Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zagi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zagi

zaga 14:20, 20 mar 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
I tak przyszedł moment na zmiany z przodu domu. Kupiłam katalpę, którą lubię, ale nie wiem czy dziś też było by to drzewko. Posadziłam też lawendę.


Miejsce mimo dużego nasłonecznienia nie było jednak dobre, ponieważ podczas deszczu w miejscu lawendy jest woda. Wymyśliłam wtedy, że może posadzę lawendy wyżej. Tal powstały murki z którymi też miałam trochę przeprawy. Teraz tynk zszedł ( jak można się było spodziewać ) i zostały gołe cegły i może dobrze. Z Waszą pomocą a przede wszystkim Danusi powstały też nasadzenia z szczepioną trzmieliną


____________________
Agata - Ogród Zagi
zaga 14:31, 20 mar 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Muszę dokładniej wyczyścić resztki tynku. Żeby poprawić wygląd tych cegieł. Nawiasem mówiąc nie wiem jak to najlepiej zrobić?


Może ktoś zna jakiś sposób.
____________________
Agata - Ogród Zagi
AgnieszkaW 21:05, 20 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ależ piękny przedogródek u Ciebie Agatko. Serdeczności przesyłam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
zaga 15:39, 21 mar 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Dziękuję Agnieszko Tęsknię już do tych widoków. Gdzie ta WIOSNA? Znowu sypie, no nie
____________________
Agata - Ogród Zagi
zaga 09:33, 23 mar 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Korzystając z okazji, że zima nadal nie odpuszcza wracam do kompozycji pod oknami z którą mam problem. Nie wiem do końca, co pod tymi oknami posadzić. Do tej pory rosły tam 3 szczepione modrzewie. Jeden z nich zasłaniał jednak donice z kwiatami pod oknem.


Coś mnie podkusiło i w zeszłym roku wczesną wiosną troszkę przesadziłam je troszkę do przodu. Niestety wszystkie trzy zaczęły chorować i sterczą takie biedne kikutki.


Muszę coś tu zmienić. Przeglądałam wszystkie posty, podglądając rabaty pod oknami, nie wiem jednak które ewentualnie pasowałyby.
Macie jakieś propozycje?
____________________
Agata - Ogród Zagi
ZbigniewG 09:42, 23 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
zaga napisał(a)
Muszę dokładniej wyczyścić resztki tynku. Żeby poprawić wygląd tych cegieł. Nawiasem mówiąc nie wiem jak to najlepiej zrobić?..Może ktoś zna jakiś sposób.

bez problemu dostaniesz płyn do usuwania resztek zaprawy
można też szczotką drucianą montowaną do wiertarki a najlepiej oba sposoby jednocześnie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zaga 11:52, 23 mar 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Dzięki Zbyszku! Myślałam o tej szczotce, ale szorowanie ręczne trochę męczące. Na wiertarkę nie wpadłam to dobry pomysł O płynie nie wiedziałam, że taki jest. Dzięki! Pozdrawiam!
____________________
Agata - Ogród Zagi
kraania 20:47, 23 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
zaga napisał(a)

zabraliśmy się za przód, a tam istne pobojowisko



Jakbym widziała swoje pobojowisko . Domyślam się ile pracy Was kosztowało zakładanie ogrodu, bo widzę że podobnie jak my przekopywaliście wszystko sami. pozdrawiam
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
zaga 08:48, 24 mar 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Dokładnie Kraania i tak zostało do dziś- wszystko sami, ale trzeba przyznać, że satysfakcja jest naprawdę duża. Pozdrawiam!
____________________
Agata - Ogród Zagi
Milka 08:52, 24 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Potwierdzam, bo sama tak mam, ale teraz to juz bym do pewnych działań chciała specjalistów
miłej niedzieli
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies