Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z platanem.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z platanem.

nieszka 19:21, 16 mar 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
O to dobrze wiedzieć że to ostatni moment! Bo ja czekałam z cięciem swoich żeby bezpośrednio do gruntu wsadzić...A że ziemia nie rozmarzła jeszcze...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
vita 19:31, 16 mar 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Loosiuu napisał(a)
A trzymać je w domu czy na dworze czy w garażu?


Ja przetrzymałabym je w wilgotnym piasku, na przykład w garażu. Jak tylko ziemia rozmarznie, można zrobić w półcienistym miejscu rowek z przepuszczalną ziemią (taką z worka, wymieszaną z rodzimą) posadzić patyki na głębokość dwóch oczek nad ziemią. Można potraktować ukorzeniaczem, ale niekoniecznie. Utrzymywać wilgotność. W każdym razie ja tak robiłam, z sukcesem, więc ośmielam się radzić. Powodzenia
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Maria667 20:28, 16 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Filip!
Przeczytałam cały Twój wątek. Na szczęście to 9, a nie np 900 srton . Ale będę na bieżąco
Wiśnia piłkowana to prawdziwe cudo. Kwiaty wyglądają jak różyczki!
Platan ma niezwykłą korę i powoli chyba dojrzewam do zakupu. Tylko gdzie ja go wsadzę?
Podobno rośnie szybko i potrzebuje dużo miejsca....
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
Loosiuu 20:40, 16 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Platany owszem rosną ogromne i ja takiego chcę, ale również bardzo dobrze znoszą cięcie, nawet ogławianie Wiśnie rzeczywiście są piękne, ale to tylko wiosną, potem same liście. Jesienią często są pięknie przebarwione.
Z dereniami będę eksperymentował Tyle ich mam, że spokojnie wypróbuję każdy sposób.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Welka 21:50, 16 mar 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Dopiero dziś jak byłeś u mnie zauważyłam, że masz swój wątek. Wcześniej widywałam Cię u innych, a tu nareszcie pokazałeś nam co tam ciekawego masz w ogrodzie
Platany zawsze mi się podobały, ale bałam się że rosną za wielkie, ale skoro piszesz, że lubią cięcie to muszę o nich poczytać
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Loosiuu 22:20, 16 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zawsze w tym miejscu chciałem mieć drzewo, żeby można było się pod nim na kocu położyć latem Ja leniuchem jestem. Wybór padł na to drzewo od "pierwszego wejrzenia". W centrum ogrodniczym było ich dużo, ale to musiał być ten Potem tylko przyjechał samochodem transportowym. Utwierdziłem się w decyzji po obejrzeniu odcinka Mai w ogrodzie z trzema platanami przed domem.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,10,22141,0.html
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Welka 22:34, 16 mar 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Na platany pierwszy raz zwróciłam uwagę w Grecji, od razu spodobała mi się ta kora. Musiałam wyszukać co to za drzewo, później jakoś o nim zapomniałam, a teraz zaczynam się zastanawiać
Odcinka sobie dziś nie przypomnę, bo internet ze mną nie współpracuje.
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
bociek 10:35, 17 mar 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Macham slonecznie

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Loosiuu 14:28, 17 mar 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Dziękuję Słoneczko dzisiaj take:
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Pawlus 17:30, 17 mar 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Witaj Filipie
Pięknie już u Ciebie-a wiadomo że to dopiero początek Będę śledzić zmiany u Ciebie i kibicować. Wyjdzie prawdziwy raj z tym platanem. Piękne drzewo.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies