!Pozdrawiam i życzę miłych chwil na forum.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
weronika77 21:33, 05 sty 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Witam i ja.Tamaryszek i hosty, duże i ładne, zdjęcia też.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
ZbigniewG 12:43, 06 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Na skarpie w dwóch rzędach puszczona jest rura drenarska rozprowadzająca deszczówkę, na moim piasulku każda kropla jest bezcenna


zdjęcie z maja, teraz jest już gęściej bo dosadziłem kolejne rośliny zdobyte w czasie wyjazdów w rodzinne strony(Ziębice -Ząbkowice) i oczywiście w Tatry a po drodze jest tyle szkółek np. Kapias w Goczałkowicach -gdzie przypadkowo miałem okazję zobaczyć fragmencik wyjazdowego spotkania Ogrodowiska







na południowej i zachodniej granicy działki rosną drzewa owocowe



zabawa w szczepienie

a tam gdzie jest cień








____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 13:59, 06 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Zbyszku, duży odzew u Ciebie - wątek przeniosłam do Naszych Ogrodów, już jesteś wśród nas, a jak zechcesz wizytówkę to zrobisz sobie w wolnym czasie

Szkoda usuwać tak wspaniałe komentarze i przywitania.
Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe

Wątek żyje, wizytówka to prezentacja ogrodu w skrócie

Awatarek super atrakcyjny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 15:04, 06 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wpadła szefowa i zarządziła porządeczek!
Ponownie witam ! Miłej niedzieli!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ZbigniewG 15:42, 06 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Hania i się narobiło ,to wpadłem jak śliwka w .... a raczej w doborowe towarzystwo

Weronika tamaryszek -wersja pięciopręcikowa godna polecenia, gałązki srebrzysto zielone, kwitnie później i powtarza kwitnienie i nie robi się taki szarobrudny

Danusia oczywiście bo Mięguszowieckie Szczyty i Przełęcz pod Chłopkiem to jedno z ciekawszych miejsc w Tatrach i nie ma tam takich kolejek jak na Rysy(o Giewoncie nie wspomnę) chyba że jest tak jak na zdjęciu tłoku nie było ale sam się też wycofałem kawałek za pierwszymi łańcuchami
19.09 w drodze na Rysy




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiniak 15:49, 06 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Pięknie u Ciebie, zdjęcia czarujące, widzę dużo ciekawych roślin i kamyki, oj wszystko co lubię, pozdrawiam serdecznie
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies