Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów

yeterelinka
Img 7672

Dodany 21:25, 01 mar 2013
ja tez raczej jestem za niebieskim lub granatem dla kontrasu.

Dodany 21:39, 01 mar 2013
Popieram, niebieski i granat będzie idealnym połączeniem.

Dodany 22:02, 01 mar 2013
no to szukam niebieskiego, właśnie przeglądam oferty szkółek, dziękuję Wam bardzo za pomoc, planowanie rabat to dla mnie koszmar, a gdybym jeszcze miała rysować, ajaj
Slawko
5115085c060033d7552ca4a23fd394c0

Dodany 22:05, 01 mar 2013
Rysowanie z planowaniem nie ma nic wspólnego - ważniejsza już jest wyobraźnia, wyczucie smaku i styl Czyli nie tak dużo A nawet jeśli są jakieś braki, to my pomożemy Pozdrawiam

Dodany 14:08, 03 mar 2013 , edytowany o 18:33, 03 mar 2013
Sadzenie roślin w naszych ogrodach to na pewno najciekawszy i najprzyjemniejszy etap tworzenia ogrodu, ale mnie do tej pory nie udało się właściwie przebrnąć przez wszystkie poprzedzające nadawanie mu realnych kształtów. Niby wiem, że powinnam pogodzić to by nie pomijać krajobrazu i wkomponować ogród w klimat otoczenia, ale z drugiej strony ograniczają mnie brak wiedzy i umiejętności przewidywania efektu, moje potrzeby i przede wszystkim możliwości (nie będę ukrywać ograniczone możliwości finansowe). Ogród taki jest efektem kompromisów, wtedy pomaga pozytywne nastawienie i świadomość, że nie musi być idealny, ale trzeba o niego dbać.
Przeczytałam tu podstawowe zasady tworzenia ogrodu i są uniwersalne, będę się ich trzymać i zaczynam myśleć o konsekwencji. A pozbawiona talentu tworzenia i wyobraźni pomyślałam, że mogę wykorzystać gotowe kompozycje i propozycje z istniejących już ogrodów.
Dziękuję za tę możliwość Danusi, która tak bez granic dzieli się swoją kunsztem i doświadczeniem, by nasze "zrób to sam" nam się udało.
yeterelinka
Img 7672

Dodany 21:28, 03 mar 2013
U mnie jest inaczej.Nie potrafię trzymać się planu,nawet jakby mi go ktoś pięknie narysował,bardziej działa wyobraźnia przy sadzeniu.Zimą zrobiłam 8 szkiców,a jak dostałam rośliny to zadziałała wyobraźnia- szkice okazały się zbędne.

Dodany 09:24, 04 mar 2013
Ciekawy temat Będę tu zaglądać!
Ja też jestem na etapie planowanie no i tak czytam trochę tu trochę tam. Zastanowiłam się jakie dodać rośliny do listy zakupów . Na działce mam rów melioracyjny w to miejsce roślinki już zamówiłam ( styl ogrody Angielskiego) teraz szukam różnych podpowiedzi jakie dobrać gatunki krzewów liściastych i iglastych tak aby pasowały do ogrodu angielskiego?
Gardenarium
 mg 0116 001

Dodany 16:32, 04 mar 2013
Do ogrodów angielskich pasują cisy (cięte w ekrany) graby też cięte w żywopłoty, ostrokrzewy, hortensje, budleje, jaśminowce, róże.
martika
Obraz1

Dodany 17:52, 04 mar 2013
Super wątek, od momentu jak tu trafiłam, zweryfikowałam swoje podejscie, miałam już parę roślin, to 80% oddałam tym, którzy chcieli. teraz staram sie konsekwentnie do tego podejść i wg planu Danusi. Może nie idzie to tak szybko ze wzgledu na finanse, ale fragmentami i do końca zaczełąm sie starac. W zeszłym roku zrobiłam pierwsz rabatę i posadziłam dwie sciny zywopłotu i jestem zdowolona. Teraz kolej na resztę..bede tu zaglądać.

Dodany 23:33, 04 mar 2013
Nie wiem czy w dobrym wątku się zwrócę ale zanim założę własny wątek chciałam prosić o radę
Z tułu za domem mam pas wzdłuż ogrodzenia o szerokości mniej więcej 10 metrów z samą gliną i białym kamieniem. Jak jest gorąco to szpadla tam nie wetkniesz Rosną tam leszczyny zasadzone przez poprzedniego właściciela działki i kilka drzewek - akacje, brzózki i sosny. Czy da się to jakoś zagospodarować bez wymiany ziemi..... i czym?
Proszę o rady i załączam zdjęcie tego nieszczęsnego miejsca.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies