Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na ogród

Skula 20:50, 10 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
e tam jutro !
zaraz do tego siadam !

pięknie masz i jeszcze raz dzięki
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 20:54, 10 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
mój samotny miskant tak się prezentuje



na wiosnę , jak będziemy urządzali omawianą i projektowana teraz rabatę - też otrzyma stosowne towarzystwo
____________________
Skula Pomysł na ogród
bacowa 23:51, 10 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Skula pod okapem dachu gdzie zimą spada sporo śniegu mam jałowca Pfitzeriana Aurera.
Rośnie tam już kilka dobrych lat i nigdy nie był połamany przez śnieg, choć nieraz czapa śniegu na nim jest spora, robi się wtedy taki płaski jak naleśnik , a po stopnieniu śniegu gałązki podnoszą się.
Może to jest też jakaś alternatywa dla Ciebie ?
Skula 08:05, 11 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
dzisiejszy artykuł z WP
do poczytania dla Wszystkich :

http://finanse.wp.pl/kat,1038019,title,Wyzsze-kary-za-wyciecie-drzew-bez-zezwolenia,wid,16150234,wiadomosc.html?ticaid=111a50
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 08:09, 11 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
bacowa napisał(a)
Skula pod okapem dachu gdzie zimą spada sporo śniegu mam jałowca Pfitzeriana Aurera.
Rośnie tam już kilka dobrych lat i nigdy nie był połamany przez śnieg, choć nieraz czapa śniegu na nim jest spora, robi się wtedy taki płaski jak naleśnik , a po stopnieniu śniegu gałązki podnoszą się.
Może to jest też jakaś alternatywa dla Ciebie ?


dziękuję bardzo za tą sugestię
rozważałem takie rozwiązanie do czasu gdy nie wpadły mi w oko rabaty z trawami
te rośliny pięknie się prezentują przez cały - no powiedzmy prawie cały sezon ogrodowy
a zimą gdy zostaną zasypane śniegiem krzywda im się nie stanie , bo na wiosnę i tak trzeba je przyciąć

podobne rozwiązanie ja mi zaproponowałaś mam z drugiej strony domu i zobaczę jak się roślinki sprawdzą
bo to będzie pierwsza ich zima
____________________
Skula Pomysł na ogród
bacowa 08:47, 11 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Artykuł poczytałam, i wywnioskowałam że przez pierwsze 10 lat w ogrodzie żądzę ja ,a po 10 latach urzędnik z gminy .
asica 09:00, 11 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Kary za wycinkę są niewspółmiernie wysokie do czynu i jakichkolwiek innych kar w Polsce.
Kurcze taniej wychodzi kraść niż drzewo wyciąć.
A poza tym decyzje zależą od widzimisię urzędnika.
Przykład : wychodzi znajomy z urzędu, wściekły po odmowie wycięcia chaszczy dosłownie gąszczu na zaniedbanej wcześniej działce. Spotyka wójta, który pyta co on taki wściekły "przyjdź za 2 tygodnie ona będzie na urlopie to ci podpiszę".
Z pewnością nie powinno być samowolki, ale problem w wycięciem śmieciowatej akacji, czy ostatnio, w naszej lokalnej prasie, poruszony problem braku zgody na wycięcie tuj zasadzonych na cmentarzu, które teraz niszczą pomnik, z uzasadnieniem "zdrowych drzew się nie wycina".
W myśl kargulowej zasady "sam zasadził, sam ściął i sam karę zapłacił"
Urzędnicy wydają decyzje uznaniowo, nie uwzględniając jakichkolwiek czynników przyrodniczych i społecznych uzasadniając jednym zdaniem "zdrowych drzew ...". A powinni
Od trzech lat mamy nową ustawę i w jej myśl nie możemy, bez zezwolenia , nawet korony w drzewie przeciąć - o czym nie każdy wie.
Przerabiałam ostatnio temat ponownie, bo bezskutecznie proszę o wycięcie akacji, ponieważ za ogrodzeniem udało się przynajmniej uzyskać ich przycięcie. co trochę doświetliło moje roślinki
A temat wycinki drzew i emerytur działa na mnie jak płachta na byka hehe
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 09:09, 11 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
A co do traw można je podsadzić jeszcze wrzosami (zamiast żurawek ).
A Twój miskant jest bardzo wysoki, za dwa lata będzie wielki.
Ja do traw stosuję nawóz długodziałający do traw (raz -dwa w roku).
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Skula 13:15, 11 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
asica napisał(a)
A co do traw można je podsadzić jeszcze wrzosami (zamiast żurawek ).
A Twój miskant jest bardzo wysoki, za dwa lata będzie wielki.
Ja do traw stosuję nawóz długodziałający do traw (raz -dwa w roku).


to są bardzo cenne uwagi

a miskanta chcę na wiosnę podzielić i obowiązkowo posadzić w plastikowej , wkopanej donicy

a wrzosy ....bardzo lubię
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 13:22, 11 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
a co artykułu to taki był mój zamiar by wywołać jakąś dyskusję
co prawda zdaję sobie sprawę ,że nie wiele ona wniesie i zmieni
ale zawsze można wymienić swoje doświadczenia
ja dwukrotnie występowałem o pozwolenie na wycięcie drzewa
za pierwszym razem dąb "wchodził" na taras i nie chcieli wydać zezwolenia na budowę
i kazali przesuwać dom
nadmienię ,że drzewko miało średnicę ze 20 cm - ale to dąb w końcu i wiek swój miał
pozwolenie i to za darmo otrzymałem od ręki w urzędzie
drugie drzewo to świeża sprawa z wiosny tego roku
sosna rosnąca od frontu była bardzo okaleczona przez śniegi
które spowodowały dosłownie wyrwanie gałęzi z pnia powodując jego osłabienie
dodatkowo okazało się że w pniu tunele wydrążyły mrówki i to też mogło być powodem osłabienia pnia i w efekcie jego uszkodzenie
tutaj sprawa trwała tydzień i po wizycie urzędnika z gminy dostałem decyzję zezwalającą na wycięcie drzewa
też za darmo


____________________
Skula Pomysł na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies