Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szczypiorkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szczypiorkowy ogródek

szczypiorek 00:51, 24 maj 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
AgnieszkaW Zawitka dziękuje za odwiedziny i pozdrawiam nocno - wieczorowo.

Jutro ma lać, że ho ho. Oj nici z prac ogrodowych.
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
grembosia 00:57, 24 maj 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Powiem krótko, na razie bardzo mi się podoba.
Życzę wytrwałości w działaniu, i dobrej pogody
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
szczypiorek 20:45, 24 maj 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Grembosiu dziękuję za odwiedziny i oczywiście wskoczyłam pospacerować po Twoim ogrodzie. Jaka przestrzeń i piękne nasadzenia, ja mogę tylko pomarzyć o takich obszarach.

Jeśli chodzi o pogodę to miało lać, ale tylko pokropiło. Prac ogrodowych dzisiaj nie było,bo dziś byłam na maturze z języka francuskiego. Siedziałam prawie cały dzień w komisji i marzyłam o pięknych ogrodach. Bo nic innego niestety nie można było robić
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
dtjj 20:48, 24 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
Witaj piękna juka pozdrawiam
____________________
Daria-ukochany ogród
szczypiorek 21:06, 24 maj 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Daria - witam w moim ogródeczku. Juka się udała w tamtym roku, zobaczymy jak w tym roku sobie poradzi. Posadziłam ją według instrukcji koleżanki i od razu wystrzeliła kwieciem.
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
Mala_Mi 23:35, 25 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Daj instrukcję na yukę i mi Twoje rosną pięknie..

A tak wogle to dziękuję za wizytę w moim ogrodzie ....

Będę kibicować pracom ogrodowym u Ciebie.....

A jak masz jakieś konkretne pytania odnośnie szklarni to pytaj się....

Uciekam do spania... bo od form trudno się oderwać
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
admete 07:15, 26 maj 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Przyszłam z rewizytą .
Obejrzałam juki i padłam - z wrażenia oczywiście - wiesz że nawet nie wiedziałam że juka daje tak olbrzymie przepiękne kwiaty - taki ze mnie ogrodnik

Napisz koniecznie co im zrobiłaś że Ci się tak odwdzięczyły


Reszta ogrodu.......piękna, tyle roślin, fajnych połączeń i tulipanków które mną w tym roku zawładnęły

Pozdrawiam
Aga
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
weronika77 23:25, 26 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Śliczne tulipanki te jasno różowe, zakątek z juką też, sąsiadko Agnieszko. Jest podpis i już trafiłam.Pozdrawiam.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
szczypiorek 10:06, 27 maj 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
asc napisał(a)
Daj instrukcję na yukę i mi Twoje rosną pięknie..

A tak wogle to dziękuję za wizytę w moim ogrodzie ....

Będę kibicować pracom ogrodowym u Ciebie.....

A jak masz jakieś konkretne pytania odnośnie szklarni to pytaj się....

Uciekam do spania... bo od form trudno się oderwać


Witam,
oto instrukcja obsługi jukki wg mojej koleżanki(zapalonej miłośniczki ogrodów)
stanowisko - miejsce sadzenia: słoneczne (u mnie rośnie od strony południowej, przy ścianie budynku, więc ma bardzo gorąco)na tzw. góreczce (to patent mojej koleżanki) - jukka puszcza głęboko korzenie i nie lubi stać w wodzie, dlatego usypałam małą góreczkę, na dno trochę cięższej ziemi ( gliniastej), później luźniejszej, z piaskiem i żyznej. Moja jukka rośnie jakieś 30-35 centymetrów wyżej od innych roślin, a u mojej koleżanki ma jeszcze solidniejszą górę. Po posadzeniu zrobić delikatny dołek na wierzchołku górki, żeby woda nie spływała po podlaniu. Później jukka sobie już będzie sama radziła. Na zimę związać liście roślinki, żeby ochronić "serce jukki" przed przemarznięciem i zgniciem.
To tyle instrukcji Powodzenia
Dziękuje za słowa zachęcające do dalszego zmagania się z ogrodem. Pracy jest jeszcze duuużo. Ale cieszy mnie każdy kolejny krok do przodu. Cieszę się, że mogę podziwiać Twój piękny ogród, który może być źródłem inspiracji dla mnie.
A moje zapytanie na temat szklarni dotyczy:
1. Co to za szklarnia, jakiej firmy?Jest pokryta poliwęglanem?Jakie ma parametry?
2. Jakie wrażenia z jej użytkowania? Od jak dawna ją masz?Czy jest solidna i czy dobrze radzi sobie z wiatrami, śniegami itp.?
Będę wdzięczna za informacje. Marzy mi się takie cudo, ale w mniejszych rozmiarach.



____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
szczypiorek 10:17, 27 maj 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
admete napisał(a)
Przyszłam z rewizytą .
Obejrzałam juki i padłam - z wrażenia oczywiście - wiesz że nawet nie wiedziałam że juka daje tak olbrzymie przepiękne kwiaty - taki ze mnie ogrodnik

Napisz koniecznie co im zrobiłaś że Ci się tak odwdzięczyły


Reszta ogrodu.......piękna, tyle roślin, fajnych połączeń i tulipanków które mną w tym roku zawładnęły

Pozdrawiam
Aga



Aga admete instrukcja dla jukki podana. Masz fajne miejsca do posadzenia, więc do dzieła

A tulipanki bardzo lubię, we wrześniu ogarnia mnie szaleństwo zakupowe cebulowych, bo trudno jest mi się oprzeć ich urokowi. Oglądałam Twoje ślicznotki tulipanowe i ... jest na czym oko zawiesić Dwa lata temu byłam w Holandii w Ogrodach Keukenfof i spędziłam tam urocze chwile na podziwianiu ogromnej ilości kwitnących cebulowych piękności. Ten ogród robi niesamowite wrażenie. Polecam!!! Może znajdę jakieś fotki i wrzucę jako pamiątkę z podróży.
A tymczasem tulipanek "smok" Zagadka: Skąd ta nazwa?
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies