Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 15:51, 02 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
bogumila_bienko napisał(a)
Warzywa w skrzyniach wyglądają imponująco...bardzo malowniczo.Pozdrawiam.

Dziękuję Bogusiu
Nie możemy sie już czekać własnych rzodkieweczek.
To pierwszy rok uprawy warzyw w skrzyniach więc trochę eksperymentuję, wsadziłam szalotkę.
Zobaczymy jakie warzywa najlepiej wyjdą
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 16:44, 02 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
renatamama3 20:00, 02 maj 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
JoannA napisał(a)

Jeszcze się zastanawiam Renatko co wsadzić.
Róże raczej nie. Trawy, hortensje?
pozdrawiam


też ładnie .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
BusyBee 09:55, 03 maj 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Witam Asiu

Do Ogrodowiska dołączyłam przed chwilką, ale wędruję tu po ogrodach od dawna

Do Ciebie trafiłam przypadkowo ( szukając na ogrodowiskowej mapie kogoś z okolic Warszawy), a tu taki piękny ogród! Widzę, że dużo u Ciebie nowych nasadzeń. Jeszcze nie prześledziłam wątku, ale ogród wydaje się bardzo duży. Widać, że wkładasz w niego dużo wysiłku. Wszystko mega zadbane

Ja mieszkam na wschodzie Polski. Klimat tu ostry i dużo roślin przemarza, więc nauczona doświadczeniem, muszę uważać, co sadzę. Gleba w moim ogrodzie raczej ciężka, co nie ułatwia zadania. Ale walczę i może niedługo jakiś wąteczek założę. Zobaczymy.

Mam do Ciebie pytanie. W poniedziałek będę w Warszawie i w Legionowie. Będę miała trochę czasu na odwiedzenie szkółek. U nas szkółek mało i mały też mają wybór roslin A ja potrzebuję ładne nieduże drzewko. Myślałam o klonie pospolitym 'Golden Globe'. Nie wiem co jeszcze mogłabym wziąć pod uwagę. Prunus "Umbraculifera" będzie mała za małą koronę, a śliwę wiśniową "Nigra" mam już w pobliżu. Ambrowiec u mnie sobie jednak nie poradzi, ale zazdroszczę, że Ty mogłaś go u siebie posadzić.

Jaki klonik masz u siebie- ma teraz takie pomarańczowe liście. Wyglada zjawiskowo

Poza tym potrzebuję trochę trawek, może kulki buksikowe i sosnę szczepioną na pniu.
Chodzi o to, że nie znam żadnych szkółek w okolicach Warszawy. Dobrze by było, żeby ceny były rozsądne. Może mogłabyś pomóc i nakierować mnie na jakieś miejsca. Będę wdzięczna.

Pozdrawiam z pochmurnej Białej Podlaskiej
Kasia

____________________
U BusyBee w ogródku...
JoannA 10:23, 03 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
BusyBee napisał(a)
Witam Asiu

Do Ogrodowiska dołączyłam przed chwilką, ale wędruję tu po ogrodach od dawna

Do Ciebie trafiłam przypadkowo ( szukając na ogrodowiskowej mapie kogoś z okolic Warszawy), a tu taki piękny ogród! Widzę, że dużo u Ciebie nowych nasadzeń. Jeszcze nie prześledziłam wątku, ale ogród wydaje się bardzo duży. Widać, że wkładasz w niego dużo wysiłku. Wszystko mega zadbane

Ja mieszkam na wschodzie Polski. Klimat tu ostry i dużo roślin przemarza, więc nauczona doświadczeniem, muszę uważać, co sadzę. Gleba w moim ogrodzie raczej ciężka, co nie ułatwia zadania. Ale walczę i może niedługo jakiś wąteczek założę. Zobaczymy.

Mam do Ciebie pytanie. W poniedziałek będę w Warszawie i w Legionowie. Będę miała trochę czasu na odwiedzenie szkółek. U nas szkółek mało i mały też mają wybór roslin A ja potrzebuję ładne nieduże drzewko. Myślałam o klonie pospolitym 'Golden Globe'. Nie wiem co jeszcze mogłabym wziąć pod uwagę. Prunus "Umbraculifera" będzie mała za małą koronę, a śliwę wiśniową "Nigra" mam już w pobliżu. Ambrowiec u mnie sobie jednak nie poradzi, ale zazdroszczę, że Ty mogłaś go u siebie posadzić.

Jaki klonik masz u siebie- ma teraz takie pomarańczowe liście. Wyglada zjawiskowo

Poza tym potrzebuję trochę trawek, może kulki buksikowe i sosnę szczepioną na pniu.
Chodzi o to, że nie znam żadnych szkółek w okolicach Warszawy. Dobrze by było, żeby ceny były rozsądne. Może mogłabyś pomóc i nakierować mnie na jakieś miejsca. Będę wdzięczna.

Pozdrawiam z pochmurnej Białej Podlaskiej
Kasia


Witaj Kasiu
Miło mimo że podoba Ci się u nas.
Klon o który pytałaś to właśnie Golden Globe, nie mam z nim problemów jeśli chodzi o zimowanie, ale rośnie u mnie w nasłonecznionym miejscu i w upalne dni przypala mu listki. Ten klonik niedługo przebarwi się na piękny złoty kolor. Może znajde jakieś zdjęcie tego klona to wrzucę.
Szkółek w moich okolicach dośc dużo i rośliny o które pytasz raczej dostępne. Sosna szczepiona na pniu, jest taka szkółka gdzie ich wybór jest ogromny. Oglądałam ostatnio i nie bardzo wiedziałam jaką mogłabym wybrać tak były piękne.
Mam wolny poniedziałek, mogę być przewodnikiem po okolicznych szkółkach.
Od Legionowa masz do mnie 15 km, a w moich najbliższych okolicach jest 5 szkółek.
Z trawami może być większy problem bo jeszcze ich mało w szkółkach ze względu na późną wegetację ale może się ostatnio pokazały. W ubiegły tydzień było z nimi bardzo kiepsko.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
BusyBee 12:22, 03 maj 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
O! to super, że o tym kloniku myślałam! Naprawdę bardzo mi się podoba. Też będzie u mnie rósł w nasłonecznionym miejscu. Trudno. Chyba, że wynajdę coś innego.

Twoja propozycja wspólnej wyprawy bardzo mnie zaskoczyła. Przecież wcale mnie nie znasz
Ta Ogrodowiskowa życzliwość jest bardzo budująca- przywraca wiarę w ludzi Nie wiem jednak czy zawracać Ci głowę i zabierać czas, bo nie jestem pewna od której godziny będę wolna. Szczegóły mojego dnia nie do końca są zależne ode mnie. Więcej napiszę na pw, ale nie wiem jak można tu wysyłać prywatne wiadomości
____________________
U BusyBee w ogródku...
JoannA 12:25, 03 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
BusyBee napisał(a)
O! to super, że o tym kloniku myślałam! Naprawdę bardzo mi się podoba. Też będzie u mnie rósł w nasłonecznionym miejscu. Trudno. Chyba, że wynajdę coś innego.

Twoja propozycja wspólnej wyprawy bardzo mnie zaskoczyła. Przecież wcale mnie nie znasz
Ta Ogrodowiskowa życzliwość jest bardzo budująca- przywraca wiarę w ludzi Nie wiem jednak czy zawracać Ci głowę i zabierać czas, bo nie jestem pewna od której godziny będę wolna. Szczegóły mojego dnia nie do końca są zależne ode mnie. Więcej napiszę na pw, ale nie wiem jak można tu wysyłać prywatne wiadomości

Wysłałam priv.
Masz plusik przy wiadomościach? W zakładce na górze.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
BusyBee 13:26, 03 maj 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
W podziękowaniu za pomoc- magnolka dla Asi
____________________
U BusyBee w ogródku...
JoannA 13:29, 03 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
BusyBee napisał(a)
W podziękowaniu za pomoc- magnolka dla Asi

Dziękuję Kasiu, jest śliczna
Zakładaj wątek to juz widzę piękny ogród.
Czy ta magnolia to u Ciebie w ogrodzie?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
BusyBee 13:47, 03 maj 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Magnolka moja, ale wątek musi jeszcze poczekać Nabiorę trochę odwagi, to może założę.
Pierwsze nasadzenia były 12 lat temu. Ale niestety w większości śmieciuchy. Sadziłam co mi podpowiedzieli w szkółkach. Nie znałam się wcale! Mam masę jałowców, które teraz są po prostu stare, kilku-metrowe, chorują i są do wymiany. Zmieniam po kawałeczku, bo samej trochę ciężko. Może na jesień mój M wróci do formy i będzie można zrobić cięższe prace razem. No i ogród to skarbonka o tym też trzeba pamiętać planując zmiany
____________________
U BusyBee w ogródku...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies