Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przy lesie początek 2012/2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przy lesie początek 2012/2013

renatamama3 10:38, 10 wrz 2017


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Uwielbiam je ,chyba przez to ,że lubię późne lato i wczesną jesień.



____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 10:40, 10 wrz 2017


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071



____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
sylwia_slomc... 12:40, 10 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
renatamama3 napisał(a)



Kipią ,kipią ,jedna jest do zmiany ,bo większość wrzosów po zimie się nie obudziła i postanowiłam ,że będą zmiany ,bo co dwa lata wrzosów wymieniać nie będę ,kupiłam już dwa nowe rodki na wymianę w pracy .Dzięki za wizytę .

Zastanawiam się jaka przyczyna, że wypadają? Ja robię tak mieszam ziemie rodzimą z odrobiną torfu i z trocinami, jak nie mam torfu to z piaskiem i trocinami delikatnie wzruszam korzenie od dołu i po bokach tak żeby je ciut rozluźnić i po wsadzeniu osypuje trocinami ziemię wokół.
Na zimę przyrzucam gałązkami z malin, wiosną jak widzę , że przyrosty ruszają ścinam poniżej kwiatów....i to tyle w sezonie nie podlewam wcale.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:43, 10 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Ogród się pięknie wypełnił
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
renatamama3 13:00, 10 wrz 2017


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zastanawiam się jaka przyczyna, że wypadają? Ja robię tak mieszam ziemie rodzimą z odrobiną torfu i z trocinami, jak nie mam torfu to z piaskiem i trocinami delikatnie wzruszam korzenie od dołu i po bokach tak żeby je ciut rozluźnić i po wsadzeniu osypuje trocinami ziemię wokół.
Na zimę przyrzucam gałązkami z malin, wiosną jak widzę , że przyrosty ruszają ścinam poniżej kwiatów....i to tyle w sezonie nie podlewam wcale.





Sylwia ,raz mi wypadło sporo w sierpniu z 3 lata temu ,złapały grzyba ,akurat byłam na wakacjach ,a już ładne duże były .
Teraz chyba zima ,ale ja niczym nie okrywam ,ja mieszam torf ,rodzima ziemia dość piaszczysta jak to przy lesie i kora ,potem obsypuje korą .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
abiko 09:19, 02 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Renia pokaż w wolnej chwili jakie astry kupiłaś
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
20:52, 09 paź 2017
Rabaty pieknie wypelnione i wszystko bujne.Wczesniej tez podejrzalam fotki z Juraty,pieknie bylo widze.Ostatnio jak podgladam cos na O to raczej malo sie odzywam.Z braku czasu podgladam systematycznie tak ze dwa,trzy watki.I wlasnie do Ciebie Reniu reguarnie zagladam.W tym sezonie watek Twoj powolutku "idzie naprzod " ze tak powiem podobnie zreszta jak i moj.Nie dziwi mnie to,bo jestes pewnie bardziej zajeta w tym roku.Dzis slowo zostawiam tez lubie rozchodniki tylko szkoda ,ze sie tak "wyciagaja" nieladnie pod koniec sezonu
renatamama3 08:13, 10 paź 2017


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
abiko napisał(a)
Renia pokaż w wolnej chwili jakie astry kupiłaś



Aga ,postaram się dzisiaj zrobić fotkę ,chodź jeden jeszcze się nie rozwinął .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 09:05, 10 paź 2017


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
MilkyWay napisał(a)
Rabaty pieknie wypelnione i wszystko bujne.Wczesniej tez podejrzalam fotki z Juraty,pieknie bylo widze.Ostatnio jak podgladam cos na O to raczej malo sie odzywam.Z braku czasu podgladam systematycznie tak ze dwa,trzy watki.I wlasnie do Ciebie Reniu reguarnie zagladam.W tym sezonie watek Twoj powolutku "idzie naprzod " ze tak powiem podobnie zreszta jak i moj.Nie dziwi mnie to,bo jestes pewnie bardziej zajeta w tym roku.Dzis slowo zostawiam tez lubie rozchodniki tylko szkoda ,ze sie tak "wyciagaja" nieladnie pod koniec sezonu



Miłko ,jakoś w tym sezonie ,mało serca miałam do ogrodu ,szczególnie latem ,susza mnie dobiła .U mnie rozchodniki w większości się nie pokładają ,pokłada mi się biały , i z bordowym kwiatem i liściem ,ale ma chyba mało słońca ,muszę go przesadzić .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
09:58, 10 paź 2017
renatamama3 napisał(a)



Miłko ,jakoś w tym sezonie ,mało serca miałam do ogrodu ,szczególnie latem ,susza mnie dobiła .U mnie rozchodniki w większości się nie pokładają ,pokłada mi się biały , i z bordowym kwiatem i liściem ,ale ma chyba mało słońca ,muszę go przesadzić .


Ja też fotek prawie nie wstawiałam,bo zajeta byłam pracą fizyczną.A jak człowiek biega z taczkami i wyrywa chwasty wielkie do pach prawie to nie w głowie mu latanie z aparatem.

Jesli chodzi o rozchodniki to u mnie się tez nie pokładają.One zawsze sa takie sztywne i wyprostowane.chodzi mi o to,że ich łodyżki się pod koniec sezonu tak bardzo wydłużaja,że mnie to troche drażni.Ale ogólnie sa piekne.W tym roku przesadzałam je gdy już zaczynały kwitnąć,bo tak mi pasowało i nic im to nie zaszkodziło.Teraz maja piekny ciemno różowy kolor jak gdyby nigdy nic.

Dzięki za info u mnie w sprawie wyprzedaży roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies