Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z platanem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z platanem.

Loosiuu 13:00, 08 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
adom1206 napisał(a)
Filip a włókninę będziesz zdejmował czy zostawiasz?


Zdejmę, taki mam zamiar. Ona była tylko po to aby usunąć trawę. Zaraz znajdę zdjęcie.

Mam. Tak było wcześniej. Trawa wrastała w świerki i dolne gałęzie zamierały, a ja chciałem je mieć od dołu gęste więc musiałem coś zrobić, więc kupiłem popularną "folię" i rozłożyłem. Początkowo był zamysł, żeby robić rabaty dopiero jak się świerki połączą, ale co tydzień trzeba było chodzić z wyrzynarką i kosić pod nimi.


Wraz z wsadzanymi roślinami i rozkładaną ściółką jest zdejmowana
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
adom1206 13:04, 08 mar 2013

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
To u mnie ogrom pracy mnie czeka bo mam wszędzie pozakładaną i wysypaną.Zauważyłam jednak że korzenie np.tuji nie idą głęboko tylko centralnie pod włókniną są.
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Loosiuu 13:13, 08 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Mam jeszcze tylko takie zdjęcia z jesieni, reszta to już zbliżenia konkretnych roślin
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 13:15, 08 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
adom1206 napisał(a)
To u mnie ogrom pracy mnie czeka bo mam wszędzie pozakładaną i wysypaną.Zauważyłam jednak że korzenie np.tuji nie idą głęboko tylko centralnie pod włókniną są.


Tak, jest to spowodowane zamuleniem tkaniny, pod którą robi się wilgotno i tam zaczynają przerastać. Jest to złe zjawisko, bo przy suszy może cały krzew usychać. Jest o tym wątek:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Anabell 22:06, 08 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Filip!!! Przyszłam podziękować za kwiatek.
Skrzyp rośnie na glebach kwaśnych, tam gdzie możesz posyp kredą malarską, ale pod rośliny kwaśnolubne nie syp. Skrzyp trzeba wyrywać, nie dopuścić do wykwitu. Piękne i dorodne masz świerki, tez trzeba pilnować by się nie posypały od środka. w sierpniu trzeba opryskać profilaktycznie. i na początku maja.
Wczoraj zaglądałam do Twojego wątku i wiem że masz dwa.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Loosiuu 23:20, 08 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
U mnie nie kwitnie, nie dopuszczam do tego on przez rozłogi tak szaleje. U mnie kwaśna gleba, ale na mniej kwaśnych też rośnie. Potrafi przy pomocy mikoryzy przetrwać. Dlatego właśnie został wykreślony z roślin wskaźnikowych. W tym roku sprawdzę, jako że chcę iść w ekologię, posmaruję go rozcieńczonym octem, tak jak podała Danusia w artykule Jak pozbyć się chwastów w ogrodzie Może zadziała
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 23:22, 08 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Wątek mam jeden z moim ogrodem. Tamten był w celu pomocy przy projektowaniu. Muszę zmienić podpis
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
nieszka 10:40, 09 mar 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Łoosiuu napisał(a)
Teraz najgorszy z możliwych widoków Mam straszny problem ze skrzypami. Wyrastają ciągle i wszędzie i nic na nie nie działa bo zaraz za płotem jest pole i przerastają do mnie



A dla mnie to najlepszy z możliwych widoków. Wogóle nie widzę tego skrzypu tylko połączenie kolorów swierków i jasnozielonych roślin pod nimi. Dla mnie bomba
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Mala_Mi 13:12, 09 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ewa4 16:17, 09 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witam, pochodziłam co nie co zapisałam i będę zaglądać.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies