Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na ogród

Skula 13:23, 11 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
a o emeryturach nawet nie zaczynam !
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 13:24, 11 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
dzisiejszy spacer po Puszczy



____________________
Skula Pomysł na ogród
asica 14:19, 11 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Skula napisał(a)


a miskanta chcę na wiosnę podzielić i obowiązkowo posadzić w plastikowej , wkopanej donicy


Miskanty rosną w kępach i nie tworzą rozłogów, nie ma potrzeby sadzić ich w donicach. Tylko kępa z roku na rok będzie coraz szersza
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 14:24, 11 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Co do wycinki drzew nie starałam się o pozwolenie wycięcia na swoim gruncie (to podobno łatwiej dostać), ale za ogrodzeniem. Więc miasto musi wystąpić do starostwa o zgodę, a starostwo zgód takich nie wydaje. Piszę co 2 lata i wciąż słyszę " na naszym terenie? pozamiatane, zgody nie dadzą".
W miejsce akacji obsadziłabym teren tak, by był o stokroć atrakcyjniejszy. Osłabia mnie ta bezsilność.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Skula 15:08, 11 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
jak się nad tym zastanowić to te kretyńskie przepisy i urzędy są nie wiadomo dla kogo !
bo na pewno nie dla ludzi
bezsiła i bezradność powoduje frustracje i popycha do dziwnych pomysłów
np otrucia drzewa
stworzyli kretyńskie przepisy i postawili na ich straży kretyńskich "żołnierzy"
i tak jak piszesz od ich "widzi mi się" zależy decyzja
a sfrustrowana paniusia czy koleś zazdrośni o to że ktoś ma od nich lepiej złośliwie tej decyzji nie dadzą
____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 15:09, 11 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
asica napisał(a)

Miskanty rosną w kępach i nie tworzą rozłogów, nie ma potrzeby sadzić ich w donicach. Tylko kępa z roku na rok będzie coraz szersza


to jak to jest z miskantami naprawdę?

czytałem że właśnie tworzą rozłogi i trzeba je sadzić w ograniczających rozrost donicach
____________________
Skula Pomysł na ogród
Gardenarium 15:48, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miskanty prawie w 100 % są kępowe, fontannowe, a nie rozłażące. Kępa trzyma się koła w zasadzie, może łysieć w środku, ale nie ma rozłogów. poza miskantem cukrowym.

jeśli masz miskanta cukrowego to on tworzy rozłogi. Wiadro bez dna albo duża donica.
Jeśli masz miskanty chińskie, a te najbardziej polecam, nie mają one rozłogów.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/287-trawy-ozdobne-jakie-gatunki-wybrac

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/285-latwe-ogrodnictwo-jak-rozmnozyc-trawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 15:50, 11 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Miskanty nie tworzą rozłogów, nadmiernie rozrasta się tylko ten największy - olbrzymi - roślina energetyczna chodowana na plantacjach; resztę z powodzeniem można sadzić do ziemi.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 15:52, 11 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
O razem odpisałyśmy, dobrze , ze Danusia mnie wspomogła, bo nie byłam pewna który to kłopotliwy. Ale masz jakiegoś dużachnego . Zresztą jak rośnie już u Ciebie to już powinno być widać czy ma rozłogi.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Skula 16:23, 11 lis 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
otóż rośnie u mnie 2 lata i nie ma rozłogów , ale prawdopodobnie jest to miskant cukrowy

a może się mylę ?

poszukam lepszych zdjęć to może ktoś ostatecznie go zidentyfikuje

____________________
Skula Pomysł na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies