Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Dolinie Muminków

Pokaż wątki Pokaż posty

W Dolinie Muminków

mirkaka 06:37, 05 mar 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Fajne te skrzynie z dereniami, coś do nich dosadzasz w nóżki?
Ciekawe czy przycięłaś?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
BASIA8 14:31, 06 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
mirkaka napisał(a)
Fajne te skrzynie z dereniami, coś do nich dosadzasz w nóżki?
Ciekawe czy przycięłaś?


Dziękuję za pochwały w tamtym roku derenie miały w nóżkach stokrotki afrykańskie - wyglądały pięknie kwitły od maja do przymrozków w tym roku jeśli będą na targu stokrotki to też kupię. Dereni nie cięłam - u Nas śnieżek leży i mrozik spory.
Pozdrawiam i zapraszam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Basilikum 15:56, 06 mar 2022


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
oj jak wiosenka juz u Ciebie i jaki zapal do pracy
udanego sezonu
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 12:22, 07 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basiu, też bym te derenie przycięła. I pamiętam te twoje stokrotki, cudne były
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
BASIA8 18:16, 07 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Milka napisał(a)
Basiu, też bym te derenie przycięła. I pamiętam te twoje stokrotki, cudne były


Kochana derenie przytnę tak 20-30cm nad ziemią. Stokrotki piękne. Lubią patelnię Naszego tarasu. Kwitły jak burza od wiosny aż do mrozów. Piękne są. Warte polecenia.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
ewsyg 18:19, 07 mar 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Przepiękne te stokrotki
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
LIDKA 22:35, 07 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6987
BASIA8 napisał(a)


Kochana derenie przytnę tak 20-30cm nad ziemią. Stokrotki piękne. Lubią patelnię Naszego tarasu. Kwitły jak burza od wiosny aż do mrozów. Piękne są. Warte polecenia.


Śliczne. Zobacze czy u mnie gdzieś będą.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Basieksp 23:32, 07 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Takich stokrotek nie spotkałam śliczne są, napisz coś więcej o nich, jednoroczne, kupiłaś gotowe sadzonki, czy sama wysiewałaś też bym sobie takie gdzieś posadziła podobają mi się bardzo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Milka 07:55, 08 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Miałąm juz te stokrotki, ale masz rację, one takie piękne tylko na patelni
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
BASIA8 11:51, 08 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Basieksp napisał(a)
Takich stokrotek nie spotkałam śliczne są, napisz coś więcej o nich, jednoroczne, kupiłaś gotowe sadzonki, czy sama wysiewałaś też bym sobie takie gdzieś posadziła podobają mi się bardzo


Witam Koleżankę. Stokrotki kupiłam na targu po 4zł za sztukę . Tak naprawdę zupełnie przez przypadek trafiły do Naszego ogródeczka. Zawsze co roku w czwartek przed weekendem kupuję na targu koleżance z pracy 3 sadzonki lawendy do skrzynki balkonowej. W tamtym roku jak jechałam na targ to Mąż mi mówił żebym wzięła sobie pieniądze, ale mu powiedziałam że koło targowicy jest bankomat i sobie wyciągnę pieniądze. Po opłaceniu parkingu 5zł okazało się że bankomat nieczynny - ręce mi opadły. Zajrzałam do portfela, przeszukałam torebkę i stwierdziłam że może starczy?????? U starszego Pana który miał piękną lawendę kupiłam 2 sadzonki - a na trzecią zaczęłam liczyć grosze - okazało się że brakuje 60 groszy. Starszy Pan zapytał - czy mi brakuje na 3 sadzonkę - powiedziałam że tak, bo pieniędzy nie mam i w bankomacie też niema. Mina starszego Pana bezcenna jak usłyszał że w bankomacie niema - na 100 procent pomyślał że to ściema. Ale mi powiedział że proszę nie szukać ja sprzedam Pani 3 sadzonkę bez 60groszy. Bardzo się ucieszyłam powiedziałam Panu że będę w sobotę na targu po kwiatki dla siebie i na pewno mu oddam - widziałam po minie że nie koniecznie wierzył w to co mówię.
I faktycznie w sobotę przyjechałam z Mężem i Synem na targ po kwiatki do Mamy na taras, do Nas na taras, do altanki i na parapet przy domku. Wszystkie kwiaty kupiłam u Starszego Pana - 60 groszy oddałam - i tak właśnie stałam się posiadaczką stokrotek - Pan powiedział że mało wymagające i potrzebują dużo słońca. Idealne kandydatki na Nasz taras - stokrotki są jednoroczne, mało wymagające, nie były nawożone - tylko woda i słońce. Dodatkowo zauważyłam że zamykają się kwiaty jak ma być w danym dniu burza lub deszcz. Jeśli je spotkam w tym roku to na pewno będą u Nas. Godne uwagi i polecenia.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies