Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

Urszulla 18:09, 08 sty 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21709
mówicie jodła kalifornijska....poproszę więcej fotek Waszych
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosiniak 18:14, 08 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
w tym roku dopadłem (za przyzwoita cenę) świerk Maigold -w necie ich zdjęcia są często mylone
będzie bardziej złocisty niż ten Białobok



Muszę się przyznać że też go mam, choć malutki jeszcze, i dostało mu się trochę w maju 2011- przymrozek był i stracił większość przyrostów, trochę nieforemny się zrobił, ale przyrosty ma śliczniutkie, takie jak mówisz. Czy masz jego zdjęcie?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 18:21, 08 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
a na czubku wiosną zaszczepiłem jej odmianę Argenta ten patyczek po prawej





To będziesz miał dwie na jednym okazie?
Bo ja kiedyś widziałam takie iglaki podwójnie szczepione, czad normalnie, brawo widać znasz się na rzeczy.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
popcorn 18:27, 08 sty 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
wow, szczepienie iglaków to wyższa szkoła jazdy... chylę czoła!
pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Welka 18:34, 08 sty 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Jaki piękny nowy ogród!
Rośliny przecudne, zdjęcia mistrzowski i bardzo zadbany ogród.
Pozdrawiam

PS a żurawka, o która pyta Nieszka to chyba tiarella mystic mist
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Dzidka 18:37, 08 sty 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Witaj Tworzysz interesujący ogród z ciekawymi nasadzeniami.

ZbigniewG napisał(a)
Irena część roślinek przyjechała ostatnio z okolic Wrocławia - Galowice k. Żurawiny - duży wybór a co mnie najbardziej ucieszyło świerk Brewera Pendula - szukałem wszedzie szkoda że powoli rośnie bo jego urok widać od 2metrów


Też poszukiwałam świerk Brewera. A teraz on ćwiczy moją cierpliwość, bo naprawdę bardzo powoli rośnie.

____________________
Dzidka - To właśnie tu
wojtas2101 19:08, 08 sty 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
ZbigniewG napisał(a)
Na skarpie w dwóch rzędach puszczona jest rura drenarska rozprowadzająca deszczówkę, na moim piasulku każda kropla jest bezcenna


zdjęcie z maja, teraz jest już gęściej bo dosadziłem kolejne rośliny zdobyte w czasie wyjazdów w rodzinne strony(Ziębice -Ząbkowice) i oczywiście w Tatry a po drodze jest tyle szkółek np. Kapias w Goczałkowicach -gdzie przypadkowo miałem okazję zobaczyć fragmencik wyjazdowego spotkania Ogrodowiska







na południowej i zachodniej granicy działki rosną drzewa owocowe



zabawa w szczepienie

a tam gdzie jest cień









ZbigniewG, widzę że u ciebie też zagościły ciekawe odmiany host i żurawek
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
KasiaWB 19:22, 08 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Śliczny ogród wczoraj przejeżdzałam samochodem przez Tucholę i nie tylko Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
ZbigniewG 19:40, 08 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Urszula nawet zwykła kalifornijska zmieści się u Ciebie np przy szmaragdach, możesz kupić Compaktę będzie mniejsza i zgrabniejsza bo typowe siewki rosną potężne

to młodziutka Argentea zraz odcięty od nie zaszczepiłem na tej z poprzednich zdjęć



Gosia Maigold to wrześniowa zdobycz jeszcze nie ma co pokazywać
udało się fuksem, pozostałe próby szczepienia na sosnach i świerkach nieudane , wiosna będę dalej


Karolina próbowałem na owocowych to zaryzykowałem przy iglakach -teraz mam już przygotowane podkładki w doniczkach

Ewelina teraz policzyłem zdjęcia trzecia jest Mystic Mist jest tak charakterystyczna że nie można jej pomylić chyba że ... gdzieś mignęła mi dyskusja że jest jakaś jej ciut inna wersja

Dzidka to będziemy czekać , w Twoim rejonie jest więcej szkółek gdzie w ofercie widziałem Brewera i inne ciekawostki

Witaj Kasia to spory kawałek przejechałaś
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 19:51, 08 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Wojtas tak jak pisałem przystopowałem z nimi do czasu ogarnięcia całego bałaganu, u siebie masz już drzewa dające cień u mnie dopiero rosną

np takie -kto uwierzy że te dwie jodły koreańskie Silberlocke kosztowały mnie mniej niż 40zł
i jedna już szyszkuje


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies