Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

zabaewa 10:00, 08 mar 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
To, co zobaczyłam dziś za oknem - podcięło mi skrzydła A ja głupiutka zastanawiałam się już nad zdejmowaniem osłon, cięciem suchych traw i co.... i zima

Żeby pośmiać się z powrotu zimy dołączam kenijskie słonie w zimowym... Rogalinie


____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Mala_Mi 12:15, 10 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Każdy sposób zauroczenie tego co za oknem jest dobry
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zabaewa 16:17, 15 mar 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Obiecałam swego czasu, że pokażę Wam jak powstawał mój ogród. Znalazłam wolną chwilkę i wybrałam trochę zdjęć dokumentujących powstawanie naszego miejsca na tej Ziemii. Wybaczcie tylko proszę, że to są zdjęcia stricte dokumentacyjne Nie umiem "obrabiać" artystycznie" takich fot
W takim razie zapraszam do mojej opowieści:

1. Zakupiona działka została ogrodzona, teren wstępnie oczyściliśmy i w narożniku stworzyliśmy ogrodowy przetrwalnik - czyli przenieśliśmy część naszych roślin z poprzedniego ogrodu - te które udało się uratować - piwonie, róże, azalie, paprocie, tulipany i żonkile, forsycje, derenie i młodą glicynię, powojniki, pigwowce, tawuły itp...
Wodę przywoziliśmy do podlewania w butlach.



2. Nasz "przetrwalnik" w zbliżeniu



3. Trwa budowa, czyli - dewastacja terenu wokół przyszłego domu. Staramy się trzymać budowlańców zdala od naszego przetrwalnika.



4. Powoli zbliżamy się do końca budowy. Teren wokół domu wygląda jak po kataklizmie.



5. Tak to wyglądało od strony przyszłego tarasu.



6. Góra ziemii do rozwiezienia i usypania górek i dolinek, których celem ma być też ochrona przed spływającą z pól za ogrodem wody.



7. Mąż zaczyna budować taras. Asystuje mu malutka Maya - owczarek belgijski groenendael.



8. Czasami trzeba się mocno puknąć w głowę, żeby dobrze zrobić taras



9. Pierwsze prace są już za nami. Pierwsza partia trawników została wysiana, Pierwsze rośliny zostały przesadzone z przetrwalnika na miejsca stałe. Pierwsze chodniczki zostały położone. Maya wypala siuśkami pierwsze placki w trawie



10. Widok częściowo od frontu - fachowo nazywanym przedogródkiem oraz od strony bramy wjazdowej. Pod domem widać uratowany milin (długo nie chciał dać oznak życia) oraz zakupioną różę pnącą climber "That's jazz" jak też czerwoną ozdobną śliwę. Kolejna część ogrodu została wyrównana i obsiana trawą. Tam gdzie stoi samochód będzie w przyszłości wiata, więc w tym miejscu poza koszeniem chwastów nic nie robimy A po płocie wije się fasola ozdobna i groszek pachnący.





11. A tutaj widok od strony tarasu, który został prawie ukończony. Na zboczu górki zaczyna powstawać skalniak. W oddali widać miejsce po przetrwalniku, na którym powstawać będą rabaty z ziołami i najpotrzebniejszymi warzywkami, obok kompostowniki (każda ilość kompostu jest nam potrzebna). No i widać zarastające komosą miejsca pod przyszłą drewutnię oraz dalsze części tarasu.



Tak wyglądały początki. W zeszłym sezonie dużo w ogrodzie się zmieniło ale jakoś zabrakło czasu na fotograficzną dokumentację. Wolałam "wsadzić ręce w ziemię" niż biegać z aparatem w ręku Powstał skalniak, dalsza część tarasu, drewutnia wiata na samochód, rabaty kwiatowe, oczko wodne z malutkim podestem. Została częściowo obsadzona górka nad skalniakiem. Przy ogrodzeniu zostały posadzone sadzonki ogników szkarłatnych a z drugiej strony maliny, jeżyny i czarna porzeczka. Powstała też pergola przy tarasie.
Jak tylko wiosna do nas zawita na dobre i będzie można wyjść do ogrodu - postaram się zrobić kilka fotek pokazujących stan obecny ogrodu. No i oczywiście dalsze efekty pracy nad nim
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Ewa4 17:43, 15 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Wtym sezonie więcej ogarniesz a z Ogr. będzie Ci łatwiej bo mniej błędów popełnisz w projektowaniu ogrodu ale już ciekawie się robi.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
zabaewa 16:50, 16 mar 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
No jak patrzę za okno to zaczynam wątpić czy ta zima nam odpuści. Całe szczęście, że osłon z wrażliwych roślin nie zdjęłam... Potem jak zrobi się nagle ciepło i lato to nie dam rady wszystko na raz zrobić. I będzie wstyd... A ja mam tylko późne popołudnia do pracy w ogrodzie... No i najgorsze jest to, że przez to, że nie mogę już wyjść do ogrodu to ciągle w głowie zmieniam koncepcje co , gdzie i dlaczego ma być...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 13:41, 19 mar 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Trochę wytchnienia od tego black and white za oknem...

To, co rosło w moim ogrodzie - bo chciałam...









I to co rosło w moim ogrodzie - bo samo chciało...
a też może być piękne













____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
nebel 01:56, 02 kwi 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Ewo,
photoshop, pies i fiołki to na razie tyle co nas łączy
i to chyba bardzo wiele, nie uważasz?
Pozdrawiam.
P.S.
Zdjęcia fantastyczne...
eve
____________________
Ogród Nebel
Pszczelarnia 12:46, 02 kwi 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
zabaewa napisał(a)
Trochę wytchnienia od tego black and white za oknem...

To, co rosło w moim ogrodzie - bo chciałam...
I to co rosło w moim ogrodzie - bo samo chciało...
a też może być piękne






Bardzo ładnie rosło... . Jest piękne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
nebel 15:09, 14 kwi 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Ewo,
jeszcze raz dziękuję, było mi bardzo miło
pozdrawiam
Ewa
____________________
Ogród Nebel
nebel 17:01, 16 kwi 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
zabaewa napisał(a)





Wszystkie Twoje zdjęcia mnie zachwycają, ale tych dwóch chciałabym poznać trochę więcej szczegółów
Może gdzieś jakiś bardziej szczegołowy tutorial...
Pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies