Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 18:51, 03 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8913
Agata nie jestem pewien ale to chyba Memory
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
daszum 21:00, 03 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Zbyszku wędrowałam dzisiaj po Twoim ogrodzie od wiosny do jesieni i wśród przebogatej kolekcji iglaków szukałam świerka Aarburg. Czy posiadasz na stanie tą roślinę? Pytam, ponieważ podejrzewam, że mam go u siebie i chciałam poszerzyć horyzonty w tym temacie. Z zainteresowaniem obserwuję Twojego świerka serbskiego Bruns. Też takowego posiadam, ale z powodu ciągłego przesadzania nie urósł ani jednego cm.
Twoja kolekcja jest mi bliska, gdyż wszystkie "zwisy" są moją miłością
Poproszę Cię wkrótce o konsultacje dotyczące jodły koreańskiej Silberlocke. Chciałabym jej nadać jakąś cywilizowaną formę.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Ewilena 23:42, 03 lis 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Cześć, co to za odmiana miskant na zdjęciach? A przyszłam zapytać o buki, czytałam że masz kilka odmian. Czym się różni dawyck Purple od Rohan obelisk? Który ładniejszy, a może po prostu najlepszy Purple fountain?
____________________
Ewelina
Kasya 06:24, 04 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42317
ZbigniewG napisał(a)
Kasya mam coś takiego chyba mieszanka himalajskiej trochę wyszczuplona


Hmm...duże przyrosty ma wszystkie...
A czy próbowałeś jakiejś sośnie uszczykiwac przewodnik, co się wtedy dzieje ? Czy pojawiają się 2 czy tylko skraca się przyrost ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ZbigniewG 14:17, 04 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8913
Danka Aarburga nie miałem jeszcze okazji napotkać na swej drodze, może byłem tuż tuż np. w Krzywaczce ale tam taki ogrom wszelakich iglakowych "popaprańców" że nie trafił na mój wózek
Bruns na stałym miejscu już chyba 4 lata to i przyrost rekordowy około 80cm wcześniej po przesadzeniach też były tylko centymetry
Jedną Silberlocke prowadzę na płożąco, drugą właśnie przesadzam kolejny(4) raz będzie obrabiana ale jeszcze nie wiem jak


Ewelina miskanty jak nie podpisane to chyba NN, ostatnie to Memory
Rohan Obelisk jest chyba ciut mniej wybarwiony i ma powycinane liście
jeżeli miałbym wybrac jednego to Purple Fountain

Kasya boczne skrócone o 2/3 , w pionie nie przycinałem bo wówczas boczne startują na potęgę. Boki wycinałem przy pąku najbliższym przewodnika, może wezmę się za przewodnik ale wówczas przycinanie i korekty już do końca

perukowiec Royal Purple



Golden Spirit


i jego samosiejka


Young Lady

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 14:26, 04 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8913
Purpurea Pendula i z boku prawie bezlistny Purple Fountain





Dawyck Gold i Rohan Obelisk




2x Ophir
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Ewilena 14:57, 04 lis 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Piēknie te buki. Zwłaszcza purpurea pendula. A pendula nie powinien być bardziej zwisajacy? Tu wygląda podobnie jak fountain
____________________
Ewelina
ZbigniewG 19:59, 04 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8913
Bardziej zwisający już nie może być, tylko że przewodnik jest stale prostowany przy paliku dlatego to jest forma "zwis bukowy prosty"
może podciągnę go jeszcze na metr ale wyżej to już brakuje drabiny
Purple Fountain też musi być w młodości prostowany
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Agania 20:13, 04 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nie zauważyłam żeby mój perukowiec miał tak piękny rysunek liścia jesienią...Twój piękny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
daszum 20:43, 04 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Zbyszek dziękuję za informacje. Może jutro uda mi się zrobić zdjęcie tej jodełki, o której pisałam powyżej.

Masz śliczne buki. Ja mam jednego pendulę (zielony). W tym roku na wiosnę nie rozwinęły mu się liście na gałęziach w górnej części, a jesienią te gałęzie wraz z wierzchołkiem całkiem uschły. Miał już 1,8 m wysokości, a teraz stał się inwalidą bez czubka. Na wiosnę dam mu jeszcze szansę, ale jest poważnie zagrożony eksmisją.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies