Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

apal100 15:17, 30 wrz 2013

Dołączył: 02 wrz 2013
Posty: 40
Tworzę swój ogródek i chcę posadzić kilka różnych traw. Podejrzałam o Zety rabatę rozchodnikową połączoną z trawam (rozplenica hammeln i jeszcze inna niska trawa nie wiem jak się nazywa)i i chciałabym zrobić taką u siebie. Chcę też posadzić kilka kępek traw (różnej wielkości) obok krzewów. Poradźcie jakie wybrać,aby nie rozrastały się za bardzo i nie wymarzały w zimie i były dekoracyjne.
____________________
Ania
ryska 18:48, 03 paź 2013


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Świetny wątek pełen inspiracji. Zapisuję.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gardenarium 17:01, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
apal100 napisał(a)
Tworzę swój ogródek i chcę posadzić kilka różnych traw. Podejrzałam o Zety rabatę rozchodnikową połączoną z trawam (rozplenica hammeln i jeszcze inna niska trawa nie wiem jak się nazywa)i i chciałabym zrobić taką u siebie. Chcę też posadzić kilka kępek traw (różnej wielkości) obok krzewów. Poradźcie jakie wybrać,aby nie rozrastały się za bardzo i nie wymarzały w zimie i były dekoracyjne.


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/287-trawy-ozdobne-jakie-gatunki-wybrac
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daniellitos 16:12, 08 paź 2013


Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 31
Witam serdecznie poraz kolejny.
Jak zwykle z koklejnym pytaniem ale gdzie mógłbym się poradzić jak nie na OGRODOWISKU
Czy o tej porze roku mozna jeszcze przesadzac rosliny, chciałbym zrobić małe przemeblowanie jednej rabatki.
Do kiedy mozna sadzić tuje smaragd??
Czy moze poczekać do wiosny...
____________________
Gardenarium 16:28, 08 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pora przesadzania zależy od pogody, jak długo zapowiadają jesień, czy drzewo jest kopane z uciętymi korzeniami czy doniczkowane ze 100 % korzeniami?

Przesadzanie rób szybko, podlej a potem wyściólkuj, po przymrozkach większych, żeby ochronić korzenie.

Doniczkowane możesz sadzić póki ziemia nie zmarznie, kopane ostatni dzwonek.

Tuje można sadzić.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/358-jak-przesadzic-drzewo

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/355-iglaki-sadzenie-i-pielegnacja
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daniellitos 09:49, 10 paź 2013


Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 31
Dziekuję bardzo za odpowiedz.
____________________
Joan 00:19, 28 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
I jeszcze jedno...

Pani Danusiu,

Jaka szkoda, że nie znałam tego dekalogu wcześniej
Mam nadzieję, że koncepcja z żywopłotami pomoże mi opanować nadmierną różnorodność...
____________________
Ogród wśród pól
Aga 11:10, 29 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Oto rabata z drzewkiem i trzema krzewami róż na dzień dzisiejszy jest tu łyso co mogłabym tu posadzić?Zalęzy mi zeby było kolorowo.Jest to rabata w pełnym słońcu.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Pszczelarnia 17:36, 29 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Róże lubią towarzystwo lawendy, szałwi, ostróżek. Nawet trawek. Na pewno bukszpanu. Może mały naturalny płotek z bukszpanu a w środku inne byliny?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:38, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Albo lawenda na brzegu, a w środku jeżówki, miskant Variegatus, ostnica delikatna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies