Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukochany ogród ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukochany ogród ;)

ewsyg 20:07, 24 maj 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witam Dario
pospacerowałam po Waszym ogrodzie i stwierdzam, że przed Wami też dużo pracy - tylko glebę macie chyba lepszą
pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
szczypiorek 21:21, 24 maj 2013

Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 147
Witaj Dario, wpadłam z rewizytą i piszęiękne cebulowe! Bardzo lubię je sadzić, bo od razu w ogrodzie coś się dzieje i jest kolorowo, zwłaszcza jeśli ma się młody ogród.
Ciesz się, że miałaś pokrzywy na początku, to dobry znak - pokrzywa lubi dobrą ziemię.Masz więc potencjał w glebie. Zostawiłaś, sobie trochę pokrzywek? Ja mam pod płotem kilka i robię z nich super preparat na pomidorki. Polecam. Trzeba się polubić z parzącą koleżanką. U mnie był perz, a więc nic ciekawego i piasek żółciutki.
Podglądnęłam, że masz króliczka, albo króliczkę. Super! - U nas też buszuje po ogrodzie Łatka i latem przygotować muszę dla niej jakiś przenośny wybieg.Psoci bardzo?
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Szczypiorkowy ogródek
dtjj 21:43, 24 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
dziękuje króliczek Baksiu jest wyjątkowo grzeczny, ale też nie puszczamy go na ogród, zrobioną ma tylko zagrode w której może sobie biegac w ogrodzie mamy trujące kwiaty więc nie ma mowy żeby mógł sobie biegać całkiem swobodnie a pokrzywki zostawiliśmy w rogu ogrodu, słyszałam że niektóre pożyteczne owady lubią sobie przesiadywać w takich kącikach u mnie rósł też szczaw, mlecz i właśnie masa pokrzyw była zostało pare drzew śliwki od poprzednich właścicieli, kilka wycieliśmy ale sporo jeszcze zostało
____________________
Daria-ukochany ogród
22:34, 24 maj 2013
Lilia piekna muszę się za taką rozglądnąć . Tylko czy nie jest za późno na sadzenie cebul czy jak to się nazywa .
dtjj 06:28, 25 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
a co do lili to bywa różnie, w zeszłym roku byliśmy w łebie w lipcu nad morzem i tam był taki mały festyn/kiermasz. Oczywiście znalazłam stoisko gdzie Pani sprzedawała cebule lili no i wiadomo nie powstrzymałam się przed kupnem heh kupiliśmy 4 cebule, zdrowe duże ale miały już wybity mały pędzik, zanim wróciliśmy do domu to leżaly one w kartonie jeszcze z 4 dni zanim posadzilśmy je w ogrodzie . Z 4 lili wyrosły mi wtedy 3 a ta 4 gdzies mi zginęla w ziemii, z czego 2 pięknie zakwitły. A w tym roku wybiły wszystkie 4 i mają pączki kwiatowe
a to te 2 które kwitły:




____________________
Daria-ukochany ogród
janina_zawada 14:31, 25 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Przyszłam pospacerować po twoim ogrodzie bo u mnie pada .. Piękne lilie tez mam ich sporo i ciągle dokupuję , W tym roku dwa tygodnie temu kupiłam na rynku po 2 zł niewidziane przeze mnie odmiany , ciekawe czy takie będą bo już powschodziły i teraz czekam na kwiaty ..
Mam dwa gatunki tamaryszków ,jeden kwitnie teraz bez liści a raczej igiełek a drugi już ma igiełki a kwitnie w czerwcu .. Ciekawe jaki jest twój .
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
dtjj 21:27, 26 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
dziś dalej pochmurnie i pada w sklepie znalazłam bidulki przecenione za grosze i tak wzieliśmy je z narzeczonym z myślą o ratunku dla nich zobaczymy czy się odwdzięczą


a tak już po przesadzeniu, teraz będziemy czekać czy odbiją sadzone w deszczu heh
____________________
Daria-ukochany ogród
eda 01:43, 27 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
dtjj napisał(a)
szczerze Wam powiem że sama jestem zdziwiona że mi się udało przezimowac kwiaty bo nie mam zbyt wiele pojęcia jeszcze o kwiatach że tak powiem uczymy się na błędach. A begonia to też zasługa nawozów po nich zawsze ma ładniejsze kwiaty
pewnie masz racje kwiatom też nieraz trzeba pomocy zasilenia ,ogród rozkwita u ciebie super pozdrawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
janina_zawada 09:42, 27 maj 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Dario ,trochę wody i nawozu i zaraz pokażą swoje piękno .. Pelargoniom przytnij kwiaty to szybciej się zregenerują ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
dtjj 10:40, 29 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
Witajcie tak Wam zazdrościłam tych pięknych rh i azali, u mnie wszystko młodziutkie i puszczały po kilka kwiatów, pogoda strasznie deszczowa ale jeden zrobił mi niespodziankę


a tu moja fuksja która zimowała, właśnie puszcza pąki kwiatowe

moja mini krzewuszka też ma pąki przy zmianie płotu narzeczony ją połamał trochę zmarniała, ale zakleiłam pękniecie plastrem i doszła do siebie heh

a tu goździki pachnące przy skalniaku powoli się otwierają


campanula, jedna już kwitnie a druga ma pąki


Wisteria 2 letnia coraz gęściejsza


a tu malutka roczna biała :)

mam nadzieję że pogoda wreszcie się poprawi bo wszystko zarasta. Życzę miłego dnia

____________________
Daria-ukochany ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies