Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Będzie pięknie...za jakiś czas

Pokaż wątki Pokaż posty

Będzie pięknie...za jakiś czas

21asia 12:32, 25 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Toszka, Ty jesteś z zawodu nauczycielką?
____________________
Pozdrawiam Aśka
kaisog1 12:39, 25 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Asia zmierz leżaki, zmierz krzesła.... Na pień ja bym zostawiła jakieś 70 cm może trzeba więcej, nie wiem... Tak zorientujesz się czy Ci wystarczy.

Albo prościej.... rozstaw leżaki na środku stolik i zmierz ile to Ci miejsca zajmuje.... Pamiętaj o tym, żeby zachować też miejsce na przejście.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
21asia 13:10, 25 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Zakładając,że pień+stolik - średnica 1m, krzesło 0,6x0,6m a leżak 2x0,6m. Ta elipsa byłaby na styk.
Zastanawiam się czy nie zwiększyć jej z 4x2,8 na 4,5x3,5 myślę, że wtedy byłoby całkiem fajnie tylko od strony tuj nie zmiszczą się hortensje i bukszpan
____________________
Pozdrawiam Aśka
21asia 13:23, 25 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Małgosiu, muszę się nad tym zastanowić, kształt rabaty trochę się zmieni...chciałabym ten bukszpan przy tym placyku i hortensje, spróbuje coś narysować później, pokombinuje z tym placykiem.
Na początku zastanawiałam się nad tym aby placyk miał kształt koła i kończył rabatę (przed trzepakiem) na połowie obwodu miałby być żywopłot z cisa (od strony trzepaka). Ale jakoś mi to nie pasowało...
____________________
Pozdrawiam Aśka
kaisog1 13:36, 25 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Pokombinuj.... lepiej teraz niż potem zmieniać, chociaż ja i tak jestem za tym by robić zarys rabat w całości. Ten trzepak przeniosłabym w inne miejsce...
Asia ja tak pisze bo widzę z jakimi problemami potem ludzie się borykają - poczytaj niektóre wątki u nas. Wielu sytuacjom można było zapobiec wcześniej ograniczając koszty. Ludzie nie patrza na ogród całościowo. Próbują, według nich, zaoszczędzić, nie wyrzucać roślin, które kupowali. Potem okazuje sie, że po wykonaniu kawałka chcą więcej ale to co zrobili nie pasuje do dalszej koncepcji. Wiąże się to z kolejnymi, niepotrzebnymi kosztami.
Jak masz plan całości jest dużo łatwiej i oszczędniej. Przeniesienie niektórych rzeczy jest prostsze teraz niz będzie później. Zastanów się nad tym...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
grazyna 08:38, 28 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Asiu kukam do Ciebie z przyjemnością

W innym wątku pytałaś o jodłę koreańską ? Otrzymałaś odpowiedź ?

Ja nie mogę dowiedzieć się na temat jej uszczykiwania, chciałabym by była zgrabnym drzewkiem, ale... sama boję się robić przy niej cokolwiek. Szukam "pewności".

Pozdrawiam ciepło
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
21asia 10:43, 28 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Grażynko,
Tu odpowiedź Eli
elzbieta_b napisał(a)
Asiu, jodła koreańska nie sprawia mi żadnych kłopotów. Dodam, że rosła w innym miejscu przez kilka lat ale przesadziliśmy ją jak miała ok. 1,5m "wzrostu". Nie chorowała. Przeznaczyłaś dla swojej 2m. Myślę, że to za mało. Chyba, że będziesz cięła.


Ja moją jodełkę posadziłam w tamtym roku, jest mała i nieforemna - ale one podobno tak mają

Jeśli chodzi uszczykiwanie, to moja sunia labradorka jest zapaloną ogrodniczką i jak posadziłam na wiosnę kosodrzewinę to psinka w niektórych miejscach nowe przyrosty pourywała. Na jesień zauważyłam, że tam gdzie pies urwał przyrost roślinka zawiązała więcej pąków....ale nie wiem czy jodła tak samo zareaguje.

Grażynko idę do Twojego ogrodu…….
____________________
Pozdrawiam Aśka
grazyna 12:49, 28 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Asiu, odpowiedziałam u siebie

Mam na tych rabatach: azalie, krzewuszki, róże, pierisy, berberysy, kiścienie, oraz jałowce etc. Wszystko co kocha słońce

Funkie mam z przodu domu; od wschodu
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
21asia 15:26, 28 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Rozwiałaś moje wątpliwości... dziękuję
Większość roślin które posiadam przeznaczone są na słoneczne rabaty, teraz próbuję je z pomocą ogrodowiska uporządkować.- bo tu mnie jeszcze totalny bałagan.
____________________
Pozdrawiam Aśka
grazyna 18:00, 28 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Asiu, kibicuję zatem dobrym nasadzeniom, pytaj jakby co
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies