Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Storczyki w Singapurze

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki w Singapurze

Magda_BO 20:26, 25 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
I jeszcze: kompozycje przy ścieżkach w ogrodzie ornitologicznym...
Od śnieżnej bieli:

Przez cytrynowy:

Ciepło żółty:

Pomarańczowo-różowy:
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 20:29, 25 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Amarantowy:

aż do intensywnie różowego:

A nad głowami, łuki z pni z podwieszonymi doniczkami:

Pomyślałam, jeśli takie cuda są w ogrodzie zoologicznym, muszę znaleźć ogród botaniczny!
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
monteverde 20:36, 25 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Na prawdę cuda dzięki za udostępnienie zdjęć, w końcu nie każdy może pojechać do Singapuru te intensywnie różowe mam w doniczce chociaż jeden pozdrawiam, papużki śliczne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 03:16, 27 sty 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
super wycieczka/wyjazd do niezwykle atrakcyjnego miejsca w zupełnie innym klimacie z egzotyczną dla nas roślinnością
świetne zdjęcia obrazujące bogactwo flory w tym rzeczywiście niesamowite storczyki
w realu musiało to wyglądać jak w bajce
____________________
marzena O....!
Bogdzia 10:56, 28 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piekne zdjęcia, piękne widoki. W Singapurze sa co rok wystawy storczyków . tam dopiero jest przepych.Może miałaś okazję odwiedzic?Jeśli nie to i tak dużo piękna zobaczyłas.Dzięki za zdjęcia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Magda_BO 12:16, 28 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
W Singapurze jest niesamowita róznorodność ozdobnych roślin. Opisywany powyżej park ornitologiczny jest jednym z kilkunastu na świecie, który prowadzi pokazową kolekcję helikonii (Heliconia).


Helikonie są tropikalnymi, dużymi roślinami o masie ciemnozielonych liści. Należą do roślin jednoliściennych, są spokrewnione z imbirem, bananowcem a także znanym paciorecznikiem.
Poszczególne gatunki i odmiany mają różne kwiatostany, zawsze wielokolorowe, w formie albo zwisającej

albo wzniesionej.


____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 12:27, 28 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Dosłownie na każdym klombie na kampusie uniwersyteckim rosną zarośla helikoniowe z wspaniałym kwiatostanami.
Moje ulubione:

I w większej kępie:

Ale te też są intrygujące:

I jako rabata...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 12:42, 28 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
W Singapurze są dwa ogrody botaniczne: jeden starszy, typowy ogród botaniczny z kolekcją orchidarium i drugi, zupełnie nowy a nawet nowatorski, otwarty dla publiczności w 2012 roku. Wiedziałam, że będę mieć czas tylko na jedną wycieczkę, więc co wybrać?
Koleżanki wróciły oczarowane z orchidarium, a ja w drodze na uroczystą kolacje zobaczyłam ciekawe najnowocześniejsze budynki mieszkalne w Singapurze:

Rewelacyjne futurystyczne wieżowce stojące tuż przy nabrzeżu i ten ogród na dachu...

A u ich stóp dziwne konstrukcje drzewopodone:

Doczytałam w przewodniku, że to właśnie jest najnowocześniejszy, zupełnie futurystyczny ogród, a raczej ogrody nad zatoką: Gardens by the Bay, z charakterystycznymi eliptycznymi kopułami szklarni. Uwaga: szklarnie w tropikach są chłodzone, a nie ogrzewane
Jeszcze widok nocny na Gardens by the Bay i wybór dokonany...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
mira 13:38, 28 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
nie wiem co napisać -więc pięknie i ciekawie i c.d.nastąpi ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Ania_79 11:42, 30 sty 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Fakt,że Singapur kojarzy się z techniką, nowoczesnością i ładem , ale również z piękną zielenią. Miejscowi i turyści odpoczywają w ogrodach, podziwiając widoki, a te są naprawdę cudne Byłam zachwycona tym miejscem.
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies