Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z widokiem na jezioro

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z widokiem na jezioro

yolka 19:54, 13 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
ryska napisał(a)
Jola tak z ciekawości. Ile razy już Ci tak wymroziło magnolie?
Smutny to widok.
Fajne te tulipanki strzępiaste.

Pierwszy raz się zdarzyło. w 2012 r. 1 maja było -8, ale wtedy nie miałam magnolii
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
adewzuol 20:05, 13 kwi 2019


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Szkoda magnolii, tak pięknie wygląda. Już spory z niej krzew, jak długo rośnie u Ciebie?
____________________
Ewelina W piaskownicy
jolanka 20:18, 13 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kiedyś w jakimś angielskim programie ogrodniczym widziałam „produkcję” ziemniaków w starych oponach wyłożonych słomą a w środku ziemią. Układało się jedną na druga sukcesywnie jak pędy rosły. Nie próbowałam sama ale na filmie wyglądało to bardzo dobrze
Magnolie to jednak jest wielka loteria, przymrozki w kwietniu często uniemożliwiają podziwianie tych pięknych kwiatów. Szkoda.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasik 20:32, 13 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Jak czytam Kasia tylko do Ciebie Gosię zabierze Chyba poszłam w odstawkę

Ziemniaki tak uprawiane widziałam u Wietrzyka. Sama jestem ciekawa ile z takiego woreczka będzie obiadków.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
zawitka 08:16, 14 kwi 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Ale ludzie mieli pomysła z tymi workami ekstra .Biedna magnolka ja tak pilnuję derenia i okrywam żeby nie zmarzł bo ma piękne pąki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
yolka 09:05, 14 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Kasik napisał(a)
Jak czytam Kasia tylko do Ciebie Gosię zabierze Chyba poszłam w odstawkę

Ziemniaki tak uprawiane widziałam u Wietrzyka. Sama jestem ciekawa ile z takiego woreczka będzie obiadków.


Mam nadzieje, że to nie odstawka

Liczę z jednego dwa obiadki (lubimy kartofelki). Trzy byłoby ekstra, podobno duże nie urosną.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 09:07, 14 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
adewzuol napisał(a)
Szkoda magnolii, tak pięknie wygląda. Już spory z niej krzew, jak długo rośnie u Ciebie?

Rośnie u mnie 5-6 lat, kupiony jako mikrus, ok 30 cm wysokości, nie jest duży ale pięknie świeci w ogrodzie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 09:09, 14 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
jolanka napisał(a)
Kiedyś w jakimś angielskim programie ogrodniczym widziałam „produkcję” ziemniaków w starych oponach wyłożonych słomą a w środku ziemią. Układało się jedną na druga sukcesywnie jak pędy rosły. Nie próbowałam sama ale na filmie wyglądało to bardzo dobrze
Magnolie to jednak jest wielka loteria, przymrozki w kwietniu często uniemożliwiają podziwianie tych pięknych kwiatów. Szkoda.

U mnie pogoda do tej pory łaskawa jeśli chodzi o wiosenne przymrozki, bardziej dokuczliwa jest regularna susza ( słyszałaś może termin "stepowienie Kujaw".
Ziemniaki pokaże jak urosną, o ile będzie co pokazać
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 09:10, 14 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
zawitka napisał(a)
Ale ludzie mieli pomysła z tymi workami ekstra .Biedna magnolka ja tak pilnuję derenia i okrywam żeby nie zmarzł bo ma piękne pąki

No wielka szkoda, troche osłoniłam od zawietrzenej, ale nie wiele pomogło. Trawa od Ciebie zaczyna zmieniać kolor, wygląda dorodnie ma już ok 20 cm
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 09:11, 14 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Margarete napisał(a)
Jak tam wiosenne przymrozki u ciebie ? Kujawsko-pomorskie miało "dostać" od mrozu najsilniejsze uderzenie. O magnolii gwiaździstej przeczytałam, szkoda bardzo - a jak reszta ?
U mnie rano resztki śniegu na trawniku i zwisające smętnie liście tulipanów były ale teraz jest już lepiej. Jeszcze tylko jedna noc a potem ma być z każdym dniem cieplej. Oby ....
Pozdrawiam i wracam do porządków domowych. Buziaki!

Długo czekamy na ciepło, ale już niebawem ma być
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies