Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Dorota123 20:09, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
JoannA napisał(a)
Pogoda diś nieciekawa. Cały czas wieje aż głowę urywa. W końcu zaczęło padać co mnie ogromnie cieszy bo trawnik zaczął marnieć z braku podlewania.
Katalogowy obrazek, bardzo ładnie i elegancko.
Ja mam bardzo wysokie świerki, pnie mają znacznie grubsze, korzeni pełno. Pod świerkami nawet gdy wykopałam spore doły, wyłożyłam je brązowym lambrekinem dookoła, posadziłam w nich hortensje i podlewałam co dzień one nie były w stanie zakwitnąć. Rh z roku na rok były słabsze, kilka wypadło, ostatnie 3 sztuki wykopię wczesną wiosną w inne miejsce. Pod świerkami bardzo trudno utrzymać mi jakiekolwiek rośliny, barwinek i bluszcz rosną i one tam zostaną.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gosiek33 20:51, 30 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
JoannA napisał(a)
Pogoda diś nieciekawa.



Nieprzyjemnie dziś wiatr, zimno i dobrze że trochę pada. Czy to cudo to ten klon bezodmianowy?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 21:06, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Mirka napisał(a)

Dzięki Joasiu za info.

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 21:12, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dorota123 napisał(a)
Katalogowy obrazek, bardzo ładnie i elegancko.
Ja mam bardzo wysokie świerki, pnie mają znacznie grubsze, korzeni pełno. Pod świerkami nawet gdy wykopałam spore doły, wyłożyłam je brązowym lambrekinem dookoła, posadziłam w nich hortensje i podlewałam co dzień one nie były w stanie zakwitnąć. Rh z roku na rok były słabsze, kilka wypadło, ostatnie 3 sztuki wykopię wczesną wiosną w inne miejsce. Pod świerkami bardzo trudno utrzymać mi jakiekolwiek rośliny, barwinek i bluszcz rosną i one tam zostaną.

Dziękuję Dorotko
Mam nadzieję że rośliny jednak dadzą radę pod tymi drzewami. Bluszcz i barwinek to jakieś wyjście na te miejsce.
Mojemu mężowi marzą się drzewa (pnie drzew) porośnięte bluszczem. Nawet w dwóch miejscach już posadziłam sadzonki, ale na efekt jakiego się spodziewa długo trzeba będzie poczekać.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 21:14, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)



Nieprzyjemnie dziś wiatr, zimno i dobrze że trochę pada. Czy to cudo to ten klon bezodmianowy?

Gosiu leje jak z cebra
To dokładnie ten klon. Potwór z niego rośnie, a wiosną go dość mocno cięłam. Ale swoją rolę spełnia i cienia mam do odpoczynku pod dostatkiem.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kasya 21:20, 30 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
JoannA napisał(a)

Gosiu leje jak z cebra
To dokładnie ten klon. Potwór z niego rośnie, a wiosną go dość mocno cięłam. Ale swoją rolę spełnia i cienia mam do odpoczynku pod dostatkiem.

A ty tniesz go od góry żeby się rozrastał na boki ? Czy on tak sam z siebie rosnie szeroko ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
JoannA 21:22, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Kasya napisał(a)

A ty tniesz go od góry żeby się rozrastał na boki ? Czy on tak sam z siebie rosnie szeroko ?

On sam z siebie rośnie tak szeroko. Cięłam mu tylko boki.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kasya 21:32, 30 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
JoannA napisał(a)

On sam z siebie rośnie tak szeroko. Cięłam mu tylko boki.

Hmm.., trochę niedobrze, mysle o swoim
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anbu 21:37, 30 maj 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
JoannA napisał(a)
Pogoda diś nieciekawa. Cały czas wieje aż głowę urywa. W końcu zaczęło padać co mnie ogromnie cieszy bo trawnik zaczął marnieć z braku podlewania.


Ślicznie tu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Dorota123 22:21, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
JoannA napisał(a)

Dziękuję Dorotko
Mam nadzieję że rośliny jednak dadzą radę pod tymi drzewami. Bluszcz i barwinek to jakieś wyjście na te miejsce.
Mojemu mężowi marzą się drzewa (pnie drzew) porośnięte bluszczem. Nawet w dwóch miejscach już posadziłam sadzonki, ale na efekt jakiego się spodziewa długo trzeba będzie poczekać.
Zdziwisz się jak szybko bluszcz porasta pień drzewa. U mnie w trzeci rok wspiął się bluszcz na wysokość 3m. Teraz już pni wcale nie widać. Trzmielina biało zielona też świetnie się wspina po drzewie. Wstawię fotkę to zobaczysz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies