Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Kasi

kasia 11:10, 28 paź 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Sebek napisał(a)


Teraz kończy się jeszcze szybciej Posadzone?

Wiśnie piękne, ale coś mi się zdaje, że za blisko posadzone Będzie wielkie przesadzanie za kilka lat, czuję to

Sebastianie, wiem, ze za blisko ale tak strasznie się na nie uparłam ! Może jakoś to będzie, może dam radę je trochę ograniczać zobaczymy. Cebule posadziłam i zamówiłam następnych 200 ha ha nie wiem kiedy to ogarnę !
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 13:21, 28 paź 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Jesień, jesień...
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Sebek 20:11, 28 paź 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kasiu, gdzie masz to miejsce na froncie do rewolucji? Szczerze dziś mocno nieczasowy jestem, ale koło niedzieli może będzie luźniej to zerknę swoim okiem jakbym to widział Tylko napisz mi na PW co oczekujesz od tego miejsca? I całą stronę techniczną jak wymiary, ścieżki itd
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kasia 21:17, 30 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Cześć wszystkim, po długiej przerwie wracam do świata żywych. Zrobiłam dzisiaj zdjęcia pasa przed domem, który chce zmienić bo wygląda jak wygląda. Sami zobaczycie. Ten pasek ma długość ok 11 M i szeroki jest na 263 cm od ogrodzenia do domu a sam trawnik od krawężnika do ogrodzenia ma 190 cm .
Chciałabym tam posadzić 3 lub 4 wiśnie osobliwe i coś pod nimi co będzie wyglądało ładnie i estetycznie przez cały rok. Strona jest bardzo mocno nasłoneczniona od 10 do 18 godziny. Miejsce bardzo gorące i suche i na dodatek ze spadłem na 11 metrach 80 centymetrów. Chce się zasłonić o drugiej strony ulicy .

____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 21:25, 30 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Danusia, poddała mi pomysł poniżej zamiast wiśni śliwy wiśniowe i hortensje. Pomysł z hortensjami strasznie mi się podoba ale jeśli chodzi o drzewa to nie wiem. Chciałabym aby drzewa stanowiły ciąg na całej długości ogrodzenia. Cała jesień przyglądałam się w internecie zdjęciom tych śliw i nie mam do nich przekonania

Gardenarium napisał(a)
Nie wiem, czy wiśnie 'Umraculifera' nie mają za małych koron, ja bym poszła w śliwy wiśniowe Nigra aa pod nimi hortensje bukietowe, jedna odmiana.





____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 21:30, 30 sty 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Każde przęsło ma 2,5 metra, Nie mam pomysłu na to, podobają mi się trawy z lawenda i szałwią omszoną z jakimś fikuśnym zawijasem bukszpanowym. Ale jak to wszystko tam pogodzić ??? Czekam na wasze pomysły bardzo ich potrzebuję.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 12:22, 09 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
A może mam posadzić na całej długości hortensje? Nie wiem , nie chce popełnić błędu i potem przesadzać . Brakuje mi odwagi i pomysłu
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 12:39, 09 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Takie coś mi się podoba https://www.google.pl/search?q=bukszpanowe+obwodki&client=safari&hl=pl-pl&prmd=imnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiNzdKDy-rKAhXiAJoKHbHMBAgQ_AUIBygB#imgrc=lP-gY9EyhrdiGM%3A

I takie https://www.google.pl/search?q=bukszpanowe+obwodki&client=safari&hl=pl-pl&prmd=imnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiNzdKDy-rKAhXiAJoKHbHMBAgQ_AUIBygB#imgrc=2NK1CRuAfQEKWM%3A
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Hogata 13:19, 09 lut 2016


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Może zamiast wiśni, to graby fastigiata.
Nie bardzo wiem gdzie chcesz mieć zawijasek zrobiony?
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
kasia 15:51, 09 lut 2016


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Ha ha namieszalam, zawiasek zdobiony chce mieć pod nimi . po jednej stronie wzdłuż płotu będzie zgodnie z pomysłem Danusi hortensje - dużo hortensji. A po drugiej stronie podjazdu tam gdzie zaczyna się dom chciałam kontynuować te same drzewa co na zdjęciu z huśtawką i pod nimi coś muszę posadzić bo brzydko będzie. I tam właśnie myślałam o tym zawijasku bukszpanowym a w nim szałwia albo lawenda albo nie wiem co, może jakieś trawy na suche gorące miejsca. Zaraz zobaczę te graby. Dziękuje Hogatko, że się odezwałaś
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies