Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Storczyki w Singapurze

Pokaż wątki Pokaż posty

Storczyki w Singapurze

Ania_79 11:44, 30 sty 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Storczyki były wszędzie, w różnych kolorach i kształtach, a dookoła soczysta zieleń.
____________________
Ania
Urszulla 12:11, 30 sty 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Wspaniałych wrażeń dostarczyłyście tu na O.. Dziękuję...uwielbiam takie klimaty
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magda_BO 12:23, 30 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Miałam szanse na odwiedzenie tylko jednego ogrodu, wybrałam futurystyczne Gardens by the Bay.
W dniu wylotu, został nam kilka wolnych godzin. Zaopatrzyłam się więc w plan miasta i tras autobusowych i wyruszyłam. Najpierw ponad 20 km autobusem z lotniska, do centrum miasta. Drogowskazem jest trój-wieżowiec. Widząc go prawie na wyciągnięcie ręki, wysiadłam z autobusu (oczywiście, zbyt wcześnie) .
Trudno, wędruję szukając cienia przez małe placyki z ławeczkami w storczyki...

Przechodzę przez miły (zacieniony) klombik...

I jestem już blisko, coraz bliżej...

Pokręcona konstrukcja jest futurystycznym mostkiem nad zatoką:

Z mostku rozciągają się fantastyczne widoki, tylko dlaczego dach jest prawie przezroczysty?
Umieram z upału...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 12:33, 30 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Ale to nic, zawziętego maniaka ogrodów nic nie zatrzyma...
Idę przez mostek...
A wokól miasto przyszłości...


I mostek...

W końcu cień palmy...

Muszę ochłonąć..
Budynek w kształcie rozwijających się płatków kwiatu to Muzeum Nauki, z ciekawym (i zacienionym !) zbiornikiem wodnym przed wejście i co najważniejsze, klimatyzowanym holem.
Nie udaję, ledwo do niego dotarłam... Upał jest niewyobrażalny i na otwartym słońcu nie da się dłużej wytrzymać.

____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 12:52, 30 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Przed Muzeum Nauki grzybienie w kolorach, których nigdy wcześniej nie widziałam.

Cudowne:

A takie fioletowe:

I jeszcze:
.
Odpoczywam w cieniu, piję wodę, patrzę na mapę, jak iść do ogrodów, wcale nie do centrum handlowego, ani nie do ekskluzywnego hotelu...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 13:12, 30 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Nie skusił mnie więc jeden z największych na świecie butików firmowych Loius Vitton,

Skusiły mnie magiczne konstrukcje drzewopodobne i szklarnia w kształcie muszli:

Pomyślałam: super że dotarłam, jest cudnie, ale nie spodziewałam się, że aż tak niewyobrażalnie...

Najpierw idę nabrzeżem w stronę szklarni. W tym budynku o najnowocześniejszej konstrukcji, bez podpór w środku, odbywają się okazjonalne wystawy ogrodnicze. Ponieważ jest niedziela, nie ma szansy na przedarcie się przez tłum chętnych. Kolejka do wnętrza zawija się i nie ma końca.

W drugiej muszli, jest kawiarnia. Tu z kolei nie mam szans na wejście ze względów ekonomicznych.
Ale nie narzekam, kupuję soczek, spędzam kilka chwil w chłodnym holu i idę na spacer dalej...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 18:24, 30 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
W pierwszej części ogrodu, między szklarnią a zatoką jest ogród suchy, z roślinami szaro-oliwkowymi.
Widać, że niektóre rabaty są dopiero konstruowane...
Sztuczna plaża z posadzonymi palmami. Na plaży i w parkach duże kamienie okazują się być betonowe.
Trochę mi to przeszkadza, ale tak tutaj jest.
.

Kompozycje z palm, agaw i drzewek oliwnych.

A dalej jeszcze więcej agaw, agaw, agaw, a potem aloesów, aloesów...
A między nimi bromelie i sagowce...
.
Przypominam sobie, dawną pasję zbierania własnie sukulentów
Ale nie myślałam, że jest ich aż tyle odmian...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 18:28, 30 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Idę dalej ścieżką, fotografując wszystko po kolei...
U nas, zazwyczaj kupuję pojedyncze egzemplarze, nigdy nie pomyślałam, że taka różnorodność liści da takie oszałamiające efekty...



____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 18:35, 30 sty 2013


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
W doskonałych warunkach niektóre agawy kwitną.

Rośliny mają metki z nazwą odmiany, numerem i kodem kreskowym.

Wokół nas są wieżowce - w końcu jesteśmy w centrum miasta...

Zostawiam część suchą ogrodu, wabią mnie wielkie drzewa...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Joku 19:25, 30 sty 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Pięknie opowiadasz o swojej wyprawie. Podziwiam twoją odwagę i determinację żeby zobaczyć to co ciebie interesuje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies