Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w lesie, projekt, pomożecie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w lesie, projekt, pomożecie ?

AgataBC 14:19, 02 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
a teraz to zestawienie na zdjęciu ( w większości za radą Danusi ) i legenda:
doceniam konstruktywną krytykę, może jakoś inaczej rozstawione czy inne rośliny.. poradźcie coś bo nie dokońca jestem przekonana do tego pomysłu.. widzę tam jakiś korzeń drzewa, ściółka z igieł, kory, szyszek, a niskie ogrodzenie to powalone konary drzew z rosnącymi na nich porostami i mchami.. miałobyć tam jeszcze jakieś niewysokie drzewo, jakos może za tym pieńkiem, który "narysowałam", tylko jakie ??

____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 14:25, 02 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
nieszka napisał(a)

Nie wiem jak się mam do Was zwracać czy po nikach czy na Pan/Pani..

Po nikach, po imionach, na "TY" sobie wszyscy mówimy

Fajnie by tam wyglądała hortensja z hostami Patriot, są niewielkie i mają białozielone listki.
Napewno chcesz tam te świerki zostawić? One tam w przyszłości dużo miejsca Ci zajmą...


dziękuję za szybką odpowiedź, i podpowiedź z hostą, co do świerków to jestem tego faktu świadoma, cała działka jest nimi otoczona, taki był mój plan od początku, jak już dojrzeję do tej decyzji to się zastanowie co z nimi zrobie, póki co jednak je tam widze.. / dobrze, że nie jest tu tak oficjalnie jak w urzędzie i możemy sobie mówić na "Ty" bez względu na wiek
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
nieszka 14:58, 02 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Ja nadal się będę czepiała tych świerków. Jeżeli to są zwykłe pospolite to one za 15 lat zajmą Ci całą powierzchnię rabaty...
Możesz je wtedy co prawda przyciąć od dołu ale do czasu aż urośnie duży i będzie można go podciąć żeby coś na górze jednak z niego zostało jego szerokość będzie spokojnie 2m...
Może pomyśl nad choiną kanadyjską, też rośnie co prawda wysoka ale można ciąć jako żywopłot i ma mniej formalny charakter.
Wydaje mi się wogóle że tam by wystarczyły rododendrony, paprocie, hosty i żurawki.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
AgataBC 15:02, 02 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
nieszka napisał(a)
Ja nadal się będę czepiała tych świerków. Jeżeli to są zwykłe pospolite to one za 15 lat zajmą Ci całą powierzchnię rabaty...
Możesz je wtedy co prawda przyciąć od dołu ale do czasu aż urośnie duży i będzie można go podciąć żeby coś na górze jednak z niego zostało jego szerokość będzie spokojnie 2m...
Może pomyśl nad choiną kanadyjską, też rośnie co prawda wysoka ale można ciąć jako żywopłot i ma mniej formalny charakter.
Wydaje mi się wogóle że tam by wystarczyły rododendrony, paprocie, hosty i żurawki.


a może zamiast tych świerków modrzewie ? też można przycinać i formować, tylko gołe zimą..
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 15:03, 02 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
no i tańsze będą ..
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Gosiniak 20:30, 02 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Witaj, mi się zdaje że Agnieszka dobrze radzi, rododendrony grupą, ładnie by wysłoniły, a skoro masz kwaśną ziemię to nie będzie z nimi problemów, a dalej dobrze kombinujesz
A tak w ogóle to masz dość trudne zadanie, bo najtrudniej jest podrobić naturę, ale idziesz w dobrym kierunku
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
AgataBC 22:17, 02 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Dzięki, że dzielicie swoim zdaniem ; )
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 22:33, 02 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
no myśle i myśle o tych rododendronach, wogóle pierwotnie to myślałam o czymś takim ( zanim założyłam ten post) :






____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 10:56, 04 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
wiosną posadzę te rośliny, zrobie zdjęcia i zobaczymy jak to wyjdzie, dzięki za pomoc ; )
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 10:59, 04 lut 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
wiosną będe zakładać wrzosowisko, to też się podzielę zdjęciami ; )
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies