Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Niecierpek - Impatiens

Pokaż wątki Pokaż posty

Niecierpek - Impatiens

Joanka 16:54, 29 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Niecierpkowe poletko, trochę "potargane" deszczem







____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Joku 13:40, 20 paź 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Dotarłam mocno spóźniona do tego wątku.
Przepiękna angielska rabata pod świerkiem z białymi niecierpkami w roli głównej.

Aniu Monteverde, sporo urosły twoje niecierpki w przedogródku do czasu naszego zlotu.




Niecierpki należą do moich ulubionych kwiatów jednorocznych. Najczęściej wybieram różowe lub różowo - białe. Nie sprawiają kłopotów, dobrze i bujnie rosną.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Sebek 20:58, 20 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jolu - ale śliczna odmiana z tym białym obrzeżeniem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mleczajka 07:41, 05 kwi 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Śliczne są Wasze niecierpki. Siejecie od razu do gruntu? Mam nasiona I.balsamina i zastanawiam się, czy nie powinnam najpierw wysiać do inspektu. Podzielcie się doświadczeniem, bo ja w tym roku zaczynam przygodę z ogrodem, a zima za oknem mi tego nie ułatwia :/
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 11:00, 05 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niecierpek potrzebuje wczesnego siewu, już powinnaś wysiewać. Dlatego kupuję gotowe kwitnące, bo nie mam gdzie wysiewać.

Nasiona kiełkują w świetle więc ich nie przykrywaj. Temp. 18-22 stopnie. Wschodzą po 3 tygodniach, a kwitną po 2 miesiącach (około).
Są drobniutkie te siewki, ciężka sprawa z samodzielnym wysiewaniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 20:42, 06 kwi 2013

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Danusiu, dziękuję za ekspresową odpowiedź. Jak dobrze, że jest to forum i osoby tak życzliwe i chętne do pomocy.

Wysiałam wczoraj moje niecierpki, zobaczymy co mi z tego wyjdzie

Pozdrawiam
Sylwia
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 14:45, 19 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dodaję zdjęcia niecierpków






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:47, 19 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kompozycja z kolorowymi niecierpkami
z rozplenicami o ciemnych listkach, ozdobnym tatarakiem (chyba to on a jeśli nie to pasuje, mogą być białe turzyce, trawki) a ta drobna kaszka to wilczomlecz 'Diamond Frost'

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MoniaK 09:57, 12 sty 2015


Dołączył: 11 sty 2015
Posty: 14
Sama lubię niecierpki, wysiewam niecierpka waleriana. Moje rosną na patelni słonecznej, co skutkuje podlewaniem co najmniej dwa razy dziennie.
Mam też w półcieniu na rabacie.



A czy niecierpka nowogwinejskiego to tylko pozyskam z sadzonek, bo szczerze mówiąc nasion nigdzie nie widziałam?
____________________
Gardenarium 20:02, 13 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
berudess napisał(a)
Witam,
Jestem zupełnym laikiem w tej kwestii, dlatego proszę o pomoc. Ponad dwa tygodnie temu posadziłam na balkonie niecierpka. Z początku prezentował się przepięknie, lecz przez ostatnie kilka dni przechodziły burze i często padało, a gdy nie padało podlewałam kwiatki jak zwykle. Od wczoraj kwiaty marnieją, opadają. Nie wiem czy to wina przelania, dlatego proszę o pomoc czy można je jakoś uratować? Czy kwiaty odżyją, gdy odpuszcze im przez jakiś czas podlewanie?
Dziękuję za odpowiedzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies