Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka wkoło Lubczyka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka wkoło Lubczyka :)

kitek81 13:07, 27 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Witam
Ale mam dziś dobry dzień
Najpierw mi się śniło Ogrodowisko, pewne postacie, roślinki, ogrody...
Potem dzwoniłam do cioci i wujka, bo oni zawsze robią swoje sadzonki warzywek i kwiatków i już posieli i mnie uwzględnili w tych roślinkach Do odebrania we właściwym czasie.
Potem poszłyśmy z córą na spacer, ledwo drzwi od domu otworzyłyśmy poczułyśmy wiosnę, w dodatku te ćwierkające ptaszki-normalnie WIOSNA panie sierżancie I jeszcze jak doszłyśmy do deptaka, to się okazało, że przycinają drzewa i krzewy, a w tym m.in cisa i tego nazbierałam najwięcej, więc będę eksperymentować i może coś mi się przyjmie-trzymajcie kciuki
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Gosiniak 13:23, 27 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Co do realizacji ogrodów Danusi masz tutaj, jeśli nie widziałaś:
ogród z lustrem
zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu
ogrod-na-piaskachlink text
ogrod-z-wodospademlink text
Pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Ewa4 14:51, 27 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
A pewnie wyjdzie cos to fajnie nie wyjdzie to kupisz a co tam.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
kitek81 14:53, 27 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Gosiniak napisał(a)
Co do realizacji ogrodów Danusi masz tutaj, jeśli nie widziałaś:
ogród z lustrem
zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu
ogrod-na-piaskachlink text
ogrod-z-wodospademlink text
Pozdrawiam


Gosia witam i dzięki za linki do Danusiowych realizacji-one wszystkie są piękne! Troszkę mi podcięłaś tym skrzydła, bo jak sobie pooglądałam te duże okazy roślin, a ja tu się cieszę z nazbieranych gałązek cisa, który nie wiadomo czy się nawet ukorzeni ;p Ale trzeba być dobrej myśli

____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 21:10, 27 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
No Cisiki już rosną, aż szumią W sumie wyszło mi 35 sadzonek, zobaczymy ile z tego mi się przyjmie No i jeszcze wtyknęłam 3 sadzonki świerka, bo też gałązki leżały na ziemi i wołały do mnie "weź mnie"
Więc dzień zaliczam do szczęśliwych i udanych
1. Sen.
2. Cisy i Świerki na sadzonki
3. Podjechaliśmy do ogrodniczego i dostałam ostatni worek torfu odkwaszonego A tak przy okazji do czego mogę jeszcze użyć tego torfu ??
4. Oczywiście skleroza nie boli i zapomniałam kupić ukorzeniacza :/ M podjechał znów do ogrodniczego i sklep był już od pół godz zamknięty ale pani mu jeszcze sprzedała
5. Kupiłam pare paczuszek nasionek kwiatków i mój synek wybrał sobie bulwę begonii na zdjęciu wyglądała chyba tak:

i nasionka :


i na koniec moje "dziecioczki"-pierwsze próby ukorzeniania-oby zakończyły się chociaż maleńkim sukcesem
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 21:23, 27 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
aaa tym doniczkom założyłam "kondoniki" z foliówek, żeby im woda nie parowała
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Ewa4 21:24, 27 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Początek bdb. moja begonia już wyszła wys.5 cm a astry własnie podlałam bo mi przypomiałaś ładna szałwia i niecierpek a sadzonki fajne oby Ci coś wyszło bo pewnie za wcześnie ale może Ci się uda
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Mirka 21:24, 27 lut 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Zjrzyj do watku ,,jak ukorznić cisy,,
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
kitek81 22:03, 27 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Mirka, zajrzałam i odpowiedziałam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 22:06, 27 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Ewa4 napisał(a)
Początek bdb. moja begonia już wyszła wys.5 cm a astry własnie podlałam bo mi przypomiałaś ładna szałwia i niecierpek a sadzonki fajne oby Ci coś wyszło bo pewnie za wcześnie ale może Ci się uda


dziś mam dobry nastrój, więc wierzę, ze się choć troszkę uda! właśnie mąż postawił %, żeby się wszystko przyjęło
ale masz już dużą begonię fajnie, że się na coś przydałam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies