Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowoczesna minimalistyczna rabata

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesna minimalistyczna rabata

joanna_boguc... 20:27, 09 kwi 2013

Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 3
jestem w trakcie ukończenia budowy rabaty i zastanawiam się jakie rośliny mają się tam znaleźć.
rabata ma 90 cm na 6,70
na początku chciałam dać tylko bukszpanowe kule bądź kostrzewę ale na takiej długości byłoby to nudne.
chcę żeby było w miarę minimalistycznie, nowocześnie i roślinki zimozielone.
nie wyższe niż 1 m - 1,5 max.

podaję przykłady co udało mi się wymyśleć...
wiosną bez kwitnienia

latem kiedy trawa pampasowa kwitnie ( boję się że będzie strasznie się rozrastać)

z innej perspektywy...

roślinki to trawa pampasowa, kostrzewa gautiera oraz wrzosiec czerwony

czy ktoś ma jakieś fajne pomysły?

puste zdj

kaisog1 20:38, 09 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Przede wszystkim na Twojej wizualizacji zachwiane są proporcje. Trawa pompasowa będzie pewnie wielkości okna balkonowego.
Moim zdaniem jest "płasko" trzeba coś pomyśleć z roślinami na pniu.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
MarekW 20:50, 09 kwi 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Ja bym zrobił asymetrycznie i skoro ma być minimalistycznie to ułożył bym bardziej na prawo - na wysokości kolumny kompozycję z trzech kamieni różnej wielkości w ciekawym kolorze (może stalowy bądź z odcieniem zielonym - nazwy nie znam ale wiem że są) całość wysypał żwirkiem (a la japoński ogród zen) i z roślin to brązowe turzyce, lawenda aby na tarasie pachniało, oraz może druga grupa z pionowym elementem czyli stożek bukszpanowy plus dwie kulki przy nim. Kostrzewy po zimie nie wyglądają ładnie a turzyce całą zimę zdobią rabatę.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 20:54, 09 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj

To rabata, która będzie Twoją wizytówką przez cały rok - więc muszą ją tworzyć głównie - albo i w całości gatunki zimozielone. Widać ją z domu, znajduje się bezpośrednio przy tarasie - musi być perfekcyjna

Polecam zainspirować się tą realizacją Danusi
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-nowoczesny

Szczerze genialne byłoby posadzenie bukszpanów tak ja tutaj na zdjęciu 15, 16 - tylko mniej gęsto, a pomiędzy nie posadzić kocimiętkę i cisy na pniach - wyglądało by to genialnie!
http://www.gardenarium.pl/realizacje/bukszpanowe-inspiracje

Z kocimiętką wyglądałoby to tak - tylko mniej spektakularnie - albo i nie
http://www.gapphotos.com/imagedetails.asp?imageno=263196

Pomyśl nad tym - proste rozwiązania są najlepsze. Rozwiązanie to byłoby idealne - bo bukszpany i cisy wyglądają przez cały rok pięknie, a kocimiętka cieszyłaby kolorem całe lato
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:12, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wielkie kule z cisa i trawa Hakonechloa macra Aureola. jedna przy drugiej, Kule wystające z "futra"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 21:54, 09 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
... hehehhe co post to inna wizja I bądź tu człowieku mądry ....ale to fajne
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Madzenka 06:33, 10 kwi 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gardenarium napisał(a)
Wielkie kule z cisa i trawa Hakonechloa macra Aureola. jedna przy drugiej, Kule wystające z "futra"


Pomyślalm też o kulach i trawkach kule będą piekne przez caly rok a hakone dadzą czadu latem. Popieram pomysł Danusi.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Magda70 09:39, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Chyba chodzi o coś w tym stylu


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
kaisog1 11:01, 10 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Magda te kopuły to cis?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Magda70 11:27, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
tak
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies