Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szczypiorkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szczypiorkowy ogródek

dtjj 21:05, 05 cze 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
cudowne zdjęcia jak kolorowo , bajecznie
____________________
Daria-ukochany ogród
szczypiorek 23:29, 05 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
JoannA napisał(a)
Agnieszko, fotki z Holandii prześliczne, białe tulipany i szafirki od tej chwili nr 1 na liście moich zakupów.
Twój ogród śliczny i bardzo w moim guście. Widzę Twoje ogromne zamiłowanie do roślin, przemyślane nasadzenia, zadbane rośliny.
Obie księżniczki , jak przystało na księżniczki piękne. Szczególnie urzekła mnie biała krzewuszka, perełka w ogrodzie!
Pozdrawiam serdecznie



Joanno,
bardzo lubię wspominać moją wyprawę do Holandii, te bajecznie kolorowe dywany były po prostu cudne. Oj marzy mi się taki maj w ogrodzie, ale aby uzyskać taki efekt potrzeba mnuuuuuuuuuuuuuuustwa tulipanków, a moja działeczka mała. Również podobają mi się te zestawienia tulipanów i innych cebulowych. Mam jeszcze jakieś fotki, to postaram się wrzucić.
A kochać rośliny - kocham szczerze. Moi dziadkowie je kochali, moi rodzice również. Jestem dziewczyną ze wsi, która mieszka w trochę większej wsi ale tęsknota za ziemią pozostaje. Oj chciałoby się zamieszkać w pięknym dworku wśród pól malowanych, łąk, lasów i sadów.
Bardzo mi się Wasz ogród spodobał i będzie źródłem inspiracji dla moich dalszych ogrodowych działań.
Przede mną jeszcze wiele pracy. Czeka mnie zrobienie przedogródka. ALe o tym za chwilę.
Pozdrawiam mazowieckie, wszak stamtąd pochodzę
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
szczypiorek 23:56, 05 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Moja glicynia, mam ją od trzech lat. Kupiłam ją kwitnącą - była trochę droższa, ale dzięki temu wiem,że kwitła i powinna zakwitać. I zakwita każdego roku, nawet w 2011 po mroźnym maju, zakwitła obficie w lipcu. Zarośnięta jest jak dziki zwierz. Ma dużo liści, a kwiatów tak około 10-15 i przez cały czas coś nowego zakwitnie. Trochę ją przycinam, ale nie wiem, czy dobrze. Chętnie nauczę się jej obsługi. Kiedy ciąć i jak? Przymierzam się do zbudowania dla niej pergoli nad tarasem, ale zastanawiam się jaka powinna być odpowiednia konstrukcja. Czekam na koncepcje ze strony oglądających ogrodowiczan.

.

____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
szczypiorek 00:23, 06 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Miało być o przedogródku, czyli o ogrodzie od frontu domu i będzie. A więc...
Mam do zagospodarowania teren przed domem, wzdłuż ulicy około 10 metrów do płota sąsiada, w stronę domu około 7 metrów, od strony podjazdu mniej. Po drugiej stronie podjazdu od ulicy 4,5 metra, szerokość 3 m po łuku. Na fotkach widać jak prezentował się w 2012r. Do tej pory przedogródek był trochę w stylu amerykańskim, czyli bez ogrodzenia. W tym roku będzie ogrodzenie(a przynajmniej taki jest plan) i stąd potrzeba zrobienia czegoś z tą "reprezentacyjną "częścią ogrodu.
Zatem otwieram konkurs i czekam na Wasze koncepcje!
A jeszcze jedno dom jest na górce i na ten moment jest już trochę podsypana ziemia na skarpę zaraz za chodniczkiem w dół.

widok z okna




zimowe zjeżdżanie

____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
szczypiorek 00:33, 06 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Widok z dołu....
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
szczypiorek 13:14, 07 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Oj, cicho tu troszkę
Czekam na ogrodników i ogrodniczki!
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
Asisko_2005 15:58, 07 cze 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Witaj szczypiorku, glicynie masz piękną, dzięki Twojej fotce , wiem , że muszę ja kupic.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
szczypiorek 23:56, 07 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Asisko_2005 napisał(a)
Witaj szczypiorku, glicynie masz piękną, dzięki Twojej fotce , wiem , że muszę ja kupic.


Asisko dziękuję za odwiedziny i polecam glicynię, jest piękna, a jak pachnie....jak marzenie o Edenie.
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
szczypiorek 20:11, 11 cze 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Aura trochę ponura, pada i pada. Nawet roślinne modelki w obiektywie foto wyglądają jakoś tak mokro. Lecę szukać pięknych obiektów.
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
Moniika 20:35, 11 cze 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Fajny ogródek, śliczne focie z Wrocławia i Holandii, glicynia tez fajna, swojej przyciąć nie umiem więc i Tobie nie pomogę ... Serdecznie pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies