Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

kaisog1 11:18, 08 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Przy domowych oczyszczalniach nie wolno sadzić krzewów i drzew w promieniu 3-5 metrów, oczywiście tych krzewów, które korzenia się głęboko.... To pamiętam tak na szybko ale znalazłam gdzieś taki rysunek w necie, który pokazywał w jakiej odległości można posadzić jakie rośliny.... oczywiście teraz jak kamień w wodę i znaleźć tego nie mogę Wiem, że tam zalecali zachowanie odległości przy sadzeniu drzew nawet 8 metrów.... Zależy też jak głęboko masz zakopane sączki i zrobiony drenaż...
Generalnie można przyjąć, że na przykład system korzeniowy tui sięgnie co najmniej do głębokości równej 1/2 wysokości rośliny.
W każdym razie w promieniu tych 3 metrów nie możesz posadzić na przykład świerków czy choiny kanadyjskiej....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
mleczajka 11:42, 08 kwi 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
No to klops
I po co ja się zgodziłam na takie idiotyczne umiejscowienie tej oczyszczalni???

Raczej nie ma 3 metrów od dłuższego boku, a od krótszego jest niecałe 2. To co ja mam teraz zrobić? Dodam, że chodzi o cześć rekreacyjną ogrodu, za domem, w części tarasowej, buuu.

Małgosiu, nie wiem, na jakiej głębokości to jest. Muszę zerknąć do projektów.

____________________
Sylwia Ogród mleczajki
kaisog1 11:59, 08 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
No widzisz... ja miałam ten sam problem... W sumie oczyszczalnia to fajna sprawa z tym, że nie dla ogrodu

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
mleczajka 12:14, 08 kwi 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
kaisog1 napisał(a)
No widzisz... ja miałam ten sam problem... W sumie oczyszczalnia to fajna sprawa z tym, że nie dla ogrodu



I jak sobie z tym poradziłaś? Zajrzałam do Ciebie, ale jeszcze nie dotarłam do tego etapu
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 12:14, 08 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabaty mogą mieć w tym przypadku jakieś dwa metry, ale powinny być proporcjonalne do szerokości ogrodu. Nie ma takich "przepisów" jaka powinna być rabata. Dostosowujesz ją do swojego ogrodu. Z tymi nasadzeniami min, 2-2,5 m.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 12:26, 08 kwi 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
hihi, wiem, Danusiu, że nie a przepisów Chodziło mi o to, ile takie iglaki z nasadzeniami przed nimi potrzebują miejsca.
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
kaisog1 13:11, 08 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Najbliższe drzewo rośnie ponad 8 metrów od drenażu. Z tym, że mam drenaż bardzo głeboko - zupełnie niestandardowo, że tak napisze Na samym drenażu jest u mnie "samotnia". Są tam hortensje, tawuły, róże oraz byliny.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
andzia19796 22:26, 13 kwi 2013


Dołączył: 30 cze 2011
Posty: 41
wkleiłam fotkę podwórka napewno w zaznaczonym miejscu będzie chodnik,ale niemam pojęcia jaki kształt nadać rabacie pod płotem? może coś podpowiecie
____________________
PRACA W OGRODZIE TO NAJLEPSZE LEKARSTWO:)
andzia19796 22:30, 13 kwi 2013


Dołączył: 30 cze 2011
Posty: 41
mam do wykorzystania dwie hortensje które posadziłam w złym miejscu mogła bym je wykorzystać w tej rabacie,marzy mi sie jakaś kompozycja z żurawek, traw i bukszpanów aaaaaaaaaaa tak w ogóle to czego ja bym nie chciała wszystkie rośliny mi się podobają ale mam za mało ogródka
____________________
PRACA W OGRODZIE TO NAJLEPSZE LEKARSTWO:)
Gardenarium 23:05, 16 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




Tą lewą tuję czy cyprysika usuń z tego miejsca, przesadź, bo ma nijaką formę, ani kolumna ani kula. W to miejsce posadź prawdziwą kulę formowaną i trawki i żurawki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies