Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wątek o tym, że ......nie umiem:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wątek o tym, że ......nie umiem:)

Jagna 20:01, 02 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Oj zdjeć nie mam. Niestety przez to moje samopoczucie nie myślałam nawet o tym.
Warzywniak sie powiekszyl jeszcze wiosną. Posadzilam pomidory ( 11 odmian) fasolki szparagowa i pnącą, marchew buraczki, kapuchę kalafior, dynie ( to na kompostowniku) zioła wszelakie, seler, por salaty. Prócz tego mam truskawki maliny porzeczki. Ogórków nie zdążyłam, bo jak miałam sezon na sadzenie to byłam ledwo żywa.
W zasadzie nie udały mi sie kalafiory i jarmuż.

zrobiliśmy wreszcie drogę w miejscu w jakim miała isc docelowo, usuwając wreszcie gruz z 3 miejsc. Dzieki temu mogę teraz dosiać trawy i mieć porządek.
Posadziłam świerki serbskie, hortensje wyrośniete z patyczków od Was, troche tujek. jeszcze trochę tego jest do wsadzenia, ale nie che meża przeciążać, mamy inne priorytety w domu, a ja niestety niewiele moge mu pomóc.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
agniecha973 20:09, 02 wrz 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A widzisz, to jednak są niezłe postępy. Trawka i porządek wokół domu od wiosny będą jak znalazł, no może od lata Jakie pomidory uznałaś za najlepsze. Podziel się obserwacjami. My w tym roku po raz pierwszy mamy bawole serce, które skradło nam serce smakiem i plennością.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Jagna 20:28, 02 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Jeśli chodzi o pomidory to mi posmakowały koktailowe: Gardener's Delight
oraz Brandywine Sudduth's Strain, Amana Orange, malinowy Pomarańczowy, Aunt Giny's Purple,
Z przetworowych polecam opalke i romę, obie odmiany zdecydowanie przebiły sadzona przeze mnie do tej pory San marzno.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
hanka_andrus 20:31, 02 wrz 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A ja dostałam nasiona żółtego, i jest w moim guście smakowym- słodki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 20:32, 02 wrz 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Za język trzeba ciągnąć,żeby coś się wywiedzieć. Zdrowia życzę Wam i bąblom.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Jagna 20:34, 02 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
hanka_andrus napisał(a)
A ja dostałam nasiona żółtego, i jest w moim guście smakowym- słodki.


mój żółty tez slodki, ale jakoś mi to odpowiada w tym wypadku.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
agniecha973 20:38, 02 wrz 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Bo żółte są wg mnie słodsze od innych. Tak samo papryka - żółta ma słodszy smak. Zróbcie kiedyś degustację - kupcie paprykę w różnych kolorach, pokrojcie na kawałki i zajadajcie na zmianę. Dla mnie kolor żółty, to słodki kolor wśród warzyw.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 20:40, 02 wrz 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jagna napisał(a)
Jeśli chodzi o pomidory to mi posmakowały koktailowe: Gardener's Delight
oraz Brandywine Sudduth's Strain, Amana Orange, malinowy Pomarańczowy, Aunt Giny's Purple,
Z przetworowych polecam opalke i romę, obie odmiany zdecydowanie przebiły sadzona przeze mnie do tej pory San marzno.


Dzięki, notuję.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Syla 20:43, 02 wrz 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witaj Jagna .... warzywnik się powiększył a tu fotek brak .... no daj się uprosić o jedno choćby zdjęcie .... pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
an_tre 20:43, 02 wrz 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Fajnie, że się odezwałaś dobrego samopoczucia i zdrówka życzę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies