Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

Gosiniak 22:14, 07 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Też mam u siebie Białoboka i jodłę balsamiczną, ale u Ciebie już znacznie większe okazy, oj napatrzeć się nie mogę, kiedy moje tak urosną
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
EPODLAS 22:27, 07 sty 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549

Piękne masz iglaki, zresztą cały ogród naprawdę jest super.
Mam też taką choinę kanadyjską, tylko dużo mniejszą. Długo czekałeś żeby była taka? Pięknie komponuje się z iglakami.




choina kanadyjska


____________________
Mój ogród
Gardenarium 22:31, 07 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Piękne zdjęcia, pooglądajcie też w mojej galerii do tego artykułu. Też lubię te, co u Ciebie rosną.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/340-iglaki-niezastapione-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nieszka 22:53, 07 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
ZbigniewG napisał(a)
może coś z żurawek itp.







Witaj Zbyszek,
Niezła kolekcja zurawek Ta pstrokata na 3 zdjęciu super! pierwszy raz taką widzę. Jak się zwie?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Kasiek 00:25, 08 sty 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dobry wieczor
Pieknie tu u Ciebie,zatracic sie mozna,jezeli pozwolisz to bede Cie podgladac i podziwiac Pozdrawiam cieplutko z Bawarii
____________________
Bawarka
ZbigniewG 09:02, 08 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Danusia wspomniałaś w swoim artykule między innymi o sosnach tu moja żółta z podgolonym pniem, będę się bawił jakieś kształtowanie


a ta kosodrzewina nabrała wyglądu gdy zacząłem przycinać jej wiosenne przyrosty, z przodu młody Inversa


Bożena Jeddeloch mam około 8 lat i jeszcze młodziutką Jervis poszukam zdjecia



Nieszka chyba pogubiłem się nazwami żurawek może na wiosnę zrobię inwentarkę

Kasik oczywiście że zapraszam

Gosia Białoboka mam chyba 4-5rok na początku trzeba uważać pilnować przewodnika i pomagać utrzymać stożkową formę chyba że jest inna koncepcja ale wtedy jeszcze bardziej trzeba czuwać

świerk serbski kupiony okazyjnie po roku dostał nakaz eksmisji pod płot
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Janina 09:33, 08 sty 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Wpadłam się przywitać,bardzo pięknie u Ciebie i rośliny masz piękne.Chciałam się zapytać o białoboka , u mnie tylko w pierwszym roku miał białe przyrosty a od paru lat są blado zielone jak u conica.Jaka może być tego przyczyna?
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
ZbigniewG 09:54, 08 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Janina Białobok potrzebuje słońca i w miarę wilgotnej przepuszczalnej gleby, może też brakować mu składników odżywczych(mikroelementów) na wybarwienie ma też wpływ klimat zima/wiosna
np ostatnie dwa lata mój świerk kaukaski Aureospicata miał tylko lekko żółtawe przyrosty



za to Hoopsi niezmiennie srebrzysto niebieski

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiniak 11:22, 08 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Gosia Białoboka mam chyba 4-5rok na początku trzeba uważać pilnować przewodnika i pomagać utrzymać stożkową formę chyba że jest inna koncepcja ale wtedy jeszcze bardziej trzeba czuwać


No właśnie, mój taki trochę krzywy, chociaż staram się go prostować, ale bardziej niepokoi mnie rozkład jego gałęzi- z jednej strony jakby mu brakowało a z innej ma dużo, ja wiem że on tak może dziko rosnąć, ale wolałabym bardziej foremnego, czy ty swojego trochę ciachałeś, żeby wyrównać?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ZbigniewG 11:47, 08 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Gosia tam gdzie miał za dużo z bólem serca przycinałem lub za pomocą odciągów wyginałem w łysą stronę, przewodnik sztywno przy paliku i pełna kontrola nad nowymi przyrostami po trzech latach nawraca się na właściwą drogę.
Wdziałem takie jak typowa gałąź , można je prowadzić płasko na ukos tylko skomponować otoczenie

w tym roku dopadłem (za przyzwoita cenę) świerk Maigold -w necie ich zdjęcia są często mylone
będzie bardziej złocisty niż ten Białobok

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies