Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Prostokątna rabata

Pokaż wątki Pokaż posty

Prostokątna rabata

paola1a 17:56, 10 lut 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Dzięki Danusiu tak zrobię z tą ziemią U nas w okolicy spokojnie obornik jeszcze można dostać więc przekopie z nim i będzie OK
____________________
Prostokątna rabata
Gardenarium 21:38, 10 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Obornik musi być zleżały, najlepiej jak jest gdzieś na pryzmie już 2 lata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 22:06, 10 lut 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
To już wiem i taki będzie, zeszłą wiosną zastosowałm go pod sadzonki jaśminu ( które miały być czymś innym ale okazały się jaśminem niestety) i na jesień wyglądały jak mutanty
____________________
Prostokątna rabata
Madzenka 23:13, 20 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
POla giełd kwiatową masz codziennie od 4 rano do ok 7:30 a w sobotę do ok 9 na ul. giełdowej
Oficjalnie dłużej mają otwarte ale realnie wybór jest do godz max 9


____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
MamaMagda 22:25, 22 kwi 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
widze, że nas z okolic Wroclawia jest wiecej

ja jeszcze polecam centrum Bodnara w Rogoźnicy - maja tez stoisko we Wro przy gieldzie
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
EdytaB 12:17, 28 lis 2013


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Podnosze temat.
Ta rabata jest mistrzostwem w swej prostocie, elegancji, kolerze i moim odczuciu
Więc jesli pozwolisz Danusiu chętnie podobe nasadzenie przeniosę do przedogródka.
Najprawdopodobniej jedna rabata bedzie w kształcie trójkąda prostokątnego o wymiarach 7m h i 5m podstawy.

Jaka to odmiana róż ?
Myslę o przesadzeniu tu świerk biały (odmiany nie pamiętam)ale jest w odcieniach siwo błekitnych.

Wystawa wschodnia od rana do popołudnia słoneczna więc dla róż i lawendy fajna sprawa - tak mi sie wydaje.

Gardenarium 16:57, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ta biała róża to 'Chopin', ale może być dowolna kremowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonaal 10:41, 16 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Paola super rady Szefowej.
____________________
Zakochana w ogrodach
kolagn 22:01, 24 mar 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Przed oknem z przodu domu mam rabatę w kształcie prostokąta o podobnych wymiarach. Rabata zaproponowana przez Danusię super, nie chciałam róż u siebie ale tu mi się bardzo podobają. Problem tylko w tym, że u mnie rośnie już kosodrzewina, dwie trzmieliny i jeszcze jedna roślinka (nie mam pojęcia jaka). Szkoda mi je przesadzać bo ładnie rosną, ale muszę coś zrobić z tą rabatą bo jest taka nijaka. Posadzę tuje i będę się zastanawiać.

Narazie będę podglądać u ciebie i szukać inspiracji. Trzymam kciuki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Iwk4 23:37, 28 maj 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Paola, wpadłam się przywitać, odpowiedziałam ci u mnie, a tu czekam na zdjęcie, jak rozwiązałaś swój problem? Czy planujesz wykorzystać pomysł Danusi? Mnie się bardzo podoba. Trzymam kciuki.
Mam jeszcze prośbę. Napisałaś u mnie o żurawce, którą podsadziłaś tawułki. Mogłabyś wstawić zdjęcie z tym kawałkiem rabatki? Z góry dziekuję i pozdrawiam.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies