Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Kreta 2013

Pokaż wątki Pokaż posty

Kreta 2013

Magda70 15:59, 07 cze 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Kreta i jej roślinność piękna a wasze "spory profesorskie" też się fajnie czyta...ciekawa lektura bo nie wszyscy wiedzą co i jak...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Milka 18:04, 07 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ile ja tu musze nadrobić i jeszcze coś wkleić dziewczyny fajnie, ze dodałyście fotki, dziękuję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ocia79 09:16, 09 cze 2013


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Irenko piękne zdjęcia. Nabrałam ochoty na Krete
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Milka 15:08, 11 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata_chroscicka napisał(a)
Irenka, ja już nogami przebieram. Widzę, ze odwiedziłaś też bambulcownię jak mawia moja koleżanka czyli archeologiczne wykopki. Jak wrócę to chyba kilka zdjęć do Twoich dokleję ściskam


koniecznie ale bym się znowu zabrała, ta aura u nas nie rozpieszcza!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:12, 11 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Debra napisał(a)
Bouganville są cudowne! Niestety, w naszych warunkach nawet jesli uda się wyhodować okaz, musi być w donicy, zimowac w domu, zwykle dość szybko traci urodę.

Ja uwielbiam widok gajów oliwkowych. Takie szarawe te drzewka, a na laterycie (czerwona ziemia z domieszka tlenków żelaza) tworza jakis taki teskny krajobraz.
Uwielbiam Kretę. Spędziłam tam długie tygodnie, wędrując pieszo po wyspie, stąd znam jej rozmaite zakamarki. Polecam taką wyprawę, bo to zupełnie inne doznania, jakkolwiek te rekreacyjne też sa miłe.

Warto odszukać na Krecie te klimaty z Zorby, malutkie śpiące w dzień wioski, kobiety obowiązkowo ubrane na czarno, wąsaci starcy oparci na laskach przed domami na prostej ławeczce....

Tak jak piszesz, warto wrócić na Kretę, zobaczyć tę nie turystyczną, ale to wymaga czasu i własnej organizacji takiej wyprawy. Żadne biuro podróży tego nie zapewni.

I masz rację - Kreteńczycy to niesamowicie przyjaźni ludzie, gościnni, nawet w tych ukrytych w górach wioskach z piecioma domami na krzyż...



Debra, nasz wyjazd był samodzielny, nie przez biuro, bo chciałyśmy po swojemu spędzać czas, zwiedzać, jeździć, smakować, nie lubimy ograniczeń i wtedy naprawdę można coś poznać
mnie też klimat tam służył, a różnorodność przyrody i ludzi zachwyca
w takich domkach tez byłam i tam chyba feta najlepiej mi smakowała
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:28, 11 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Justyna napisał(a)
Irenko, szczęśliwy raczku
Najszerszy uśmiech miałam przy albizji Uwielbiam jej zwiewność liści i puszyste kwiatostany o upojnym zapachu. Bardzo spodobało mi się zdjęcie miejsca o którym piszesz magiczne. Ma w sobie czar, piękną gre światła, klimatyczne kolory, ciepły żwir, wąskie przejście i kwiaty bugenwilli są nad głowami, pod stopami, na wysokości oczu - wszędzie.


miałam albizję u siebie, ale jak na noc zaczęła stulać liście pomyślałam, że padła i wywaliłam, no jeszcze raz ją sobie kupię, ten zapach i liście jest niesamowity
i dalej wklejam zdjęcia


chyba czymś pryskane, taki niebieski kolor, fajnie to wyglądało na tle rdzawej ziemi


te palmy były bardzo piękne, niestety trawka pod nimi sztuczna

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:45, 11 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ta skarpa była boska, wręcz oklejona jaśminami, pachniało tak, ze nie mogłyśmy się odkleić


skubnęłam go, siedzi w ziemi

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:02, 11 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457


bardzo ciekawe drzewo i jego kora, wielkie i nie wiem, co to
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:11, 11 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kondzio 16:15, 11 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
fajne zdjęcia
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies