Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Kasi

kasia 18:03, 09 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Ta wiśnia za wąska a mi potwornie zaglądają w okna ludzie idący drugą stroną chodnika. Chodnik po drugiej stronie ulicy jest na wysokości mojego płotu czyli 2,5 metra nad drogą. Chcę mieć też trochę cienia w pokojach dzieci, które są od ulicy bo w lecie nie można tam wytrzymać. Czy nie znajdziemy drzewa, które się tam zmieści? Wiem Hogatko buki były by idealnym wyjściem ale one wymagają cięcia. To muszą być drzewa kulistego pokroju z natury, o małych liściach aby nie zaśmiecały chodnika, bo sąsiedzi nerwowi są.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 18:10, 09 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Rozmyślam: katalpy - duże liście i trzeba ciąć bo się rozkraczają
Śliwa wiśniową - wydaje mi się za szeroka korona ale może się mylę , pięknie wygląda gdy kwitnie - pomysł Danusi
Graby fastigiata super piękne ale nie poradzę sobie sama z cięciem
Robinia szczepiona - mam jedną , tony liści jesienią , będą kłótnie z sąsiadami, ciągle ma mszyce
Wiśnia osobliwa - mówicie ze za ciasno
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 18:19, 09 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Hogata napisał(a)
Ja bym dała graby, albo coś strzelistego i jakąś trawkę, nie robiłabym już tam żadnych kostek z bukszpanu. Wąsko tam jest i raczej tamtędy nie chodzisz. Trawka to może być carex np. ice dance, albo sesleria jesienna.

Ale to jest miejsce, które widać gdy wchodzi się do mnie , chciałabym aby witało i było schludne i śliczne
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Sebek 18:27, 09 lut 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A platany Alpen's'globe?

Jedyne co mi innego przychodzi do głowy to Śliwa dziecięca...


Za dużo sszałwii - może wymieszaj je z seslerią? piękny duet tworzą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kasia 19:28, 09 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Seba, ale to drzewiszcze wcale nie jest mniejsze od wiśni Ładne podoba mi się ale duże liście ma, wiem wymyślam dlatego musicie mi pomóc bo ta rewolucja to niemały wydatek jest i chce aby było dobrze.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 19:34, 09 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Śliwa dziecięca to to samo co śliwa wiśniowa, bo liście ma podobne. Podoba mi się , podoba mi się ten pomysł ze śliwą wiśniową tylko boje się, ze one szerokaśne urosną. Kolor bordo wyglądałby super gdyby przebijało przez niego słońce z południa.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Gardenarium 20:17, 09 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasia napisał(a)
Śliwa dziecięca to to samo co śliwa wiśniowa, bo liście ma podobne. Podoba mi się , podoba mi się ten pomysł ze śliwą wiśniową tylko boje się, ze one szerokaśne urosną. Kolor bordo wyglądałby super gdyby przebijało przez niego słońce z południa.


To nie to samo, śliwa wiśniowa ma inny kolor, ładniejszy, inną wielkość.

Szerokaśne nie urosną jeśli kupisz taki okaz który koronę ma na 2 metrach.

To może Amanogawa? Jest kolumnowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia 22:32, 09 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Danusiu, czyli na całej długości ogrodzenia radzisz posadzić śliwę wiśniową szczepioną na 2,2 M . Na tym odcinku gdzie jest dom też ?
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
iwka 10:32, 12 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witaj Kasiu Czytałam u Danusi, że chcesz kupić nasionka werbeny, zgłoś się do Marzenki, proponowała ostatnio własne ogrodowiskowe nasionka, może jeszcze ma, one są najlepsze http://www.ogrodowisko.pl/watek/5254-madzenie-ogrodnika-cz-aktualna?page=1153
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Gardenarium 12:15, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ja nie radzę na całej posadzić, ja się tylko wypowiadam i daję opinię o sliwie, ale co planujesz - nie mam pojęcia, bo ogrodów tyle że głowa aż boli od myślenia

A kto by tam pchał śliwę po całym płocie, niedorzeczne. Preferuję żywopłoty iglaste.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies