Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 19:37, 11 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witam wszystkich serdecznie.
Kilka razy obiło mi się u uszy nazwa forum "Ogrodowisko" czy to w telewizji czy gdzieś na stronach poświeconych ogrodach, aż w końcu zajrzałem i myśle, że zostane na dłużej.

To teraz przechodząc do sedna sprawy, czyli mojego kawałka ziemi.
Ogród kiedyś był zwykłym podwórkiem na którym rodzice posadzili kilka iglaków. Z czasem jeszcze za czasów gimnazjum zaczeło się małe eksperymentowanie z nasionami w warzywniaku. Z czasem podobało mi się coraz bardziej i jak to mówią wpadłem jak śliwka w kompot. Po kilkunastu latach ten teren z kilkoma iglkami stał się moim mały miejsce do kolekcjonowania roślin.
Byłem o włos o wybranie kierunku studiów związanych z ogrodnictwem, ale powędrowałem w inną strone, a ogród stał się moją cichą pasją .
Pierwszy problem jaki się pojawił to słaba piaszczysta gleba, ale ten temat powiedzmy, że opanowałem. Niestety największą bolączką jest podjazd do garaży przez bardzo wąską 15 metrową działke, tego jednak nie przeskocze, ale pogodziłem się z tym faktem i walcze z brakiem miejsca na nowe rośliny.

Na początku chciałem zrobić wiele rabat, aby wchodząc na posesje było po prostu ładnie, jednak z czasem jak poznawałem coraz więcej roślin i zaczęło się zbieranie. Obecnie moją ulubioną rośliną są żurawki, które zauważyłem na forum również bardzo są lubiane. Uzbierała się już spora kolekcja, którą przynajmniej w cześci przedstawie. Inne rośliny, które zbieram nałogow to lilie, rojniki i uwielbiane liliowce.
Tych ostatnich kwiatów troszke nazbierałem przez ostatnie dwa lata i w tym roku myśle, że w końcu zobacze ich kwitnienie

Strasznie się rozpisałem co do mnie nie podobne. Teraz czas na kilka zdjęć :









____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Bogdzia 20:08, 11 cze 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Witaj łukaszu. Ładne roślinki nam pokazałeś. Fajnie że ogród stał się Twoim hobby bo lepszego hobby nie ma chyba. Na piaszczystej ziemi dobrze beda rosły rh bo one lubią przepuszczalna ziemię, trzeba im tylko przygotowac kwaśne podloze.Widzę ze kilka ich już masz . Dzieki za wizytę u mnie i jeśli Ci sie mój ogród podoba to zapraszam w przyszłym roku w czasie kwitnienia rh.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Luki 20:14, 11 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dziekuję Ci bardzo i z ogromną radością skorzystam z propozycji odwiedzin.
Narazie nie ma co zapeszać bo jak ja coś planuje z dużym wyprzedzeniem to nie zawsze idzie to po mojej myśli
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Bogdzia 20:17, 11 cze 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Luki napisał(a)
Dziekuję Ci bardzo i z ogromną radością skorzystam z propozycji odwiedzin.
Narazie nie ma co zapeszać bo jak ja coś planuje z dużym wyprzedzeniem to nie zawsze idzie to po mojej myśli


Będzie dobrze .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Marta7 20:18, 11 cze 2013


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Łukasz witaj na ogrodowisku
Bardzo,bardzo przyjemnie spaceruje się po Twoim pieknym ogrodzie,żurawki niezwykle urokliwe i takie żywe,zachwycił mnie też różowy rh i powojnik,lubię takie kolory
Pozdrawiam serdecznie,mam nadzieję że masz w zapasie jeszcze dużo zdjęć Będę zaglądać
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Moniika 20:22, 11 cze 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj piękne żurawki ! Masz co pokazać pozdr M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Welka 20:35, 11 cze 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Na 100 % będę Twoim częstym gościem, przepięknie skomponowane żurawki, a wybarwienie southern comfort najpiękniejsze z możliwych
Skalniaczek i różaneczniki tez urzekają
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Luki 20:56, 11 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witam gości bardzo mi miło
No to nie owijając w bawełne, zapas zdjęć mam spory.
To zaczynam od żurawek i żuraweczek

Brass Lantern

Electra

Vienna

Snow Storm


To reszte żurawek zostawie na później bo mam jeszcze co pokazać. Tak troszke nieskromnie się przyznam, że moja kolekcja dobija do 100 odmian i ciągle się powiększa.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
pagap 21:01, 11 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Luki 100 odmian ? będziemy podziwiać pokazuj
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Luki 21:05, 11 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dokładnie to 94 odmiany, ale kolejne 10 już niedługo przybędzie tylko nie mam czasu się po nie wybrać.
To już podchodzi troszke pod chorobe , ale każda natępna strasznie mnie cieszy i tym bardziej jeżeli jest to odmiana trudno dostępna

To teraz troszke lili i liliowców

Forty Second Street

Flashpoint

Triumphator

Scary Mary


To w następnym odcinku będzie część mojej kolekcji rojników
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies