Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje wlasne 2,5 ara norweskiego żwiru

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje wlasne 2,5 ara norweskiego żwiru

frannorge 12:40, 15 maj 2013

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 33
Dzisiaj wolne od pracy, nadrabiam wszelkie zaleglosci. Rano ze zdumieniam odkrylam, ze moj bardzo leniwy storczyk pierwszy raz od ponad pol roku zakwitnie Spisalam go juz prawie na straty i przestalam na niego zwracac uwage, choc przez to, ze stoi w przedpokoju, ciezko go nie zauwazyc. A tu prosze:


W zblizeniu:


To chyba tak na pocieszenie, za to ze na dworze 10 st., slonca brak, a polowa lwiej paszczy po przepikowaniu zwyczajnie padla (co ja zrobilam nie tak?)
____________________
Moje wlasne 2,5 ara norweskiego zwiru
justa35 12:44, 15 maj 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207

No racja....nocy powoli zaczyna brakowac.

Ale mnie pocieszylas....

Ale za to dzień długi i ile czasu na ogród
frannorge 12:53, 15 maj 2013

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 33
To wielki pozytyw, ale czlowiek troche glupieje, gdy noca jest jasno za oknem. Przynajmniej ja czuje sie wtedy jakas "roztrybiona"
____________________
Moje wlasne 2,5 ara norweskiego zwiru
toby 13:42, 15 maj 2013


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 74
frannorge napisał(a)
Dzisiaj wolne od pracy, nadrabiam wszelkie zaleglosci. Rano ze zdumieniam odkrylam, ze moj bardzo leniwy storczyk pierwszy raz od ponad pol roku zakwitnie Spisalam go juz prawie na straty i przestalam na niego zwracac uwage, choc przez to, ze stoi w przedpokoju, ciezko go nie zauwazyc. A tu prosze:



Czesc Frannorge, zauwazylem ze Twoj storczyk ma 3 przekwitle galazki, trzeba je ucinac aby kwitl. Ja ciacham nozyczkami za pierwszym oczkiem od dolu. Milego dnia i duzo slonecznej pogody mieszkasz w pieknym miejscu.
____________________
hanka_andrus 14:21, 15 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Można ciachać,można zostawiać. Roślina sama wie, kiedy ma kończyć kwitnienie na pędzie. Czasami bywa tak, że jedne kwiatki opadają, pojawiają się następne na odgałęzieniu. A czasami natychmiast pęd kwiatowy zasycha.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
frannorge 15:37, 15 maj 2013

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 33
Dzieki przeogromne Toby, pieknie to dopiero bedzie Nawet nie moge sie pochwalic okolica, bo obecnie mieszkam na skraju placu budowy.... Co do pogody...przed chwila zaczelo padac

Co do przycinania: poprzednim razem to zrobilam, ale cos poszlo nie tak i storczyk po krotkim czasie padl. Ale moze dobilo go cos innego niz nozyczki, nie wiem. Przy obecnym postanowilam nic nie jak narazie nie ruszac, zwlaszcza ze na koncach galazek cos sie zaczyna dziac. Czy cos tam sie wykluje, zobaczymy. Jak juz przekwitnie chyba bede musiala go przesadzic, bo korzenie powoli nie mieszcza sie w doniczce, wtedy przeprowadze operacje ciecia.

Haniu, jak widac, ta roslinka byla madrzejsza
Tak przy okazji dziekuje za Twoje czeste odwiedziny, cieplej sie na sercu robi, gdy widze, ze ktos nie tylko tu zaglada, ale ma ochote zostawic po swoich odwiedzinach slad

____________________
Moje wlasne 2,5 ara norweskiego zwiru
renatamama3 15:47, 15 maj 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam u Ciebie ,jeśli pozwolisz zostaję ,masz śliczny domek taki naturalny ,no i drewniany moja Miłość ,domku nie będę drewnianego raczej mieć ,ale taras ,ogrodzenie Tak ,chodź tyle udało mi się wynegocjować z M pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
frannorge 16:09, 15 maj 2013

Dołączył: 06 maj 2013
Posty: 33
Witaj Ranatko, bedzie mi bardzo milo W Norwegii absolutna wiekszosc domow jest z drewna. O wiele latwiej jest ogrzac taki dom, szybko sie go buduje, a materialu do budowy tu pod dostatkiem. Wbrew pozorom drewniane domy sa bardzo trwale.Drewniany taras to swietny pomysl, zwlaszcza, ze wykonanie ani trudne, ani b.kosztowne .No chyba, ze myslicie o drewnie egzotycznym, ale moim zdaniem dobrze zaimpregnowana i systematycznie konserwowana sosna tez daje rade. Przynajmniej tu jest b.powszechna, a jak wiadomo, warunki atmosferyczne do najlagodniejszych nie naleza.
____________________
Moje wlasne 2,5 ara norweskiego zwiru
renatamama3 18:43, 15 maj 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
frannorge napisał(a)
Witaj Ranatko, bedzie mi bardzo milo W Norwegii absolutna wiekszosc domow jest z drewna. O wiele latwiej jest ogrzac taki dom, szybko sie go buduje, a materialu do budowy tu pod dostatkiem. Wbrew pozorom drewniane domy sa bardzo trwale.Drewniany taras to swietny pomysl, zwlaszcza, ze wykonanie ani trudne, ani b.kosztowne .No chyba, ze myslicie o drewnie egzotycznym, ale moim zdaniem dobrze zaimpregnowana i systematycznie konserwowana sosna tez daje rade. Przynajmniej tu jest b.powszechna, a jak wiadomo, warunki atmosferyczne do najlagodniejszych nie naleza.




No to ,będę wpadać ,u mnie będzie modrzew ,słupy już wylane bo taras na podwyższeniu ,legary poskręcane ,czekamy na deseczki ,malowanie i skręcanie .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
boguslaw_r_ 10:51, 19 cze 2013


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witam serdecznie, wychodzi na to że mamy 2 Norweżki,
ciekawi mnie co uda Ci się zdziałać na tym żwirku, widząc Twoje zaparcie i plany, będzie cudo.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies