Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Madzenka 20:32, 16 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Świtny pomysł. Oczywiście na początek polecam okrywowe róże i koniecznie lawendę. ML byłby świetnym dopełnieniem do koloru lawendy do tego może jeszcze kostrzewę siną (aby cos było piękne również zimą) i czyśćca wełnistego

Byłas w Juraskim u Agnieszki W?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monitka 20:44, 16 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Jolu jeśli chodzi o Lariskę to jestem bardzo zadowolona To bardzo fajna róża, kwitnie praktycznie cały sezon, nie śmieci. Gdyby jeszcze pachniała byłaby idealna The fairy nie znam więc nie pomogę. Co do rabaty to mam pytanie ona jest na froncie? i czy po drugiej srtonie ścieżki jest możliwość zrobienia bliźniaczej czy coś innego planujesz? Wydaje mi się że potrzebny jest tam jakiś wyższy i zimozielony punkt bo zimą na rabacie będzie łyso...pomyśl też o obwódce bukszpanowej.
Zrobiłam bym coś podobnego jak Danusia u Ani z zielonego wzgórza tylko może w innym układzie. Trzba by też pomyśleć jak miskanta wkomponować, no i zdecydowanie lawendę polecam jako wypełnienie. Szałwia po kwitnięciu nie wygląda rewelacyjnie, przynajmniej u mnie...
Się rozpisałam zerknij jak ci się ta rabatka u Ani widzi http://www.ogrodowisko.pl/watek/667-ania-z-zielonego-wzgorza?page=61
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
jolka 20:50, 16 wrz 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzena2007 napisał(a)
Świtny pomysł. Oczywiście na początek polecam okrywowe róże i koniecznie lawendę. ML byłby świetnym dopełnieniem do koloru lawendy do tego może jeszcze kostrzewę siną (aby cos było piękne również zimą) i czyśćca wełnistego

Byłas w Juraskim u Agnieszki W?


Czyśćca powiadasz...hmm, hmm ,, nie za bardzo go lubiłam dotąd,
ale fakt jest taki, że z ogrodowiskiem rośliny nabierają innego wymiaru.
Za to kosrzewy lubię a w ogóle o nich nie pomyślałam.
Jednak dobrze się poradzić

U Agnieszki w Jurajskim byłam ale pobieżnie - mój błąd.
Dodaję go do obserwowanych i dokładnie przestudiuję

Dzięki Madżen!!

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:17, 16 wrz 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
monitka napisał(a)
Jolu jeśli chodzi o Lariskę to jestem bardzo zadowolona To bardzo fajna róża, kwitnie praktycznie cały sezon, nie śmieci. Gdyby jeszcze pachniała byłaby idealna The fairy nie znam więc nie pomogę. Co do rabaty to mam pytanie ona jest na froncie? i czy po drugiej srtonie ścieżki jest możliwość zrobienia bliźniaczej czy coś innego planujesz? Wydaje mi się że potrzebny jest tam jakiś wyższy i zimozielony punkt bo zimą na rabacie będzie łyso...pomyśl też o obwódce bukszpanowej.
Zrobiłam bym coś podobnego jak Danusia u Ani z zielonego wzgórza tylko może w innym układzie. Trzba by też pomyśleć jak miskanta wkomponować, no i zdecydowanie lawendę polecam jako wypełnienie. Szałwia po kwitnięciu nie wygląda rewelacyjnie, przynajmniej u mnie...
Się rozpisałam zerknij jak ci się ta rabatka u Ani widzi http://www.ogrodowisko.pl/watek/667-ania-z-zielonego-wzgorza?page=61


Monia dobrze, że się rozpisałaś Dzięki!

Rabata nie jest na froncie tylko z boku, z płd-zachodniej strony.
Druga strona jest przewidziana do realizacji na przyszły rok,
i jeszcze o niej nie myśle, ale Twój pomysł jest bardzo ciekawy.
Gdyby zrobić lustrzane odbicie - mogłoby być fajnie.

Co do wyższego punktu na zimę - może nieścięty ML mógłby robić za takowy??
Nie mam zadnej koncepcji w sprawie zimozielonego wyższego punktu w tym miejscu,
w ogóle o tym nie myślałam. Może jakiś pomysł, plizzzz???

A bukszpanowa obwódka jest na lini jak się kończy trawnik, choć na razie wygląda mizernie,
biedne bukszpanki przesadzałam już dwa razy i słabiutkie są jeszcze, ale myśle, że się wezmą.

Dobrze, że mi mówisz o szałwi - wykreslam ją zatem z listy. Wchodzi lawend nieodwołanie.
A rabatkę u Ani i jej ogród dodaję do obserowanych i również dokładnie przeanalizuję.
Muszę też jeszcze oglądnąć u Ciebie jaki pokrój ma lariska.




____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
monitka 21:44, 16 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Wyższy punkt to zależy od zasobności portfela najdroższy np. cis kulka na pniu, bukszpan kulka na pniu, miłorząb mariken, albo jakaś tujka kulka.
Nie chciałam ci tej szłwi obrzydzić warto ją mieć w ogrodzie ale najlepiej jak się z czymś wymienia kwitnieniem.
Co do róż to larissa też jest okrywowa. Niewiele się różnią wzrostem z the fairy więc jak ci pasuje takie połączenie kolorów to może być.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
jolka 21:53, 16 wrz 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
monitka napisał(a)
Wyższy punkt to zależy od zasobności portfela najdroższy np. cis kulka na pniu, bukszpan kulka na pniu, miłorząb mariken, albo jakaś tujka kulka.
Nie chciałam ci tej szłwi obrzydzić warto ją mieć w ogrodzie ale najlepiej jak się z czymś wymienia kwitnieniem.
Co do róż to larissa też jest okrywowa. Niewiele się różnią wzrostem z the fairy więc jak ci pasuje takie połączenie kolorów to może być.



A w którym miejscu byś tę kulkę/kulki dała??
Nawet jak nie kupię w tym roku, mogę miejsce na nie zostawić.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:26, 17 wrz 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Przemyślałam temat - wszystko wiem
Podpatrzyłam rabatkę różaną u Ani.
Posłucham Moniki, dobrze że mi oczy otworzyła na wyższy punkt wśród róż.

Będzie 8 larisek, 3 ML, 3 kule na pniu przy chodniku i łan lawendy.

Danusia kazała sadzić dużo jednego gatunku, więc nie kombinuje więcej






____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
monitka 22:37, 17 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No i git Jolu będzie pięknie
Tak sobie myślałam że trzy kulki by tam pasowały ale fajnie że sama do tego doszłaś
Jako wyższy punkt może być jeszcze trzmielina na pniu jeśli ci to kolorystycznie zagra.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
paulina_ns 16:55, 18 wrz 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Jolu jak robisz sadzonki hosty?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jolka 18:33, 18 wrz 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
monitka napisał(a)
No i git Jolu będzie pięknie
Tak sobie myślałam że trzy kulki by tam pasowały ale fajnie że sama do tego doszłaś
Jako wyższy punkt może być jeszcze trzmielina na pniu jeśli ci to kolorystycznie zagra.


Monia, nie sama doszłam tylko mi podpowiedziaś
Ja w ogóle tego nie brałam pod uwagę!!
Tak więc wielkie Ci dzięki i buziaki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies