Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

wiunia 22:51, 27 kwi 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Joasiu "przedszkole" imponujące, nie ma to jak wyhodować samemu rośliny - tyle frajdy!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
JoannA 22:55, 27 kwi 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
monteverde napisał(a)

piękny ambrowiec, pilnuj przewodnika, bo jak przemarznie zacznie wszerz rosnąćtulipki ładne pozdrówka

Dzięki Aniu,
postaram się i to bardzo żeby nie przemarzł. Będę go okrywała przez pierwsze lata.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 22:59, 27 kwi 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
wiunia napisał(a)
Joasiu "przedszkole" imponujące, nie ma to jak wyhodować samemu rośliny - tyle frajdy!

Trochę poszalałam z tymi roślinkami. Ale jak powschodziły to szkoda było wyrzucić. Teraz sie dopiero zacznie zabawa z hartowaniem, trochę się z nimi nabiegam
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Madzenka 19:00, 28 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moja werbena też nie wzeszła... Ale że to był mój debiut w sianiu nie płaczę

Ambrowce mamy takie same zatem będziemy analizować siłę wzrostu. Moje już wypuściły listki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AgnieszkaW 19:19, 28 kwi 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Joasiu, pięknego ambrowca sobie sprawiłaś U mnie nie ma szans, przemarznie zimą Za to werbenka i trawki stipy mają się dobrze. Już je hartuję (właściwie całą noc stoją już na zewnątrz, ale jeszcze nie wysadzam do gruntu, bo boję się przymrozków). Horti wypuściły listki z patyczków, ale ich nie ruszam do przyszłej wiosny (chyba) Za werbenę wzięły się ślimaki, muszę monitorować sytuację. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
JoannA 20:15, 28 kwi 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Marzena2007 napisał(a)
Moja werbena też nie wzeszła... Ale że to był mój debiut w sianiu nie płaczę

Ambrowce mamy takie same zatem będziemy analizować siłę wzrostu. Moje już wypuściły listki

Marzenko,
coś ta werbenka bardzo chimeryczna jest i nie zawsze wschodzi. Ja sieję po raz drugi i jak narazie mi wychodzi. Wyślę Ci nasionka zimą, podobno mam dobrą rękę
Z ambrowca bardzo się cieszę ale czy on w moim mroźnych klimacie da radę, mus go przez pierwsze lata okrywać.
Dzisiaj mój ambrowiec zaczął rozwijać pączki, może jutro pokażą się piewsze listki. Jeszcze go nie posadziłam bo przygotowuję rabatę, jutro może będzie akcja sadzenie
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 20:21, 28 kwi 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
AgnieszkaW napisał(a)
Joasiu, pięknego ambrowca sobie sprawiłaś U mnie nie ma szans, przemarznie zimą Za to werbenka i trawki stipy mają się dobrze. Już je hartuję (właściwie całą noc stoją już na zewnątrz, ale jeszcze nie wysadzam do gruntu, bo boję się przymrozków). Horti wypuściły listki z patyczków, ale ich nie ruszam do przyszłej wiosny (chyba) Za werbenę wzięły się ślimaki, muszę monitorować sytuację. Pozdrawiam

Agnieszko,
ambrowiec piękny ale teraz się zastanawiam czy u mnie nie przemarznie
Cieszę się bardzo z Twoich stip i werbenek. Szkoda tylko żeby werbenkę ślimaki wszamały, goń je.
Patyki zostaw do wiosny. U mnie najlepiej Phantom, wypuściła już korzonki w wodzie, vanilki chyba też będą ok, ale pinki coś podejrzane, pewnie nic z nich nie będzie.
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
victoriagos 22:12, 29 kwi 2014

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Dawno mnie nie było

bukszpanki wsadzone - od frontu w łezce, mają kształt znaku zapytania
zobaczymy czy się przyjmą, jeden mi schnie - coś mu nie pasuje
a Twoje jak? zdrowe?

masz ładne tulipki, moje już przekwitają, choć fioletowe? i białe dopiero się rozwijają

____________________
Siejsko czarodziejsko
JoannA 22:32, 29 kwi 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
victoriagos napisał(a)
Dawno mnie nie było

bukszpanki wsadzone - od frontu w łezce, mają kształt znaku zapytania
zobaczymy czy się przyjmą, jeden mi schnie - coś mu nie pasuje
a Twoje jak? zdrowe?

masz ładne tulipki, moje już przekwitają, choć fioletowe? i białe dopiero się rozwijają


Rzadko zaglądasz Wiktorio
Bukszpany musza sie przyjąć bo pogoda sprzyjająca, ciepełko i wilgoć. To były ładnie ukorzenione sadzonki, tego podejrzanego nie wyrzucaj.
Moje posadzone 2 tygodnie temu, mają ładne zieloniutkie przyrosty, są zdrowe. A wsadziłam je półkolem za placykiem żwirowym bo te wsadzone w ubiegłym roku strasznie zmarniały jesienią więc je wyrzuciłam.
Tulipków mam sporo odmian, kwitną w odstępach i kolorków w ogrodzie nie brakuje. Część tulipanów dopiero w pąkach to kwitnienie sie wydłuży. Najbardziej martwi mnie, że zapowiadają pogorszenie pogody na weekend i moga być przymrozki i roslinki moga ucierpieć. A iglaki maja takie fajne przyrosty.
Jeszcze raz dziekuję za namiary na te fajne buksy
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 22:43, 30 kwi 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj Joanno! Masz dobrą rękę do roślin, wszystkie wspaniale rosną. Klimat na zewnątrz też u Ciebie cieplejszy, Rh w pąkach.

Moje siewki maleńkie choć niektóre były w domu na parapecie.

Werbenę zasiałam w lutym lub w styczniu i wystawiłam na zewnątrz, potem do zimnej szklarni, rozpikowałam po świętach. Zdąży jeszcze wyrosnąć.
W święta zepsuł mi się laptop, poszło oświetlenie i matryca.
Cały czas nadzoruję przesadzanie mojego ogrodu.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies