Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Będzie pięknie...za jakiś czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Będzie pięknie...za jakiś czas

Toszka 09:40, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
... to może roślinami "zabudować zabudowę kosza"?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
21asia 09:51, 01 lut 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Nie ma szans, mam tam już na ok 40cm wysypany tłuczeń pod kostkę brukową (zerknij na ten rzut na papierze milimetrowym) . Po prewej stronie działki czyli od strony pólnocnej mam tylko tą rabatę.
Co myślisz o tej rabacie ?
____________________
Pozdrawiam Aśka
21asia 09:52, 01 lut 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Nie wiem tylko czy hortensja wytrzyma cały dzień na słońcu
____________________
Pozdrawiam Aśka
Toszka 10:30, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
21asia napisał(a)

Zdjęcie rabaty nr1


Na tej rabacie mam żywopłot ze szmaragdów, 2x tuja danica , trzmielina na pniu (niestety ta co jest na zdjęciu zamarzła i zastąpie ją trzmieliną zielono-białą którą mam na rabacie nr 2)
Chciałabym na tej rabacie przed szmaragdami dodać dwie hortensje Sundae Fraise (dorasta do 1m wysokości.) Tylko nie wiem czy mam tam wystarczającą ilość miejsca, cała rabata ma szerokość 1,9m od siatki( tuje sadzone są 0.7m od ogrodzenia do tego musze dodać promień tui 0.5m czyli zostaje mi jakieś 0.7m na te hortensje. Na dole dałabym żurawki i powieliłabym trzmieline. Co o tym myślicie?

Zauważyłam, że jest tam tłuczeń. I nie o tłuczniu myslę a o rabacie
Asiu to wyobraź sobie jak będzie to miejsce (nazwijmy sprawę po imieniu śmietnika wyglądać i rabata tuz obok. Wydaje mi się, że sadzenie tam trzmieliny na pniu i kulek straci sens... zginie to miejsce pomiedzy wysokimi szmaragdami i ścianą śmietnika.

Hortensja na słońcu z powodzeniem się uda pod warunkiem systematycznego podlewania - hortensje to pijaczki Hortensje na tej rabacie zmieszczą się jesli będziesz przycinać krócej. Ale nie jestem pewna czy sekwencja 2 x hortensja, 2 x danica będzie dobrze wyglądać. Zazwyczaj w kompozycjach przyjmuje się zasadę, że do 5 szt. sadzimy nieparzyście (są wyjątki ale to nie w naszej kulturze )
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
21asia 10:48, 01 lut 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Toszka zapomnij o koszu

Pierwsza tuja szmaragd jest sadzona 2m od początku rabaty więc wydaje mi się, że miejsce jest (musiała być odsunięta ba mam tam studzienkę kanalizacyjną)
Tuje kulki rosną w tym miejscu od 2010r są bardzo ładne więc nie chce ich przesadzać. Z tą parzystością to oczywiście masz racje, może posadzić tam trzy hortensje Sundae Fraise ale czy nie będzie to przytłaczające?
____________________
Pozdrawiam Aśka
Toszka 10:59, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A ta rabata to ile ma długości?

Chodzi mi o to, że uzyskasz efekt dziury pod ogrodzeniem pomiędzy szmaragdem a śmietnikiem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
21asia 11:03, 01 lut 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
ale się uczepiłaś tego śmietnika..

rabata zaczyna się 2,5m od rogu ogrodzenia, jest głęboka na 1,9m a długa 4,5 m i dalej będą już same szmaragdy.
____________________
Pozdrawiam Aśka
21asia 11:18, 01 lut 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Z trzema hortensjami

____________________
Pozdrawiam Aśka
Toszka 11:28, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pewnie, ze siem przyczepiłam, bo baba jestem
Myślę, że 3 horti tam bez problemu będą wygladać. Zastanów sie nad kolorem żurawek. Dobrze będą wygladać w konkretnym kolorze.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 11:36, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
21asia napisał(a)
Z trzema hortensjami


To miedzy prawą tuja, a trzmieliną daj "zapchajdziurę" jakąś wysoką trawę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies