Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - wspaniałe miejsce na relaks

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - wspaniałe miejsce na relaks

Monka 20:46, 19 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Witam,
Piękny ten ogród będę zaglądać
____________________
Monika ogród i co dalej
Roberto 09:08, 20 kwi 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Flower1 napisał(a)
Witaj Roberto ,przyleciałam z rewizyta ,myślałam ze dopiero zakładasz ogród a tu takie cuda .Widze ze dosadziłeś trawki ,ja tez w zeszłym roku kupiłam troche traw bo brakowało ich u mnie teraz czekam az sie obudza ,narazie wygladaja jak półżywe pozdrawiam!



Witaj, zapraszam. Ogród mam już od 10 lat, trochę zmieniał się przez ten okres. Trawki wprowadziłem bodajże trzy lata temu, spper się prezentują zwłaszcza jesienią i nie są wymagające
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 09:09, 20 kwi 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Monka napisał(a)
Witam,
Piękny ten ogród będę zaglądać


Również witam, dziękuję za odwiedziny i zapraszam. Pozdrawiam
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 11:32, 20 kwi 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Prace wiosenne dobiegają końca Trawnik po wertykulacji, nawożeniu i pierwszym delikatnym strzyżeniu. Musi się troszeczkę zagęścić po dosiewie trawy.






____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Monka 19:26, 20 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Czy Ty chcesz nas wpędzić w kompleksy ? Ja też przycinałam tuje w sobotę, maskara co za robota, oczywiście ja tylko zbierałam to co spadło , ha ha
a swoją drogą super utrzymany ogród
____________________
Monika ogród i co dalej
Pawlus 19:54, 20 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Więcej fotek prosimy
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Roberto 11:18, 22 kwi 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Dzięki za odwiedziny. Przycinanie trawy przy tujach wydaje się konieczne - w dużym stopniu ułatwia prace z kosiarką no i tuje lepiej rosną. Jeszcze nie docinam ich z boków, teraz czekam, by móc przyciąć nowe przyrosty z wysokości. Więcej fotek wrzucę jak wszystko zacznie żyć po zimie Pozdrawiam.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 08:51, 01 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Czy miał ktoś z forumowiczów problemy z iglakami ( sosny i świerk odm. karłowych, berberysy, trochę choina kanadyjska ) po zastosowaniu zbyt dużej dawki środka owadobójczego - dokładnie chodzi o decis na mszyce - przynajmniej tak mi się wydaje, bo problem zaczął się na drugi dzień po oprysku. Zastosowałem go w dwóch dawkach, chyba zbyt krótki odstęp - ok. 2 tyg. Nie obserwowałem pogody na drugi dzień temperatura gwałtownie poszła do góry. Zrobiło się upalnie. Iglaki zaczynają w bardzo szybkim tempie wypadać. Brązowieje igliwie na całych młodych przyrostach i w środku, pędy chyba także cierpią. Ostatni oprysk wykonany 18 czerwca.Myślałem o innych przyczynach ale nie dopatrzyłem się. Trochę szkoda, bo kilka lat już mają. Teraz cieniuję, gdy jest słońce, wieczorami i wczesnym rankiem zraszam, ale efekt mizerny. Wydaje mi się, że teraz już tylko zostaje oczekiwanie na dalszy rozwój sytuacji.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Roberto 13:59, 17 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Jednak to nie wina środka owadobójczego, bo nadal szkody postępują.

Najbardziej cierpią iglaki, ( sosna wintergold, ophir, świerk karłowy, kilka miniaturowych berberysów odm. admiration, żurawki)część z roślin musiałem usunąć, u części wyciąłem porażone pędy, ale po mimo tego postępuje to. Znajduję na nich po potrzęsieniu pędem nad białą kartką szybko przemieszczające się okazy, koloru jasnego szarego z kilkoma par odnóży, poprzeczne paski, z przodu jakby wąsy. Są bardzo małe, bezpośrednio na roślinach nawet pod lupą nie można dostrzec, najprawdopodobniej chowają się.

Nie dałem rady zrobić foto. W pojemniku zawiozłem do laboratorium rolniczego. Powiedziano mi, że to mogą być wciornastki. Z tego co wiem jest ich mnóstwo odmian. Konkretnego sposobu zwalczania nie otrzymałem, gdyż jak oświadczyli zajmują się raczej uprawami rolniczymi.

Pryskałem chemią, ale nadal pojawiają się a razem z nimi nowe szkody w roślinach. U sąsiadki także to się dzieje na dużym świerku srebrnym od wierzchołka oraz na tui odmiany płożącej - takie same szkodniki. Rozmawiając z nią wywnioskowałem, że dla niej nie zależy na krzewach, chce się ich pozbyć by mieć mniej pracy. Do końca nie wiem już jakie preparaty stosować by zatrzymać postęp choroby.

Potraktowałem je także opryskiem grzybobójczym, myśląc, że mogą to być choroby grzybowe. W tym sezonie nie jest to pierwszy oprysk grzybobójczy. Może ktoś miał podobny przypadek - proszę o porady, ewentualnie informację, kto mógłby dokonać trafnej oceny uszkodzonych krzewów by zastosować właściwy preparat. Nadmieniam, że panoszą się u mnie także kocury z sąsiedztwa z którymi zamierzam rozpocząć walkę. Cierpi na tym trawnik, może także dopomagają w zamieraniu roślin.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Gardenarium 16:19, 17 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Problem może tkwić w czymś całkiem innym, np. podniesienie się poziomu wód gruntowych, a tym samym zalanie korzeni, susza która robi spustoszenie wokół i padają np duże iglaki w miejscowościach, gdzie przejeżdżam do pracy.

Bez zdjęć niestety nic nie da się powiedzieć.
Przeglądnęłam cały watek i zauważyłam na przykładzie miłorzębu, że ewentualnie jest za głeboko posadzony. MOim zdaniem odgrzeb szyjkę korzeniową i zobacz jak wygląda kora.

Za dużo tych oprysków, oprysk an to, na tamto, przeciw opryskowi oprysk. Zahamuj tę chęć opryskiwania przeciwko wszystkiemu, a skup się na prawidłowym zapewnieniu roślino warunków siedliskowych i pielęgnacyjnych.

Podstawowe pytanie:
Czy masz szmatę pod korą?

Zrób zdjęcia. Daj je Mazanowi do rozpoznania w wątku rozpoznawanie chorób i szkodników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies