Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Storczyki w Singapurze

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki w Singapurze

mira 22:29, 30 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ale egzotycznie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
bambolot 23:50, 02 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 25
Ale wyprawa! Jestem pod ogromnym wrażeniem Piękne storczyki, piękne
____________________
Basia Het Loo- królewski ogród
Magda_BO 18:51, 10 lut 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Przede mną Supertree Grove czyli Zagajnik Wyjątkowych Drzew. Jest ich 16, 12 "rośnie" razem tworząc monstrualny zagajnik a pozostałe 4 są w innych częściach ogrodu. Wyjątkowe Drzewa są konstrukcjami o wysokości od 25 do 50 metrów z rozgałęzioną koroną na szczycie i szerokimi pniami u podstawy. Pomiędzy sąsiednimi drzewami przechodzi wisząca kładka (nie, nie nie nie byłam! mam lęk wysokości!). Wyjątkowe Drzewa wieczorami świecą, co widziałam dzień wcześniej.
Z daleka Wyjątkowe Drzewa dominują nad Ogrodami, są w pewnym sensie ich symbolem.

Tutaj widać jak są wysokie - kopuła szklarni wydaje się od nich niższa.

W Singapurze wszystkiego musi być dużo- stąd rozczulił mnie rząd czerwonych toi-toików!

A tutaj podniebna ścieżka, zazdroszczę, ale, nie dziękuję!
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 19:01, 10 lut 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Wyjątkowe Drzewa są rzeczywiście wyjątkowe, ale sądziłam, że są to nowoczesne rzeźby, albo konstrukcje ozdobne. Tymczasem jest to podpora do roślin. Przecież w tropikach epifity mogą czerpać wilgoć z powietrza, wystarczy dać im tylko możliwość wznoszenia się z wykorzystaniem podpory, uczepienia się.
Wyjątkowe drzewa "rosną" w specjalnych "donicach", w których posadzono m.in. bromelie.

A bezpośrednio przy pniu pnącza wpełzające w górę. Na pniach, w specjalnych kieszonkach i matach zamieszkały storczyki, bromelie i oplątwy.

Ogród jest młodziutki, widać jeszcze konstrukcje pomiędzy roślinami, ale wyobraźcie sobie ten gąszcz za kilka lat!

Tutaj - Wyjątkowe Drzewa są wkomponowane w srebrnym ogrodzie, kompozycje są niebiesko-srebrne.
W Singapurze wszyscy są zaangażowani w ochronę przyrody i edukację przyrodniczą. Dlatego szerokie ławki u podstawy donic wykorzystano na edukację.
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 19:10, 10 lut 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Wyjątkowe Drzewa harmonijnie łączą supernowoczesne otoczenie Ogrodów z nawiązującymi do tradycji elementami.

Brzegi zbiornika wodnego porastają rośliny bardziej nam znajome...
Od Drzew do świętej krowy wiedzie ścieżka z rabatą bambusową.

Szkoda, że w moim ogrodzie nie wyhoduję tak wspaniałych kęp bambusa.


Odpoczęłam na ławeczce, sprawdziłam, jak mało miejsca mam na karcie pamięci aparatu i w zasadzie chciałam wracać...
Ale coś mnie ciagnęło, żeby iść dalej...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
BASIA8 12:51, 09 kwi 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Madziu.
Wyjazd rewelacja - widoki kosmiczne - super sprawa. Fajnie że miałaś możliwość się wybrać.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
jagoda99 20:15, 11 kwi 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
pieknie poprostu pieknie
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Gosiaczek 08:32, 03 lip 2013

Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 3
Piękne i bardzo zadbane miejsce. Szkoda, że jeszcze nie odwiedziłam tego miejsca. Duże jest to miejsce? Jak wiele jest różnorodnych roślin.
____________________
Uwielbiam wiosnę gdy wszystko się budzi do życia. Mój ogród projektowała firma Obraz Zieleni i uważam go za coś cudownego.
nicol21 08:03, 26 mar 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Super ogrody!!!
sama miałam okazję zobaczyć trochę orchidei w Tajlandii i Kambodźy i bardzo mi się podobało. Choć dla lokalsów to zupełnie nie jest egzotyczne
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Agania 17:58, 15 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć, dotarłam i tu, wyjątkowe zdjęcia, miejsce i klimaty, nie do powtórzenia, super fotorelacja
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies