Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Będzie pięknie...za jakiś czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Będzie pięknie...za jakiś czas

21asia 10:03, 10 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
No to ja dalej sama do siebie ...

Te zawijasy z bukszpanu (które tak pięknie wyglądają w ogrodach zaprojektowanych przez Danusię) sadzi się :
- w jednym rzędzie czy może dwóch,
- w jakich odstępach powinny być sadzonki,
- z jakiej odmiany bukszpanu
W moim planie założyłam średnicę wewnętrzną 0,8m w środku będzie szczepiony na pniu świerk glauca globosa (i tu znowu nie wiem na jakiej wysokości powinien być szczepiony 0,6m czy może 0,8m)?

____________________
Pozdrawiam Aśka
Milka 10:56, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Asiu, jeśli chodzi o bukszpany...zależy jakie duże krzaczki kupisz, jak większe..to pojedynczo, jak malutkie...lepiej podwójnie i potem je wyrównać....odstępy...i tu znowu, czy nadajesz im kształt czy nie..robisz żywopłot, to jak najgęściej, jeśli będziesz kulkować to posadź o,6m od siebie

masz bukszpan zielony i variegata, wybór należy do ciebie
swierk lepiej jak ciut wyżej szczepiony, łatwiej będzie strzyc bukszpany
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
21asia 11:30, 10 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Irena, dzięki za odpowiedź

Z pewnością zakupie małe sadzonki więc tak jak radzisz będę sadzić w dwóch rzędach (sadzonki obok siebie czy na przemian???) Zawijas będzie w formie żywopłotu, pewnie docelowa wysokość będzie 0,2-0,25 m w takim razie będę musiała kupić świerka szczepionego na wys. 0,8m

czytam właśnie w necie o bukszpanach i na niskie obwódki podobno nadają się odmiany bukszpanu wieczniezielonego Suffruticosa i Elegantissima.

Tylko czy uda mi się go kupić
____________________
Pozdrawiam Aśka
21asia 11:31, 10 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
posta wkleiłam dwa razy , nie wiem jak go usunąć więc napisałam to
____________________
Pozdrawiam Aśka
Milka 14:25, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
21asia napisał(a)
Irena, dzięki za odpowiedź

Z pewnością zakupie małe sadzonki więc tak jak radzisz będę sadzić w dwóch rzędach (sadzonki obok siebie czy na przemian???) Zawijas będzie w formie żywopłotu, pewnie docelowa wysokość będzie 0,2-0,25 m w takim razie będę musiała kupić świerka szczepionego na wys. 0,8m

czytam właśnie w necie o bukszpanach i na niskie obwódki podobno nadają się odmiany bukszpanu wieczniezielonego Suffruticosa i Elegantissima.

Tylko czy uda mi się go kupić


Wszystkie bukszpany są wiecznie zielone i to stanowi o ich atrakcyjności w ogrodzie, bo zielone i liściaste one są popularne, tak więc bez problemu kupisz; sadź obok siebie, jak najbliżej i tak uformuj zawijasek, potem wyrównaj i cięcie zgodnie z terminem, ale szefowa Danusia zawsze trąbi, kiedy tniemy, a jak nie to wyszukasz na forum

wklejam link, poczytaj sobie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1178-bukszpan-buxus-uprawa
jakby co pisz, pomogę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:28, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
21asia napisał(a)
posta wkleiłam dwa razy , nie wiem jak go usunąć więc napisałam to

jak wyskoczy dubelek, klikasz na edytuj, usuwasz treść i możesz np wstawić zdjęcie, albo o coś nowego zapytać
zdjęcia nie zmniejszasz, tylko wybierasz z kompa, masz z boku przeglądaj i potem klikasz na zdjęcie i już jest dołączone

i moje bukszpany dla ciebie
ta nastoletnie

tu zakupione w marcu 2012

tu pierwsze nasadzenia


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:34, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I jeszcze to znalazłam dla ciebie
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
elzbieta_b 08:43, 11 sty 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Asiu, jodła koreańska nie sprawia mi żadnych kłopotów. Dodam, że rosła w innym miejscu przez kilka lat ale przesadziliśmy ją jak miała ok. 1,5m "wzrostu". Nie chorowała. Przeznaczyłaś dla swojej 2m. Myślę, że to za mało. Chyba, że będziesz cięła. Jeśli chodzi o pęcherznicę to rośnie dość szybko i rozkrzewia się mocno (przynajmniej u mnie). Zaczęła kwitnąć od pierwszej wiosny po posadzeniu na biało. Nie wiem czy może mieć inny kolor kwiatów bo moja "żółta" z liści - mniej dekoracyjna niestety - też kwitnie na biało. Mam też hortensje. Uwielbiam je Myślę, że 3m to wielka przesada ! Na wiosnę mocno przycinam i rośnie ok. 1,6m co roku. I tak od nowa. Moje rododendrony rosną na słońcu. Podlewam w upały, kwitną. Może w innym miejscu byłoby im lepiej ale mam potrzebę aby były właśnie tu. Dodam, że w innych miejscach też rosną ale były później posadzone więc nie porównuję. Pozdrawiam
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
21asia 10:44, 11 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Witajcie dziewczyny,

Irena bardzo dziękuję za bukszpany - są piękne !!!

Oglądałam Twoją wizytówkę, ogród masz cudowny

Jak patrzę na te zdjęcia to ma wrażenie, że jest to taka ostoja spokoju, gdzie człowiek może się całkowicie zrelaksować. Mogłabym siedzieć na tej pięknej ławeczce... i podziwiać
Ale się rozmarzyłam…
Teraz konkrety, co to są za hortensje wśród tych pięknych bukszpanów???


Elu, odnośnie jodły to bardzo bym chciała, żeby została w tym miejscu co ją posadziłam, więc jak się będzie za bardzo panoszyć to ją będę przycinać.
Co do hortensji to tak myślałam, przecież te odmiany kwitną na pędach tegorocznych więc jak będę mocno ciąć to nie będą rozrastać się do góry - ale wolałam się upewnić. Dzięki
____________________
Pozdrawiam Aśka
yeterelinka 08:13, 15 sty 2013


Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 106
Witajcie kochani.Mam na imię Patrycja.Uwielbiam śledzić wasze wątki i rady.Sama mam wielki ogród,który zaprojektowałam według swojego uznania,część jest już zrobiona ,chociaż ciagle coś przesadzam a drugi kawałek ogrodu będzie sadzony w tym roku.Czy można się do Was przyłączyć?
____________________
Ogrodowy bałagan
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies