Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 18:42, 13 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dzięki Robert bardzo dziękuje za uznanie . Lilie też raz miałem w donicach ale zanim zakwitły wiatr zrobił swoje i połamał. Teraz w sumie też boje się o niektóre lilie, żeby wiatr inie zrobił tego samego bo mają ponad 1,7m wysokości. Oczywiście zapraszam ponownie.

Zawitka bardzo się ciesze, że ktoś chce się odemnie uczyć. Sam mam problem z zapamiętaniem niektórych nazw, a najbardzie tych żurawek w odcieniach fioletu z srebrnymi nerwami. Już zaczynam robić przy nich znaczniki i chodząc po ogrodzie zaglądam i próbuje zapamiętać

Witam Edytko serdecznie i zapraszam ponownie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 19:01, 13 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Pierwsza tegoroczna lilia. Na reszte jeszcze troche trzeba czekać.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
tengel27 19:28, 13 cze 2013


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
Luki napisał(a)
Pierwsza tegoroczna lilia. Na reszte jeszcze troche trzeba czekać.


Piękna i szybko zakwitła. Ja też już czekam z niecierpliwością na kwiaty u swoich lilii. Obawiam się tylko, że większość mi zakwitnie w czasie wyjazdu urlopowego...
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Luki 19:40, 13 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wszystkie raczej nie przekwitną chyba, że urlop planujesz 3 tygodniowy. Wtedy to już inna sprawa
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
tengel27 20:04, 13 cze 2013


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 821
W tym problem - to prawie trzy tygodnie Trzeba rodziców poinstruwać coby fotki robili, zwłaszcza że sporo zakwitnie mi po raz pierwszy.
____________________
Mój zielony chaos oraz Moje kaktusy
Matka 20:24, 13 cze 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Witaj Łukaszku
____________________
U Matki
Luki 00:34, 14 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No to Dawid rodzice mają bojowe zadanie na czas twojego urlopu

Witaj Bogda w moich skromnych progach
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Wieloszka 11:29, 14 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Luki napisał(a)


Bardzo bardzo dziękuje
Ja mam z kolei odwrotny problem i moje mają za sucho.
Co bym zrobił w sytuacji zbyt mokrego gruntu. Trzeba poszukać miejsca słonecznego dla żurawek i takiego gdzie nie ma zastoisk wody, jeżeli rosną na słońcu i mają mokro to są 'szczęśliwe'. Warto przygotować im odpowiednią mieszanke ziemi. Jeżeli masz gliniaste podłoże to wykopać troszke większy dołek i zmieszać dobrą ziemie ogrodową z piaskiem i w razie możliwości z kompostem tak, aby było przewiewne.

Na słońcu może być problem z żółtymi odmianami i wbrew pozorom niektórymi ciemnymi.
Najlepiej wybrać te lubiąca słońce np. Souther Comfort, Marmalade, Green Spice, Hercules, Sweet Tea, Solar Eclipse, Sashay, Obsidian, Brass Lantern, Cherry Cola, Creme Brule, Apple Crisp, Mahogany, Berry Smothie. To takie, które przychodzą mi na pierwszą myśl.

Dzięki za instruktaż Mam do posadzenia 10 szt. nowych - może uda mi się ich nie zmarnować
Nazwy tych na słońce skopiowałam "ku pamięci" - bo u mnie latem wszędzie patelnia
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Dasia 16:39, 14 cze 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Prawie 100 odmian żurawek, to robi wrażenie, ale znajomość ich nazw i właściwości to już całkiem powala!
Super, że tu trafiłeś. Zamiast stukających się w czoło, będziesz miał teraz znajomych słuchających i czytających z zachwytem dla Twojej pasji A ile pytań będzie... Bo jak nie skorzystać z takiej skarbnicy wiedzy
____________________
Biały domek pod lasem
Madzenka 19:08, 14 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Łukasz ale u Ciebie ruch
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies