Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Dolinie Muminków

Pokaż wątki Pokaż posty

W Dolinie Muminków

Agania 14:42, 08 mar 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Super tak historia ze stokrotkami afrykańskimi
Miałam je kiedyś w donicach tarasować też były pięknisie
Pozdrawiam Baś i ściskam mocno
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
BASIA8 14:45, 08 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Agania napisał(a)
Super tak historia ze stokrotkami afrykańskimi
Miałam je kiedyś w donicach tarasować też były pięknisie
Pozdrawiam Baś i ściskam mocno


Powiem Ci Aganiu że jak w tym roku będę koleżance lawendę kupowała. To na pewno pieniążki wezmę wcześniej z bankomatu
Buziaki Kochana.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Dorota321 20:03, 08 mar 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Piękne były te Twoje stokrotki, pewnie wezmę je pod uwagę podczas wiosennych zakupów.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Basieksp 20:15, 08 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
Może u nas na ryneczku też znajdzie się jakiś pan ze stokrotkami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
BASIA8 20:57, 08 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Basieksp napisał(a)
Może u nas na ryneczku też znajdzie się jakiś pan ze stokrotkami


Z daleka jesteś Basieńko? Jak będą u Nas to może Ci wyśle? Choć one bardzo delikatne.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
BASIA8 20:59, 08 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Dorota321 napisał(a)
Piękne były te Twoje stokrotki, pewnie wezmę je pod uwagę podczas wiosennych zakupów.


Dorotko kup jeśli będziesz miała możliwość. A jeśli Ci się nie uda. A u Nas będą to mogę Ci je kupić
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Basieksp 21:19, 08 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
BASIA8 napisał(a)


Z daleka jesteś Basieńko? Jak będą u Nas to może Ci wyśle? Choć one bardzo delikatne.

Trochę daleko, pomorskie, obok Chojnic, okolice Borów Tucholskich miło z Twojej strony, ale mogły by nie przetrwać drogi, coś znajdę u nas, wiem czego szukać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
BASIA8 21:27, 08 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Basieksp napisał(a)

Trochę daleko, pomorskie, obok Chojnic, okolice Borów Tucholskich miło z Twojej strony, ale mogły by nie przetrwać drogi, coś znajdę u nas, wiem czego szukać


Wiem gdzie to jest. Nad morze smigamy tą trasą. U Mnie w pracy jest chłopak z Chojnic. I niedaleko jest filia firmy - Solc Kujawski.
Zobaczysz czy uda się stacjonarnie kupić. Ja też nie mam pojęcia czy Starszy Pan będzie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Basieksp 21:42, 08 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
BASIA8 napisał(a)


Wiem gdzie to jest. Nad morze smigamy tą trasą. U Mnie w pracy jest chłopak z Chojnic. I niedaleko jest filia firmy - Solc Kujawski.
Zobaczysz czy uda się stacjonarnie kupić. Ja też nie mam pojęcia czy Starszy Pan będzie


Fajnie jak coś znajdę napewno się pochwalę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Milka 07:15, 09 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
BASIA8 napisał(a)


Witam Koleżankę. Stokrotki kupiłam na targu po 4zł za sztukę . Tak naprawdę zupełnie przez przypadek trafiły do Naszego ogródeczka. Zawsze co roku w czwartek przed weekendem kupuję na targu koleżance z pracy 3 sadzonki lawendy do skrzynki balkonowej. W tamtym roku jak jechałam na targ to Mąż mi mówił żebym wzięła sobie pieniądze, ale mu powiedziałam że koło targowicy jest bankomat i sobie wyciągnę pieniądze. Po opłaceniu parkingu 5zł okazało się że bankomat nieczynny - ręce mi opadły. Zajrzałam do portfela, przeszukałam torebkę i stwierdziłam że może starczy?????? U starszego Pana który miał piękną lawendę kupiłam 2 sadzonki - a na trzecią zaczęłam liczyć grosze - okazało się że brakuje 60 groszy. Starszy Pan zapytał - czy mi brakuje na 3 sadzonkę - powiedziałam że tak, bo pieniędzy nie mam i w bankomacie też niema. Mina starszego Pana bezcenna jak usłyszał że w bankomacie niema - na 100 procent pomyślał że to ściema. Ale mi powiedział że proszę nie szukać ja sprzedam Pani 3 sadzonkę bez 60groszy. Bardzo się ucieszyłam powiedziałam Panu że będę w sobotę na targu po kwiatki dla siebie i na pewno mu oddam - widziałam po minie że nie koniecznie wierzył w to co mówię.
I faktycznie w sobotę przyjechałam z Mężem i Synem na targ po kwiatki do Mamy na taras, do Nas na taras, do altanki i na parapet przy domku. Wszystkie kwiaty kupiłam u Starszego Pana - 60 groszy oddałam - i tak właśnie stałam się posiadaczką stokrotek - Pan powiedział że mało wymagające i potrzebują dużo słońca. Idealne kandydatki na Nasz taras - stokrotki są jednoroczne, mało wymagające, nie były nawożone - tylko woda i słońce. Dodatkowo zauważyłam że zamykają się kwiaty jak ma być w danym dniu burza lub deszcz. Jeśli je spotkam w tym roku to na pewno będą u Nas. Godne uwagi i polecenia.

Piękna historia. One jak słonka nie ma też się zamykają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies