Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie, projekt, pomożecie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie, projekt, pomożecie ?

AgataBC 21:01, 01 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Dziękuję za te wszystkie rady, z tym linkiem w podpisie to muszę poczytać jeszcze bo nie wiem jak to się robi- zielona jestem w takich kwestiach magnolie mam już dwie w ogrodzie, już bardziej mi się ta hortensja widzi, i dereń też się sprawdzi, trawy też super pomysł, dziękuję za nazwy odmian, wszystko staje się łatwiejsze, no i żurawka citronelle - też o niej myślałam bardzo dziękuję !
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 21:06, 01 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Jeśli chodzi o świerki to akurat przy drodze wstaje słońce- mają tam najwięcej słońca i światła wogóle, póki co dobrze się trzymają, będę to sprawdzać co jakiś czas. Ewentualnie z czasem na coś zamienię
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
kraania 21:09, 01 lut 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Witaj debora Podpowiedzi Danusi super. Hortensje, derenie, trawy to bardzo dobry pomysł, zresztą tylko takie ma Danusia. Mój ogród też jest w lesie i te rośliny sobie bardzo dobrze w nim radzą.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
AgataBC 21:18, 01 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Gardenarium napisał(a)
Zrób sobie link w podpisie, cytuj i skopiuj to co pod spodem i wklej w porfilu w podpisie. Bez quote]

Ogród w lesie



załapałam, na szczęście nie brakuje tu informacji na ten temat, dziękuję za pomoc
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 21:22, 01 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
kraania napisał(a)
Witaj debora Podpowiedzi Danusi super. Hortensje, derenie, trawy to bardzo dobry pomysł, zresztą tylko takie ma Danusia. Mój ogród też jest w lesie i te rośliny sobie bardzo dobrze w nim radzą.

dziękuę za miłe powitanie mam jednego derenia w ogrodzie- nie wiem jak się zwie- zrobie wiosną zdjęcie to może ktoś mi podpowie
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 21:28, 01 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Nie wiem jak się mam do Was zwracać czy po nikach czy na Pan/Pani..
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 21:46, 01 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
A jakie znacie z doświadczenia hosty, które nie mają zbyt wielkich liści ?
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 21:57, 01 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Gardenarium napisał(a)
Z drzew może magnolia? np. gwiaździsta.


to przemyślę plan, naniosę jakieś rośliny na to zdjęcie, i zobaczymy jak to będzie wyglądało.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
nieszka 23:14, 01 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
debora_abc napisał(a)
Nie wiem jak się mam do Was zwracać czy po nikach czy na Pan/Pani..

Po nikach, po imionach, na "TY" sobie wszyscy mówimy

Fajnie by tam wyglądała hortensja z hostami Patriot, są niewielkie i mają białozielone listki.
Napewno chcesz tam te świerki zostawić? One tam w przyszłości dużo miejsca Ci zajmą...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
AgataBC 14:03, 02 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Naniosłam te propozycje na to zdjęcie, ale sama nie wiem... zrezygnowałam jednak z hortensji- przynajmniej narazie, bo wydaje mi sie zbyt szalona w tym kącie wogóle to BARDZO mi zależy żeby ten ogród był jak najbardziej się da naturalistyczny, chciałabym ten las przenieś na podwórze.. do ogrodu, nie chce żeby ten ogród się za bardzo wyróżniał z otoczenia.. w przedogródku jest dość dużo kolorów i za domem też ( kiedyś wrzuce zdjęcia) więc jest kolorowo, a tu od drogi przy samym lesie chciałabym żeby to tak naturalnie się połączyło, dlatego wolałabym dużo zielonego, ewentualnie jakieś pstre, kolorowe liście.

Mam w ogrodzie kilogramy igliwia i szyszek, , porosty, mchy, grzyby same rosną, nie chce ingerować w to środowisko jakimiś regularnymi formami, no wyobraźcie sobie, że idziecie w głąb lasu, uszliście już bardzo daleko a tam nagle na środku stoi czerwona pralka. To nie pasuje i wiadomo, że ktoś celowo ją tam postawił. Lasy mnie otaczające są piękne, porobie zdjęć i wstawie, jest różnorodne poszycie, więc też mam pole do popisu, tylko to wszystko musi grać Mam nadzieję,że będe dobrze zrozumiana, bardzo podobają mi się wasze ogrody i wszystko w nich pasuje, ale u mnie po prostu nie wszystko pasuje. Sąsiedzi mają w ogrodach iglaki, sporo jednorocznych roślin, dużo miejsca zajmuje archotektura drewniana, każdy dokarmia zwierzynę leśną czy ptaki, w tym roku też planuję zrobić budki dla owadów. Ale wracając do tematu to moim sąsiedztwem jest las, do jednego sąsiada mam kilometr a do drugiego trochę mniej, ale jesteśmy tak ogrodzeni lasem, że nie mamy siebie w zasięgu wzroku, teren jest pagórkowaty. Spróbujcie to sobie wyobrazić ... a potem wyobraźcie sobie ogród w takim miejscu.. widzicie już ?
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies