Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

zabaewa 15:51, 07 maj 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Hej Ewo. Raczej nie pisuję do swoich prac tutoriali. Każda z nich jest inna, do każdej podchodzę indywidualnie. Czasami robię cykl kilku zdjęć w jednym stylu - jedno po drugim a potem zmieniam nastrój i sposób obróbki. Tak ogólnie , żeby trochę poznać tajniki tego typu obróbki to załączam link do jedynego tutoriala, który napisałam kiedyś - kiedy miałam jeszcze czas na życie społecznościowe
oto on:
http://www.dfv.pl/jak-to-zrobic.html?id=746

pozdrawiam serdecznie
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 12:48, 15 lip 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Po długim okresie wiosennym, kiedy praca w ogrodzie pochłaniała cały mój wolny czas i po wszystkich służbowych wyjazdach, rozjazdach itp itd. znalazłam wolną deszczową chwilę, żeby obrobić tych kilka zdjęć, które zrobiłam w maju - tego co działo się u nas w ogrodzie. Niestety mąż zabrał mi w delegację obiektyw szerokokątny i musiałam robić fotki obiektywem o najmniejszej ogniskowej 70mm więc wybaczcie niecodzienną perspektywę

Widok na przedogródek z kwitnącymi azaliami, różami piennymi - strażnikami wejścia do domu oraz trejażem z milinem. W oddali widać moją porażkę - przemarznięte i uschnięte tuje pod betonowym płotem sąsiadów. Na razie są - nie wyrzucam ich - może w przyszłym roku dadzą oznaki życia. Jeśli nie - robię drugie podejście do iglaków przy płocie.



Przedogródek - widok od strony ulicy.



Widok od strony bramy. Po lewej widać fragment garażu. Właśnie w tej chwili fachowcy kładą bruk na podjeździe do garażu oraz podłogę wewnątrz. Po prawej stronie trochę widać trejaż po którym wspina się róża oraz pergolę przy tarasie, po której będzie wspinać się róża oraz wisteria (są malutkie więc jeszcze ich nie widać). Pod garażem posadziliśmy berberysy, bergenię, języczkę, niezapominajki itp. Za pergolą jest podniesiona rabata z piwoniami, jeżówkami , cebulowymi, trawami i... poziomkami




Widok na skalniak i podniesioną nad skalniakiem rabatę kwiatową. To co widać za ogrodzeniem w przyszłości mam nadzieję zasłoni bluszcz na ogrodzeniu, drzewa które urosną - za ogrodzeniem oraz trejaże z pnączami.




Widok na rabatę od drugiej strony (od ogrodzenia) w kierunku tarasu. Pod betonowym płotem mieszczą się dwie podwyższone rabaty ziołowo-warzywne i 3 kompostowniki. Nie widać ich z tarasu



To na razie tyle. Mam nadzieję, że mój artystyczny bałagan przypadnie Wam do gustu. Do pokazania mam te moje podwyższone rabaty, oczko wodne, i ostatnio zrobioną rabatę pod domem - z białym trejażem, różami, lawendami, irysami i... no znów dużo tego nawsadzałam - ale pewnie pokażę ją za rok - jak już będzie jakoś wyglądała
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Katkak 22:50, 09 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witam i chylę czoła przed Twoim talentem Te zdjęcia są nie-sa-mo-wi-te!!! Chcę więcej
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
wietrzyk 14:46, 17 wrz 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Hej, hej Zabaewo, gdzież jesteś? Cóż się dzieje w Twoim pięknym ogródku?
Pozdrawiam
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
zabaewa 14:51, 17 wrz 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Witajcie po długiej przerwie - wakacyjnej i nie tylko. 3 tygodnie spędziliśmy na żaglach. Wróciliśmy na 1,5 dnia i pojechaliśmy na tydzień do Rumunii - do Craiovej. Częściowo służbowo.
I o Ruminii chciałabym Wam trochę opowiedzieć.
Jeszcze ten kraj jest taki "dziewiczy" ale za parę lat zmieni się pewnie nie do poznania - jak każdy kraj wstępujący do Unii.
Najbardziej mnie uderzyło to, że w Rumunii kochają róże. Gdzie tylko można sadzą róże - dodam - piękne róże. Wchodząc do cerkwi, monastyru - przechodzi się przez piękne i zadbane ogrody różane. Zapach jest oszałamiający... Poza tym w ogrodach przy prawie każdym murze rosną miliny no i oczywiście winogrona, z których robi się zielone cieniste tunele. W okolicach Craiovej królują parterowe ville z tarasami pod krużgankami oplecone pnączami winorośli i milina. Przed Karpatami z kolei domy są bardziej zwarte o mniej wymyślnej architekturze ale za to zdobione ciekawymi wzorzystymi kafelkami. Poza tym wszędzie rosną (głównie na dziko) sumaki i chyba bożydrzewa chińskie. W parkach spotkałam też kasztanowce a w dolnej partii krzewy hortensji dębolistnej.
A teraz najgorsze... - zrobiłam kilka zdjęć i... po zgraniu ich na dysk fotograficzny - ten moment później odmówił mi współpracy W tej chwili jest w firmie zajmującej się odzyskiwaniem danych. Na tym dysku były całe nasze zbiory fot oraz wszystkie moje prace Mam nadzieję, że ich nie stracę bezpowrotnie...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Borbetka 17:22, 17 wrz 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Ewko, nie znalazłam Cię wcześniej, ale za to teraz dzięki większej aktywności Wielkopolanek. Hura! Śliczne prace, ogród powstaje, a na to potrzeba czasu. Będę odwiedzała Twój wątek. Ciekawa jestem co dalej i co zrobisz jesienią. Pozdrawiam z niedaleka. Kiedyś mieszkałam w Mosinie.
____________________
borówcowy wizytowka
Mathildis 16:52, 19 wrz 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Oglądając takie zdjęcia aż tupię z niecierpliwości nogami by oglądać co to się będzie działo w tym ogrodzie

Też miałam ostatnio padł mi dysk na szczęście wszystko oprócz programów, udało się odzyskać. Trzymam kciuki

P.S.hihihi ja też dziś idę szlakiem Wielkopolskim, byłam u Borbetki, odwiedziłam jej gości z Wielkoposki (Anulka, Wietrzyk i Zielona) i jakimś cudem tutaj mnie przygnało
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
zabaewa 12:21, 09 paź 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Pędzę donieść, że otrzymałam informację o odzyskaniu 99% danych z uszkodzonego dysku. Ufff... długo to trwało ale oddycham z ulgą. Teraz to co się odzyskało jest powoli i sukcesywnie przegrywane na nowy dysk - pewnie drugie tyle czasu to będzie trwało.

W takim razie - bez zdjęć - donoszę, że otrzymaliśmy zgodę miasta na posadzenie szpaleru klonów na 5 metrowym pasie przed naszą posesją. Dotychczas był tam tylko przez nas pielęgnowany pas trawnika. Od wczoraj rosną już 1,5 klony Teraz małż przygotowuje gustowne paliki dla drzewek - ale już szpaler wygląda pięknie. Nie mogę się doczekać wiosny - kiedy zobaczę jak drzewka puszczają młode listki .

Aaaa... i jeszcze taka mała ciekawostka - od wczoraj - nie muszę już specjalnie jeździć do Puszczy Białowieskiej, żeby zobaczyć łosie z odległości kilku metrów . Jeden taki łoszak wczoraj biegał sobie po moim ogrodzie

Oczywiście został powołany sztab kryzysowy i monitorowano łoszaka zwiedzanie lubońskich ogrodów dając mu 24 h na samodzielny powrót w leśne ostępy WPN. Mam nadzieję, że nie musiano zastosować weterynaryjnej siły ...

A zatem poza sarnami, lisami, jeżami, zwinkami, ropuchami, oraz ptactwem: bażantami, krukami, kukułkami, myszołowami, (rzadko orłami bielikami), sokołami wędrownymi oraz ptactwem śpiewającym: głównie słowikami - do fauny odwiedzającej mój ogród dołączył łoś hi hi hi
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 14:04, 23 paź 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Nowy dysk archiwalny z odzyskanymi pracami "siedzi" już w moim komputerze. A zatem pokazuję dwie prace, których nie zdążyłam umieścić na ogrodowisku przed awarią starego dysku.

1. Azalie w pełni rozkwitu - z mojego przedogródka wiosną 2013 r.



2. Orliki z kwietnej rabatki w 2013 r.

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Borbetka 19:38, 23 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No tośmy się doczekali kolejnych piękności. Kiedy następne?
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies