Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Storczyki w Singapurze

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki w Singapurze

Magda_BO 18:08, 15 lut 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Pomiędzy wielkimi drzewami na rabatach, tak na rabatach rosną najpiękniejsze storczyki jakie kiedykolwiek w życiu widziałam. To mieszańce, ozdobne, dosłownie każda roślina jest inna.

Poszukiwania nazwy sugerują, że to może być Dendrobium canaliculatum.

Na każdej roślinie kwiaty mają zupełnie inne zestawienie kontrastowych kolorów. Do tego płatki skręcone jak tasiemki...

Motyle to czy kwiaty?
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 18:12, 15 lut 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
A teraz zobaczcie jak wyglądają całe gałęzie kwiatów. Musze powiedzieć, że się po prostu popłakałam. Byłam w tym ogrodzie sama, moi znajomi poszli na zakupy a nie do ogrodu, byłam na końcu świata i płakałam z zachwytu, że mogę być w takim miejscu i widzieć tak nieprawdopodobne rośliny...



____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 18:14, 15 lut 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
I jeszcze kilka obrazków. Okazało się, że skończyło mi się miejsce na karcie pamięci, co za dramat, jak usuwać zdjęcia, żeby zrobić kolejne...




A przecież storczyki to nie koniec tej kolekcji...
cdn.
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Agania 20:40, 15 lut 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Magdo, mam nadzieję na więcej, nikt tak nie reluje storczyków, jak ty... cuda pokazujesz?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Joku 12:07, 16 lut 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Oj, lubię twoje relacje. Dołączam się do prośby Agaty.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Alicja169 20:17, 12 kwi 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Witam Magdo po raz drugi, wcześniej wpisałam się na Twoim wątku ogrodowym.
A tu mogę zamieścić jeszcze jedną cudną roślinkę z klimatu dalekiego wschodu. Mam ich wiele, ale muszę poszukać w zbiorach archiwalnych. Jeśli pozwolisz na ich umieszczenie w swoim wątku, to będę szukać.
Pozdrawiam, i proszę o odwiedziny u mnie.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Paprotka 00:59, 19 kwi 2015

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 4
Agania napisał(a)
Magdo, mam nadzieję na więcej, nikt tak nie reluje storczyków, jak ty... cuda pokazujesz?


dokładnie... przepięknie to wygląda szczere gratulacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies