Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka wkoło Lubczyka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka wkoło Lubczyka :)

kitek81 20:33, 01 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
ka1sia napisał(a)
Witam Cię serdecznie Mocno trzymam kciuki, żeby spełniły się wszystkie Twoje ogrodowe marzenia


Dziękuję za przywitanie Dziękuję za odwiedziny u mnie i mam nadzieję, że moje marzenie ogrodowe się spełni Pozdrawiam serdecznie :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 09:48, 10 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Witam
Na początku mijającego tygodnia na chwilkę zawitała u nas wiosna, ale było przyjemnie! Z Milenką ruszyłyśmy podziwiać osiedlowe ogródki, ale jakoś nic nas mocno nie urzekło, chociaż jest pare zadbanych! Rozmarzyłam się o swoim, ale po paru kolejnych dniach przemyśleń, obserwacji i analiz, doszłam do wniosku, że chyba znów porywam się z motyką na słońce! Jednak patrząc jeszcze co jest do zrobienia wkoło domu, czyli dokończyć kładzenie kleju na styropian, wylanie zewnętrznego tarasu i schodów do garażu. zrobienie drogi wjazdu! Tak więc prac jeszcze sporo i szkoda by było, żeby chłopaki poniszczyli naszą ogrodową prace! Możliwe, że może nakupuję tylko pojedynczych roślin i będę dzielić i rozmnażać jak Joasia Z resztą zobaczymy, bo na razie szczerze wierzę, że wygram w lotka i zrobię wszystko od razu-tylko z sobotnimi 13mln mi się nie udało, więc może uda się w kolejnym losowaniu trafić 6kę i wygrać może nawet niecałe 17mln ;p
Na razie marzę i myślę i dochodzę do wniosku, że mój projekt muszę zmienić, bo chyba był mało przemyślany, ale już widzę co jest do zmiany!
Pozdrawiam serdecznie odwiedzających :*
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Marlenaa 13:51, 11 lut 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Kasiu jeszcze nie raz będziesz zmieniała zdanie co do planów ogrodowych To normalne ja też tak mam. Popatrzyłam na Twoje wstępne przemyślenia i pierwsze co mi przyszło do głowy: jajku jaki wielki warzywnik. Ja bym z takim sobie nie poradziła przynajmniej na początek No i sadek, tyle drzew owocowych jak potem to wszystko przerobić, bo przecież szkoda wyrzucać. Może Ty masz więcej sił i czasu, ale ja bym nie dała rady Kombinuj, rysuj i pokazuj, aż w końcu będzie ok. Trzymam kciuki
____________________
krowy, staw i my
kitek81 12:03, 12 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Cześć Marlenko
Masz rację, co do warzywnika i sadu, z resztą sama ostatnio dochodzę do wniosku, że chyba wszystkiego chcę za dużo i wszystko od razu ! Czytam wątki innych, Wasze mądrości, analizuję doświadczenia, cenne wskazówki Danusi, przeglądam Działkowca i Mój piękny ogród i też tam radzą, że lepiej na spokojnie, a wszystko z głową! Na pewno na wszystko na raz nie wystarczy mi ani sił, ani pieniędzy No ale małymi kroczkami, jak nie w tym sezonie to w następnym, albo jeszcze w kolejnym Chociaż chciałoby się zrobić raz a porządnie i cieszyć się od razy efektem końcowym
Na razie głowy do nowych rysunków nie mam, bo mamy ciężką sytuację ze zdrowiem mojego teścia, więc myśli krążą wokół czegoś innego, ale o ogrodzie też myślę, bo to taka moja odskocznia!
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
adom1206 13:04, 12 lut 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
Przebrnęłam przez całość.Dużo już zrobiliście i zapewniam cię,że małymi kroczkami też coś w życiu można osiągnąć.Może dużo dłużej się schodzi ale jest realne Będziemy pomagać i na wiadro zimnej wody też z naszej strony możesz liczyć Pozdrawiam i witam cię na ogrodowisku
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
kitek81 15:06, 12 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Adom1206 i ja witam Dzięki za przywitanie na Ogrodowisku :* W sumie to kubeł zimnej wody i nie tylko by mi się przydał Liczę na wiele uwag, rad i na Waszą pomoc przy projektowaniu mojego ogrodu Bez Was na pewno sobie nie poradzę!
Pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 22:26, 14 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Kochani, z okazji Walentynek chciałam Wam wszystkim życzyć dużo miłości, radości i uśmiechu na twarzy oraz tego wszystkiego czego sobie wymarzycie
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 11:19, 22 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Dobry
Koniec milczenia na forum, bo potem będzie, że mi nie zależy i się nie przejmuję, a prawda jest taka, że ja cały czas, jedynie z małymi przerwami, myślę o swoim ogrodzie! Narysowałam raz jeszcze w skali 1:100 naszą działkę z naniesionym domkiem. Tak to mniej więcej wygląda-mam nadzieję, że więcej, bo rysowałam z projektu i mapki geodezyjnej

oczywiście oprócz domku to nic na niej nie ma, droga wjazdu i wejścia to też na razie zrysowana z projektu i obok ten kwadracik, to 2 miejsca parkingowe, które też powinny być na posesji!

tak więc wygląda działeczka i tu już mocno liczę na Waszą pomoc i pomysły
aha, nie byłabym sobą jak bym nie naniosła już warzywniaka-muszę go mieć, bo w warzywkach na razie pewniej się czuję niż w roślinach ozdobnych Na razie umiejscowiłam go tutaj, ale wszystko jeszcze można zmienić, kształt, wielkość (chociaż mi chyba sporo miejsca potrzeba )


Natomiast co do stylu to dużo rzeczy mi się podoba z Waszych ogrodów, może to zdjęcie też jest stąd, jakby coś to krzyczcie i usuwajcie, jeśli ktoś ma do tego prawo, ale na razie jedna fotka, żeby nie zawalać wpisu, a chyba najbardziej odzwierciedla to, jak chcę by było w moim ogrodzie


inspiracji mam oczywiście więcej, ale może to wystarczy na początek
mam nadzieję, że pomożecie mi w tej burzy mózgów, bo sama na pewno nie dam rady!
pomocy, plisssss
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 14:35, 22 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Kochani, a jest jakiś specjalny wątek z realizacjami Danusi, bo ja szukam, ale jakoś nie mogę znaleźć-ślepa jestem, czy co?!
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Marlenaa 15:16, 22 lut 2013


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Z tego co wiem to nie ma. Trzeba szukać w naszych ogrodach A to jedna z realizacji http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu
____________________
krowy, staw i my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies