Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » BB

Pokaż wątki Pokaż posty

BB

nl_kinia 12:45, 07 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
a ja podpisuję!
____________________
Kingi ogrodowe początki
paniprzyroda 13:09, 07 cze 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
W swoim ogrodzie mam katalpę około 20-letnią. Nie wiem, jaki to gatunek. Jest dużym drzewem, dość wysokim. Na pierwszy rzut oka kwiatostany przypominają akację, tyle że o wzniesionym pokroju. Pojednyncze kwiatki są dość duże, pachną przyjemnie, słodkawo-miodnie. Drzewo w tym okresie jest bardzo atrakcyjne. Potem zawiązuje długie, zielone strąki, które przebarwiaja się na brązowo i utrzymują się do następnego sezonu. Była lekko formowana: po bokach, od dołu, nic się nie działo. Problemem mogą być strąki, wręcz nimi śmieci, wysypują się z nich nasiona. Liście gubi prawie jednorazowo, po większym przymrozku. Z tego co zauważyłam, nie lubią jej komary i inne owady. Bardzo dobra jako drzewo soliterowe, z miejscem na ławeczkę lub stolik.
____________________
Dwa ogrody
agata19762 15:37, 07 cze 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004


pozdrawiam słonecznie !!!
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Milka 13:59, 11 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
i ja petycję składam w sprawie zdjęć jak z decyzją w sprawie drzewka, wybrane?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kindzia 20:29, 11 cze 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 15:15, 13 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dla ciebie róża Madame Plantier
pąki sa takie, a potem kwiat taki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Evchen 23:24, 13 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Mili moi goście Cieszę się, że zaglądacie i zostawiacie ślady Pogoda nie sprzyjała ostatnio, więc zdjęć niewiele... ale coś tam wybiorę

Borbetka napisał(a)
Piękny zdjęcia i nie dziwię się, że wszyscy chcą jeszcze. Mnie dzisiaj przywitało nareszcie słońce. Mam nadzieję, że Ciebie też. U mnie też sporo bieli w ogrodzie. Tylko przy domku dzieciaków zawsze różowe pelargonie kupię ... nie wiem, co mnie zawsze napaduje na te różowe. Pięknie u Ciebie. Będę zaglądać.

Dziękuję Borbetko Zaglądaj, bardzo się cieszę z każdego wpisu A co do pelargonii... hmmm.... kupiłam białe angielskie, zabiedzone bardzo, może odżyją... ale do tego dobrałam purpurowe i powiem Ci, że pelargonie jednak ładniejsze są ciemniejsze ... różowe są po prostu słodkie
nl_kinia napisał(a)
u sąsiadów jest surmia i na pewno nie wyższa niż 3m - ale nana, cięta w kulkę, i nie widziałam na niej nigdy kwiatów... nawet nie wiedziałam, że kwitnie, ale jak poczytałam więcej, to zauważam, że zdania odnośnie przyjemności zapachu jej kwiatków są mocno podzielone i dość skrajne

no i nie wiem czy to reguła, ale to drzewko, które obserwuję dość późno się budzi wiosną.

Nana chyba nie kwitnie... i surmie faktycznie późno się budzą.. jak dla mnie to jest duży minus... Mają swój urok, ale ja już chyba jednak nie mam miejsca na nowe "chciejstwo". Mam jedną wierzbę płaczącą i chyba dokupię jeszcze jedną - wyżej szczepioną. .. No lubię wierzby... chociaż to takie mało oryginalne drzewko.. a może właśnie dlatego je lubię
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Pytanie techniczne mam, czemu kfiotków nie wstawiamy? Coś przeoczyłam?

odpowiedź praktyczna: ze wzrokiem wszystko ok Kfiatków z powodu dżdżu nie miałam jak obfocić...
bociek napisał(a)
Przyszlam na nowe fotki i muszem siem obejsc smakiem. Foch
Macham skrzydelkiem

Podmuch skrzydełka odebrany... razem z fochiem.. foszkiem? Mówiłam, że apetyt i miara jedzenia.. i tak dalej.. to się porobiło.... z rozmów ponadprogowych na pismo obrazkowe się przestawiamy
AgnieszkaW napisał(a)
Ja też byłam i oczu nie pocieszyłam fotkami. Mus zmienić ten stan Evchen. Pozdrawiam

Skoro fotki oczy cieszą, to faktycznie mus to zmienić U mnie takiego bogactwa kfiatków jak w Twoim pięknym ogrodzie nie ma... ale .. podobno ogród uczy cierpliwości
Tess napisał(a)
Ev, byłam. Ja żądam zdjęć!

I Ty Brutusie....? Do Twojego człowieka na swoim miejscu....?
Marzena2007 napisał(a)
Ja juz petycję piszę w sprawie zdjęć!

A autografik będzie?...
nl_kinia napisał(a)
a ja podpisuję!

Kinia.. przekonałyście mnie
paniprzyroda napisał(a)
W swoim ogrodzie mam katalpę około 20-letnią. Nie wiem, jaki to gatunek. Jest dużym drzewem, dość wysokim. Na pierwszy rzut oka kwiatostany przypominają akację, tyle że o wzniesionym pokroju. Pojednyncze kwiatki są dość duże, pachną przyjemnie, słodkawo-miodnie. Drzewo w tym okresie jest bardzo atrakcyjne. Potem zawiązuje długie, zielone strąki, które przebarwiaja się na brązowo i utrzymują się do następnego sezonu. Była lekko formowana: po bokach, od dołu, nic się nie działo. Problemem mogą być strąki, wręcz nimi śmieci, wysypują się z nich nasiona. Liście gubi prawie jednorazowo, po większym przymrozku. Z tego co zauważyłam, nie lubią jej komary i inne owady. Bardzo dobra jako drzewo soliterowe, z miejscem na ławeczkę lub stolik.

Witaj Przyrodo Pięknie opisałaś swoją surmię To na pewno odmiana bigoniowa, którą ma Ania ASC Bardzo Ci dziękuję za opinię i uwagi, są dla mnie cenne Nie sądziłam, że surmia jest takim dużym drzewem, dotychczas utożsamiałam ją raczej z drzewkami szczepionymi spotykanymi najczęściej na miejskich skwerkach - ale to odmiany nana.
agata19762 napisał(a)


pozdrawiam słonecznie !!!

Agatko, słoneczne pozdrowienia zawsze mile widziane
irena_milek napisał(a)
i ja petycję składam w sprawie zdjęć jak z decyzją w sprawie drzewka, wybrane?

Irenko, ja coś czułam, że się więcej osób podpisze ... drzewkiem będzie wierzba, zwykła płacząca
Kindzia napisał(a)
Macham

Kasiu, odmachowywuję
irena_milek napisał(a)
Dla ciebie róża Madame Plantier
pąki sa takie, a potem kwiat taki

Irenko, przecudna... uwielbiam te pąki bordowe Czy ona rośnie wysoka?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 23:31, 13 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
A teraz obiecane zdjęcia Niewiele ich, bo rośliny dopiero dochodzą do siebie po burzach, deszczach i gradobiciach..... Mam nadzieję, że teraz już tylko słoneczne i ciepłe dni przed nami...

Roślina, którą zawsze chciałam mieć... Łubin...

drugie marzenie spełnione... chaberek... roślna z koszyczka na procesjach podczas Bożego Ciała........

.... zawsze w duecie z piwonią... tym bardziej cenną, że z mojego rodzinnego ogrodu... kojarzy mi się z babcią, która szykowała dla mnie zawsze koszyczek na procesję...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 23:42, 13 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Piwonia raz jeszcze... uwielbiam jej kolor, ale mam nadzieję mieć jeszcze bladoróżowy krzaczek


a to iryski zasłoniły się listkami, jakby nie mogły już patrzeć na deszcz


i różowa bakopa
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Loosiuu 23:51, 13 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Piękne fotki robisz! Szczególnie łubin fajnie uchwyciłaś Ja się zakochałem w białych piwoniach pare lat temu i czekam, aż znajdę gdzieś dorodną sadzonkę
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies